Пів світу в небезпеці: Що трапиться в найближчі 10 років

Al Arabiya
Al Arabiya

Арабомовний новинний телеканал, що базується в Дубаї, ОАЕ

Цунамі — найбільш небезпечне стихійне лихо beel.de

У звіті ООН, опублікованому з нагоди Всесвітнього дня поширення інформації про проблему цунамі, були викладені головні причини виникнення стихійного лиха, яке загрожуватиме 50% населення світу до 2030 року. Фахівці закликають з усією серйозністю поставитися до небезпеки, що насувається на людство.

Про це пише Al Arabiya.

Цунамі, що обрушилося на регіон Індійського океану в 2004 році, вважалося найбільш руйнівним. Катастрофа призвела до загибелі понад 220 тисяч людей, більшість з них в Індонезії, Таїланді, Індії та Шрі-Ланці. А до 2030 року 50% населення світу проживатиме в прибережних районах, схильних до повеней, штормів і цунамі. Про це йдеться в доповіді, випущеній ООН для підвищення інформованості населення про ризик виникнення різних природних катастроф.

5 листопада відзначається Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі. За оцінками ООН, до 2030 року 50% населення світу проживатиме в прибережних районах, схильних до повеней, штормів і цунамі. Але наявність відповідних стратегій і заходів підвищує опірність і сприяє захисту населення.

Небезпечне стихійне лихо

Цунамі - найбільш небезпечне стихійне лихо. ООН підкреслює, що стрімка урбанізація і зростання туризму в регіонах, де виникають цунамі, наражають на небезпеку багато людей. Зниження ризиків стає пріоритетним напрямком в рамках діяльності зі скорочення кількості смертельних випадків у результаті стихійних лих. У рамках Всесвітнього дня поширення інформації про проблему цунамі планується обговорення глобальних і регіональних стратегій зниження ризику лих і обмін досвідом між країнами, які, як відомо, сильно постраждали від цунамі — Шрі-Ланка, Індія, Індонезія, Таїланд і Японія.

Новини за темою: Людство вступило в епоху пандемій і глобальних лих, - дослідження американських фахівців

У грудні 2015 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка проголошує 5 листопада Всесвітнім днем поширення інформації про проблему цунамі. Ініціатива проголошення свята належить Японії, яка накопичила величезний досвід в області раннього прогнозування та запобігання наслідкам цунамі.

Причини виникнення цунамі

Японія відіграє значну роль у вирішенні проблеми цунамі в усьому світі. Вона накопичила величезний досвід в галузі підвищення інформування населення про стихійні лиха і розробила заходи з реагування. Слово "цунамі" походить від двох японських слів — "цу" (порт) і "намі" (хвиля). Цунамі - це серія гігантських океанських хвиль, що виникають в результаті сильного підводного землетрусу.

У звіті ООН, випущеному з нагоди Всесвітнього дня поширення інформації про проблему цунамі, були згадані головні причини виникнення стихійного лиха, яке загрожуватиме 50% населення світу в найближчі 10 років. У більшості випадків цунамі викликають підводні землетруси, чия сила не менше 6,5 за шкалою Ріхтера. Крім сили необхідно враховувати ще й глибину. Землетрус викликає цунамі тільки в тому випадку, якщо вогнище знаходиться від поверхні океану на глибині не більше 70 кілометрів.

Зсуви спричиняють цунамі, якщо вони відбуваються вздовж берегової лінії. До інших явищ, що породжують цунамі, належать виверження вулканів. Незважаючи на рідкість, великі виверження вулканів можуть стати причиною переміщення величезної маси води і виникнення руйнівних хвиль.

Як модель пережила цунамі і стала офіційним представником ООН

Крім іншого, цунамі може стати наслідком такого рідкісного явища, як падіння метеорита. Незважаючи на те, що в сучасній історії не було зареєстровано подібних випадків, за даними ООН, падіння небесного тіла в океан може викликати величезну приливну хвилю, яка сприяє виникненню цунамі.

Відома чеська супермодель Петра Нємцова вижила після цунамі, що обрушилося на Таїланд в 2004 році. У 2017 році Роберт Глассер, колишній спецпредставник генерального секретаря ООН зі зниження ризику стихійних лих, призначив її офіційним представником ООН з поширення інформації про проблему цунамі.

Модель очолює організацію, що надає підтримку і допомогу постраждалим від цунамі в різних країнах світу. Понад 50 тисяч волонтерів працюють над тим, щоб задовольнити всі потреби постраждалих від цунамі. Крім того, вони інформують населення, що проживає в прибережних районах, про ризик його виникнення.

Цунамі, що обрушилося на регіон Індійського океану в 2004 році, вважається найбільш смертоносним в історії. Воно забрало життя понад 220 тисяч людей. Тоді найбільше постраждали жителі Індонезії, Таїланду, Індії та Шрі-Ланки.

Ахад Фадель

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...