Розенбаум: План Кравчука підтвердив - Україна не готова виконувати Мінські угоди і не хоче миру на Донбасі

Сергій Розенбаум
Сергій Розенбаум
Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук Фото з відкритих джерел

Оригінал розміщений на сторінці Сергія Розенбаума у Facebook.

План Кравчука підтвердив - Україна не готова виконувати Мінські угоди і не хоче миру на Донбасі.

Так званий мирний план Кравчука по Донбасу вже був розкритикований представниками Росії і ОРДЛО. Вони вказують, що план повністю суперечить Мінським угодам і не націлений на врегулювання конфлікту. Це спроба Києва домогтися скликання чергового саміту "нормандського формату". Українська влада дійсно бажає, щоб саміт відбувся, тільки неясно, навіщо він потрібен, якщо ніяких результатів за його підсумками не буде прийнято. Не буде, тому що Київ не має наміру виконувати Мінські угоди, а Росія і влада ОРДЛО не мають наміру від них відмовлятися. І план Кравчука підтверджує тезу - позиція України абсолютно неконструктивна, не націлена на мир. А ось погіршити ситуацію на Донбасі цілком може.

Очевидно ж, що ОРДЛО цікавить внесення до Конституції України особливого статусу регіону. Довгий час Україна взагалі відмовлялася обговорювати це питання, без якого подальше політичне врегулювання неможливе. У плані Кравчука про це йдеться таке. Київ готовий включити в старий закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" "формулу Штайнмаєра". Є навіть дата - до 17 грудня 2020 року.

Але ж існуючий закон - це дурниця. Спочатку повинні бути прийняті зміни до Конституції в частині децентралізації, що враховують особливості ОРДЛО. Це ключовий політичний елемент мирного процесу. І це тривалий процес, лише після завершення якого сторони повинні переходити до наступного етапу узгодження інших нормативно-правових актів, необхідних для врегулювання конфлікту і проведення виборів. Тоді ж повинен бути прийнятий закон, в якому буде закріплено адміністративно-територіальний устрій ОРДЛО і визначена система органів місцевого самоврядування.

Якщо йти за логікою України, то ніякого самоврядування з особливими умовами в ОРДЛО не буде, тому що для цього не буде законодавчої бази. Це очевидні речі, які розуміють і ті, хто писав план Кравчука. Тому цей план недієздатний, він і не замислювався як реальний механізм для врегулювання конфлікту. Україна не готова змінювати Конституцію, не готова виконувати Мінські угоди.

Не готова навіть платити пенсії своїм громадянам в ОРДЛО. Тому що в розділі про економічні заходи ні слова про пенсії. Лише аморфне формулювання про відновлення соціальних зобов'язань України до 30 вересня 2022 року! Тобто, слідуючи такій логіці, Україна повинна повернутися на Донбас ось уже навесні 2021 року (як би смішно і нереалістично це не звучало), а ось відновити соцвиплати своїм громадянам там зобов'язується лише через два роки. З таким підходом навряд чи місцеві жителі зустрічатимуть нову владу в ОРДЛО з обіймами. Київ сам налаштовує жителів ОРДЛО проти себе. Невже так виглядає повернення сердець людей, які залишилися за лінією розмежування?

Цей документ закладає міну в мирний процес. Це деструктивна ініціатива, яка такою і замислювалася. Замість пошуку миру на Донбасі українська влада вбиває клини в процес врегулювання конфлікту. Життя українців по обидві лінії зіткнення Зе-команду взагалі не цікавлять.

Сергій Розенбаум

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.