Польський кібертанк PL-01, який був готовий воювати з прибульцями або з Росією

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Концепт nfyre PL-01 на Міжнародній виставці оборонної промисловості в 2013 р. wikipedia.org

Польський танк PL-01 був вперше представленний у вересні 2013 року, проте після цього про нього майже нічого не було чутно.

Про це пише The National Interest.

У той час як польські військові, судячи з усього, побоюються вторгнення з боку Росії, концептуальна модель танка PL-01 нагадує бронемашину з відеоігор в жанрі наукової фантастики. На відміну від основних сучасних танків, цей легкий танк має композитну броню і, за наявними даними, володіє захистом по всьому корпусу і в башті від стандартних 30-міліметрових або 40-міліметрових бронебійних снарядів. Слід сказати, що він належить також до числа перших танків, зроблених із застосуванням стелс-технологій.

Танк PL-01 був вперше показаний на Міжнародній виставці оборонної промисловості (International Defence Industry Exhibition) у вересні 2013 року. Він був розроблений фірмою OBRUM за підтримки компанії BAE systems, а основою для нього послужив шведський легкий танк CV90120-T. профіль цього польського танка не сильно відрізняється від стандартних основних бойових танків, включаючи американський "Абрамс М-1" і німецький "Леопард 2".

Однак у нового польського танка є щось спільне і з російським танком Т-14 "Армата": його екіпаж становить три людини (командир, механік-водій і навідник), всі вони розташовуються в основному корпусі танка, тоді як безлюдною баштою керують віддалено. Він також нагадує ізраїльський танк "Меркава", оскільки у нього є задній вхідний люк для того, щоб в задній частині корпусу могли розміститься чотири солдати додатково.

Модульна броня

Як вже було сказано, весь корпус цього танка захищають численні шари модульних керамо-арамідних панелей, які в разі руйнування можуть бути замінені в польових умовах. Крім того, ці пластини захищатимуть екіпаж танка від фугасних мін, а також від вибухових пристроїв кустарного виробництва. Крім цього, танк PL-01 здатний витримати вибух 10 кілограмів тротилу в будь-якому місці поблизу корпусу.

Новини за темою: Унікальний радянський танк, який міг би витримати навіть ядерний вибух

Як і у Т-14, боєзапас у танка PL-01 розміщується в окремому відсіку, а польські конструктори встановили відокремлювані при вибуху амортизуючі панелі на той випадок, якщо снаряд потрапить в місце зберігання снарядів. Всього всередині танка можуть розміститися близько 40 снарядів.

Разом з танком PL-01 була розроблена основна 120-міліметрова гармата з автоматичним заряджанням. Вона може використовувати стандартні 120-міліметрові снаряди НАТО і вести вогонь протитанковими керованими снарядами. Допоміжне озброєння включає спарений кулемет калібру 7,62 міліметра, але може бути встановлений додатково великокаліберний кулемет (12,7 мм) або навіть 40-міліметровий автоматичний гранатомет.

Малопомітний танк

Цей розроблений в Польщі танк використовує також деякі елементи стелс-технології, які звичайно не роблять цей танк невидимим на полі бою, проте система термального камуфляжу (thermal camouflage system) значно ускладнює його виявлення за допомогою звичайних термочутливих датчиків. Крім того, весь танк, за наявними даними, може бути покритий матеріалами, здатними поглинати радіохвилі.

В цьому відношенні він може нагадувати Британський танк "Челленджер 2" (Challenger 2), башта і корпус якого теж мають більш низький поперечний профіль.

Польський танк PL-01 досить активно рекламувався в період з 2013 року по 2015 рік, проте після цього про нього майже нічого не було чутно. Можливо, застосовані стелс-технології виявилися настільки досконалими, що він просто повністю пропав з виду.

Пітер Сучиу

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...