live

Плівки Порошенка як свідчення того, що Україна приречена перебувати під зовнішнім управлінням США

Ілія Куса
Ілія Куса

Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього

Колишній віцепрезидент США Джо Байден і п'ятий президент України Петро Порошенко president.gov.ua

У записах розмов колишнього віцепрезидента США Джо Байдена і п'ятого президента України Петра Порошенка - нічого нового. Вони вкотре доводять, що Україна перебуває під зовнішнім управлінням США.

Про це пише Ілія Куса на своїй сторінці в Facebook.

Плівки Деркача: Порошенко, Байден і величезна порожнеча.

З ранку дзвонять журналісти, запитують про плівки, про Деркача, про вибори в США, про Україну, про Байдена, про його сина, і знову про Україну, і про майбутнє Порошенка.

Ок, кілька моментів, щоб закрити цю тему.

1. Там нічого нового. Взагалі. Я серйозно. Нічого з того, що ми вже чули, починаючи з 2016 року.

2. Записи "калечні". Я не впевнений, що це перша версія. Але навіть якщо так, дивись пункт 1.

3. Вся ця історія тягнеться вже 4 роки, а у нас все продовжують дивуватися. Ви дивуєтеся чому? Що Україна знаходиться в стані залежності від США? А це був великий секрет?

Або що в Україні вибудувана така дебільна система, що має величезний неформально-тіньовий глибинний прошарок, в якому правил немає, і можна погратися у всякі схеми? Так це наша трагедія, з якою практично кожен українець стикається щодня.

4. Наслідки цієї історії для України будуть мати тільки один вимір - ми будемо предметом в чужих руках. Торішні слухання з імпічменту Трампа ясно показали, яке місце ми займаємо в сприйнятті США, і у що ми вляпалися за останні 4 роки.

5. Наші проблеми у відносинах з США - це не плівки Деркача, записки Джуліані, щоденники Порошенка або листівки Байдена.

Двосторонні відносини США-Україна перебувають у кризі за набагато глибших причин, які я описував в своїй лютневій статті про візит Майкла Помпео.

Ці самі причини призвели, насправді, до ось цих ідіотських маневрів туди-сюди з численними спробами зробити сальто-мортале з перевзування в повітрі при відсутності належної уваги і розуміння взаємних інтересів. У підсумку, на відносинах почали тупо заробляти, а одного прекрасного дня всі разом сіли в калюжу.

На мою думку, ніяких особливих або нових наслідків від "плівок Деркача" не буде. Вони нічого нового не додають, а лише вкидають бруду вже у липке болото.

Питання, що порушуються у контексті даної теми, піднімалися весь минулий рік у зв'язку з телефонною розмовою Трампа-Зеленського 25 липня. І що? І нічого. Пограли на публіку і вибори, і поїхали далі, а Україна залишилася на узбіччі.

Чесно кажучи, я сумніваюся, що навіть в Штатах помітять "плівки Деркача", окрім, хіба що, зовсім лютих фанатів Трампа і теорій змови.

Зараз, наприклад, там критикують Байдена зовсім не за Україну, а за те, що він нібито "покриває Китай", оскільки його син працює в КНР, а сам Байден закликає не робити з Китаю вселенське зло. Все це в контексті посткарантинних інформаційних війн Вашингтона і Пекіна.

От вам і розстановка пріоритетів.

Так що, розслабтеся. Все буде добре.

А я піду спостерігати за цікавішими і масштабнішими проблемами, що зараз розгортаються: наближення іранських нафтових танкерів до Венесуелі, дев'ятий за рахунком дефолт Аргентини, розвал регіонального миру в Палестині або гарячкові спроби Європи вийти з карантину, не обрушуючи економіку.

Ілія Куса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...