Новини » Політика Читать эту новость на русском

Підсумки місцевих виборів та подальші перспективи партійного розвитку

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

24 канал

Місцеві вибори відзначені рекордно низькою явкою в 37% - при цьому, для порівняння, на минулих парламентських виборах явка була 50%. Які тенденції намітились за підсумками виборів?

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

Тенденції за підрахунками рейтингу такі. Партії підсіли до рівня свого ядерного електорату, коли вийшли або ті, хто вірить, або ті, кого вивели за руку і попросили. На парламентських виборах національні партії покажуть вищі результати, але тенденції показують слабкість партійних структур, які не можуть конвертувати рейтинг в голоси на місцях. На наступних виборах чинним партіям треба міняти тактику, змінювати порядок денний, ну або очікувати, що партія розчарованих чинними партіями буде підібрана новими політичними проєктами.

Партія влади залишається найпопулярнішою, але у "слуг" найбільше падіння рейтингу, вони не виграли вибори в жодному обласному центрі та перетворилися просто в одну з п'яти провідних політичних сил. Відрив від конкурентів за кількістю депутатів місцевих рад у "слуг" вищий - 17,6%.

"Євросолідарність" отримала статус головної опозиційної партії, однак обійти "слуг" не змогла. Однак якщо за кількістю голосів за партію ЄС на другому місці - 13,7%, то за кількістю депутатів місцевих рад ЄС на п'ятому місці - 10,73%. Це показує, що партія показала високі результати в низці регіонів, але партійна структура не рівна, і багато регіонів спрацювали слабо.

Новини за темою: Все, що треба знати про місцеві вибори в Україні за новим законодавством

За кількістю депутатів місцевих рад ОПЗЖ теж на третьому місці - 11,75%.

У "1+1" і команди Палиці виявився високий рейтинг і четверте командне місце. І за кількістю депутатів місцевих рад вони обійшли ЄС - 11,42%.

У "Батьківщини" - майже такий же результат за кількістю голосів - 8,5%, проте другий результат за кількістю проведених депутатів місцевих рад - 12,4%. Тимошенко зберігає політичну форму до наступних парламентських виборів. Партійна структура "Батьківщини" та штаб партії спрацювали ефективно і з отриманого числа голосів "Батьківщина" отримала найвищий відсоток депутатів. І отримує великий вплив на місцях.

Для порівняння, перша п'ятірка на парламентських виборах за списком у 2019-му була такою:

1. "Слуга народу". 2. ОПЗЖ. 3. "Батьківщина". 4. ЄС. 5. "Голос".

Впевнені перемоги здобули чинні мери переважної більшості міст, у тому числі всіх п'яти найбільших міст.

Слід відзначити великий успіх регіональних політичних проєктів у кожній області. Місцеві проєкти спиралися на мережі та на спільноти виборців, були об'єднані місцевими інтересами. Після ліквідації мажоритарної системи національні партії втратили структури на місцях, і їх підхопили ті, кому це було потрібніше - місцеві еліти. Для великих відомих партій відсутність структур на місцях просто вбивча.

Вражаюче падіння "Голосу". Майже повне обнулення "Самопомочі". І при цьому відсоток виборців "Свободи" за рахунок ефективних мерів трохи виріс.

Національні партії залишилися київськими брендами, і реформа виборчого законодавства не спричинила поки посилення партійної роботи на місцях.

Партійні структури неоднорідні, вони різко відрізняються за якістю в різних областях.

Але без партійної роботи отримати високий результат не можна. Україна потребує партії, які отримують зворотний зв'язок від своїх структур і спирається на структури. Будувати політичний проєкт тільки на популярності не можна - в Україні це занадто мінлива величина.

Юрій Бутусов

 

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...