Поки Захід сумнівається, Бразилія, Філіппіни, ОАЕ та Ізраїль придивляються до російської вакцини

Der Tagesspiegel
Der Tagesspiegel

Щоденна абонентська берлінська газета

Співробітник Національного дослідницького центру ім. Гамалії в лабораторії. Вакцина проти коронавірусу Центру ім. Гамалеї показала високу ефективність і безпеку за результатами клінічних досліджень. Вакцина проти нової коронавірусної інфекції вперше в світі зареєстрована в Росії 11 серпня РФПІ та центру імені Гамалеї

В Бразилії, на Філіппінах та в Ізраїлі почали придивлятися до першої в світі вакцини від коронавірусу попри снобізм Заходу. І навіть аж ніяк не бідна країна ОАЕ почала консультуватися.

Про це пише Der Tagesspiegel.

Багато хто вважає занадто ранню масову вакцинацію цією вакциною небезпечною. Але не Бразилія - одна з країн, яка найбільше постраждала від пандемії.

Гонку за допуск першої вакцини від коронавірусу Росія виграла — але замість тріумфу по всьому світу звучить критика. Ефективність і безпеку неможливо оцінити через незавершеність третього етапу тестування. А значить, вакцина становить потенційну загрозу для населення, вважають експерти по всьому світу.

І ВООЗ відреагувала стримано на примарний успіх. Дослідження вакцини повинно проходити в рамках процедур, що зарекомендували себе, щоб упевнитися в тому, що вакцина є безпечною та ефективною. І міністр охорони здоров'я Єнс Шпан скептично налаштований до вакцини Росії: "Судячи з того, що ми знаємо, вона недостатньо апробована".

Російський президент Володимир Путін заявив у вівторок про реєстрацію вакцини Sputnik V для широкого застосування серед населення. Вона відбулася до представлення результатів так званої третьої стадії — а така скоростиглість суперечить міжнародно визнаним правилам. Поки що ґрунтовно не можна оцінити ні ефективність, ні побічні ефекти вакцини.

Новини за темою: Хаос і плутанина в дослідженнях, присвячених COVID-19

"Те, що росіяни перестрибують через прийняту послідовність кроків і застережень, турбує наше співтовариство фахівців з вакцин", — зазначає Петер Хотец з медичного коледжу Baylor College of Medicine в Х'юстоні (Техас) у виданні Nature. "Якщо вони це роблять неправильно, вся глобальна ініціатива може бути підірвана". Масова вакцинація недостатньо протестованою вакциною неетична, сказав Франсуа Баллу з Університетського коледжу Лондона.

"Використовувати вакцину до завершення всіх клінічних досліджень - це як відкрити ящик Пандори, а це, як відомо, може бути потенційно небезпечним", — написав у Твіттері прессекретар іранського Міністерства охорони здоров'я Кіануш Джаханпур в середу. Всі держави повинні розуміти, що гонка за вакциною не повинна переслідувати ніяку іншу мету, крім захисту здоров'я людей, зазначив він.

Інтерес до російської вакцини: Бразилія, Філіппіни та ОАЕ

Незважаючи на велику критику, є і інтерес до препарату. Бразильський штат Парана заявив про укладення угоди з Росією для самостійного виробництва вакцини. "Технічно наукове співробітництво відкриває можливість проводити випробування вакцини і виробляти вакцину тут для бразильського населення", - заявив російський консул в Курітібі, пан Асеф Саїд, в інтерв'ю агентству dpa.

Глава Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирило Дмитрієв назвав, окрім Бразилії, також Філіппіни і ОАЕ в якості країн, які виявили інтерес до вакцини Sputnik V. Крім того, є інтерес з-за кордону в участі в третій стадії випробувань.

Ізраїль консультується

Ізраїль теж повідомив про інтерес до вакцини Sputnik V. Вже тривають консультації про нову вакцину, заявив у вівторок ізраїльський міністр охорони здоров'я Юлій Едельштейн.

Вакцина була розроблена Державним НДІ епідеміології та мікробіології імені Гамалеї в Москві. Лише невелика кількість людей отримала її в рамках дослідження. Тепер, в першу чергу, вакцинацію повинні пройти медпрацівники і вчителі.

Паралельно з цим повинні проходити дослідження третього етапу з тисячами учасників. Назва Sputnik V нагадує про перший супутник в космосі, який СРСР запустив в 1957 році, обігнавши тоді в космічній гонці США.

Російська вакцина: Трамп хоче наздогнати Путіна

Президент США Дональд Трамп обіцяв американському народу після російської заяви швидкі успіхи в розробці власної вакцини. "Ми йдемо прямим шляхом до швидкого виробництва 100 млн доз. Ми їх отримаємо, як тільки вакцина буде зареєстрована, а незабаром після цього отримаємо ще 500 млн доз", - сказав він. Кілька перспективних препаратів перебувають на останній стадії дослідження, перед реєстрацією.

Судячи зі списку ВООЗ, опублікованого в понеділок, зараз шість інших вакцин-кандидатів проходять третю стадію.

Тільки ефективна вакцина, на думку експертів, може привести до швидкого й істотного перелому ситуації з пандемією коронавірусу. Найголовніше: завдяки їй вдасться, нарешті, уникнути суворих карантинних заходів.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...