Після проваленого імпічменту Трамп йде у наступ

Ілія Куса
Ілія Куса

Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього

Посол США в ЄС Гордон Сондленд покидає зал засідань після його свідчень з розслідування імпічменту президента США Дональда Трампа, а вже через кілька днів після завершення процедури імпічменту він був відкликаний з посади посла

EPA-EFE

Через три дні після формального завершення процедури імпічменту, президент США Дональд Трамп розгорнув "політичну бійню" тих, хто давав проти нього свідчення.

Про це пише Ілія Куса на своїй сторінці в Facebook.

Ну що ж, мста моя буде страшна.

Вчора з Білого дому викинули підполковника Олександра Віндмана - головного спеца з українського напрямку в Раді нацбезпеки. Його в супроводі охорони вивели з будівлі.

Разом з ним, "пішов" і його брат-близнюк Юджин (Євгеній) Віндман. Він особливо ніякої ролі в імпічменті не грав, так що, мабуть, його вирішили прибрати просто, тому що він страшенно схожий на свого брата, і не годиться йому миготіти перед очима.

Крім того, з Брюсселя відкликали посла США в ЄС Гордона Сондленда - того самого бізнесмена, який дав мільйон на передвиборчу кампанію Трампа, за що отримав свою посаду, а потім "здав" президента на слуханнях в Палаті представників, а Трамп заявив, що не знає, хто це взагалі такий.

Показання Сондленда стали ключовими у всій історії та найціннішими, оскільки саме він був одним з учасників всієї схеми з тиском на Україну і спробою пролобіювати розслідування проти Байдена.

Марі Йованович покинула держслужбу ще декілька тижнів тому, а Вільям Тейлор залишив Київ і пішов у відставку прямо перед візитом Майкла Помпео в Україну.

Чекаю цікавих замісів тепер і з Джоном Болтоном (вірніше, з виходом у світ його книги, яка ледь не перекинула позиції республіканців у Сенаті), анонімним інформатором ЦРУ, з якого все почалося, і з лідерами демократів у Палаті, які керували процесом імпічменту.

А між тим, демократи продовжують сваритися між собою, та не в змозі подолати внутрішні партійні протиріччя і об'єднатися на базі протистояння своєму злому противнику Дональду Трампу.

Зокрема, можна просто глянути вчорашні дебати кандидатів у президенти.

Якщо так буде продовжуватися, то вони пролетять на виборах в листопаді і з тріском провалять всю кампанію, викликавши серйозний шок у своїх прихильників і прискорюючи внутрішню ідеологічну революцію в Демпартії. Може бути, це й на краще, хто знає.

А для України головне наслідок всіх цих подій - це колапс українського напряму в Білому домі, що "збіднів" на цілу купу професійних експертів та аналітиків.

Тепер вони звалять, на їх місце навряд чи призначать когось іншого, а незабаром ми можемо отримати чергового "куратора" а-ля Курта Волкера, тільки з дуже обмеженим і вузьким портфоліо завдань, швидше за все, прив'язаним до політичних інтересів адміністрації Трампа, загорнуті під "боротьбу з корупцією".

Ілія Куса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...