Піп Гапон Санжарського повіту. Як священник ПЦУ підбурював до бунту проти українців, що повернулися з Китаю

СТРАНА.UA
СТРАНА.UA

Українське інтернет-видання

Отець Дмитро Педина з ПЦУ називав українців з Уханя "депортованими" Facebook

Вчора, у селищі Нові Санжари спалахнув справжній бунт. Місцеві жителі влаштували обструкцію українцям, які повернулися з китайського Уханя. В це село на Полтавщині їх привезли для карантину: тут розташований спеціальний санаторій МВС.

Однак співчуття з боку ново-санжарців не було. Замість цього в евакуйованих співгромадян полетіли камені і пляшки. Що нагадало картинки з підручника з історії середніх віків.

З середньовіччям вчорашній протест пов'язувало ще одне - участь в цій історії священника, який очолює місцеву парафію ПЦУ. Судячи з його записів у соцмережах, він виїхав на місце сутичок і недвозначно підтримав мракобісся, що розігралося в селищі.

Крім того, священники ПЦУ підтримували і спалах короноістерії на Заході України.

"Страна" розбиралася в тому, як це сталося.

Як  отець Педина коронавірус проганяв

Про свою участь у протестах відкрито повідомляв у Facebook клірик ПЦУ Дмитро Педина, настоятель місцевого храму Преображення Господнього.

Ще 19 лютого - тобто прямо перед початком масових акцій - він перепостив повідомлення ГО "Голос Новосанжарщини", в якому малювалися апокаліптичні наслідки прибуття українців з Уханя в Нові Санжари.

"Коронавірус на порозі", - йшлося в заголовку. Далі в цій заяві було чудово все. Українці, яких везли з Китаю, називалися "інфікованими". А Нові Санжари, говорилося в пості, стануть "лепрозорієм" - тобто, місцем, де живуть прокажені.

"Сім з половиною тисяч кілометрів - це відстань від Нових Санжар до китайського міста Ухань, але корона-вірус може подолати ці тисячі кілометрів за лічені години.

З достовірних джерел, сьогодні мною, була отримана інформація про те, що вже завтра, 20 лютого у військовому санаторії планують розмістити першу групу інфікованих смертельно небезпечним вірусом - тобто наше селище Нові Санжари з курортного містечка перетворяться на якийсь "лепрозорій", санаторій - з візитної картки стане вірусо-могильником, а жителі селища приречені на смертельну небезпеку.

У нас ліквідували санстанцію, тим самим оголосити та забезпечити посилений санітарний контроль та захист населення нікому.

Чи готова влада, керівники районних медичних установ до небезпечного "сюрпризу"?

Земляки! Давайте будемо небайдужими і, згуртувавшись вже завтра, не допустимо смертельну небезпеку в рідний дім!

Закликаю до репосту!", - писалося в повідомленні, яке перепостив Педина.

Facebook

"Голос Новосанжарщини" - це громадська організація, очолювана працівником Новосанжарської ВІДГ Борисом Федоренко. Серед інших засновників - Віктор Дубович, голова лічильної комісії місцевої ради.

Страна.ua

Facebook

Тобто істерію про "прокажених" і "вірусо-могильник" почала по суті місцева влада. А священник Педина своїм перепостом її відкрито підтримав.

Цікаво, що сам пост, з якого, мабуть, і почалися масові заворушення, був написаний з "лівого" аккаунта. Але опублікований все одно на сторінці провладної громадської організації.

Це означає, що організатори бунту знали, що роблять, але намагалися не світитися. Зараз скандальна публікація з аккаунта групи видалена.

Facebook

Але повернемося до священника. Після перепоста істеричного призову "не допускати прокажених" він і сам написав у Facebook, що вночі, щойно дізнався про блокаду госпіталю, відразу приїхав у селище.

Святий отець закликав місцевих мешканців не бути байдужими". І дав зрозуміти, що потрібно перешкоджати проїзду "депортованих українців" у Нові Санжари.

Цей пост Педина зі своєї сторінки вже видалив. Однак залишився скріншот.

Facebook

Вже вчора, близько 9 години ранку, тобто у самий розпал протестів - отець Дмитро опублікував фото з місця подій. З підпису було зрозуміло, що батюшка з ПЦУ на стороні бунту: "Одна проти всіх", - прокоментував він фото дівчини з прапором.

Facebook

Потім, вже вдень, Педина перепостив заяву депутатів Ново-Санжарської сільради, в якій вони вимагали не допускати в село українців з Уханя. Загалом з позицією священника було все зрозуміло - він проти допомоги евакуйованим.

Скарги в ПЦУ і відповідь Педини

Після того, як отець Дмитро розвинув бурхливу діяльність, на нього посипалися скарги в ПЦУ. Активіст Святослав Батів на Facebook-сторінці цієї церкви заявив, що є відео, на якому батюшка особисто штовхається з поліцією, але зараз воно видалено.

Facebook

В коментарях йому відповів сам святий отець. У своєму пості він підтвердив, що виступав проти приїзду "уханьців" у Нові Санжари. Але заперечує, що когось підбурював.

"Люди, люди ... Вже пишуть що я підбурював народ! Ви там були? Ви чули? Там стоять мої парафіяни! Там стоїть все наше населення! Ми не проти того, щоб евакуйовані громадяни поверталися на батьківщину! Але нехай для них обладнають спеціальні заклади! Керівник Полтавського департаменту охорони здоров'я не виключає того, що люди є носіями вірусу! Церква - це люди! Всі люди там! Судіть як хочете, робіть що хочете! І нікого, НІКОГО я не підбурював!".

Facebook

Також у коментарях він заявив, що відео з його участю в протестах немає. Користувачі відповіли, що він сам його вилучив зі своєї сторінки. Скріншота немає, але як ми бачили вище - священник вже видаляв пости з цього питання. Мабуть, після реакції з ПЦУ, куди скаржилися на дії отця Дмитра. 

В самій церкві вчинок свого клірика поки не коментували. За даними джерела  "Страны" у навколоцерковних колах, і ряд інших священників ПЦУ підтримали виступи проти прибуття евакуйованих з Китаю українців. 

При цьому він не виключає, що це робилося централізовано.

"На Західній Україні також брали участь у подіях священники ПЦУ і греко-католики. Це така форма їх опозиційної діяльності. Вони в цілому незадоволені тим, що після перемоги Зеленського припинилася активна підтримка з боку держави у боротьбі з УПЦ. Також вони дуже ображені на владу, що та не залишила на своєму посту Юраша", - розповів наш співрозмовник, говорячи про боротьбу за крісло голови комітету з релігії і етнополітиці, куди не зміг пробитися "батько Томосу" Андрій Юраш - замість нього Мінкульт нещодавно рекомендував назначити кандидата соціологічних наук Олену Богдан.

Раніше у Тернопільській області дійсно відбувалась молебень проти приїзду в область людей з Уханя, яку проводив священник. Про це йдеться на відео, яке опублікували місцеві журналісти. Поки ім'я святого отця невідомо. 

Вікторія Венк

Оригінал на сайті Страна.ua.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...