Підкилимна боротьба в ОП: Як Єрмак посунув Богдана та зміцнив свій вплив на Зеленського

Дмитро Джангіров
Дмитро Джангіров

Журналіст

Радник президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак Сегодня

Минулий місяць був характерний тим, що з обрію політичного впливу зник глава ОП Андрій Богдан, якого посунув радник президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак. Чи була його діяльність ефективною та чи варто очікувати на повернення Богдана?

Про це пише Дмитро Джангіров на своїй сторінці в Facebook.

Січневий Єрмак vs лютневий Богдан?

Політичний січень, як і належить місяцю, названого на честь дволикого Януса (у числі іншого втілює одночасно вхідні і вихідні двері!), завжди носить двоякий характер: в даному випадку січень 2020-го ми розглядаємо не тільки як початок нового політичного року, але і як закриваючий місяць "довгого 2019 року".

Підсумки січня-2020 складно назвати надихаючими як для президента ЗЕ (хоча кредит довіри до нього все ще великий), так і для українського інституту президентства в цілому. В якості невеликого, але вельми показового штриху можна відзначити, що Володимиру Зеленському перед другим читанням закону про відкриття ринку землі знову довелося особисто звертатися до фракції СН, щоб вони підтримали цей документ. Тобто, потураєвські істерики в стилі: "зіллю в СБУ компромат на всіх сталіністів, хто не підтримає продаж землі" вже не працюють і президент змушений особисто прикривати проколи в організаційній роботі з "монобольшістю".

…У багатьох командних видах спорту існує такий показник, як ефективність гравця, який розраховується виходячи із співвідношення забитих і пропущених голів/шайб/м'ячів під час його перебування на майданчику. Та січень-2020 характерний тим, що глава ОП Андрій Богдан самоусунувся від виконання своїх обов'язків голови ОП (причини не буду розбирати, констатую як факт), а роль "центрового" безроздільно виконував Андрій Єрмак.

Можливо, буду суб'єктивний, але низка невдач у січні-2020 року, навіть з урахуванням багатьох попередніх непорозумінь, виявилася істотно вище середньої, що і відбилося на помітному падінні рейтингу довіри до президента з 67% до 59% (згідно з даними соціологічної групи "Рейтинг").

Тільки експромтом на думку спадає вкрай непрофесійна реакція ОП на публікацію фотографій президента ЗЕ в Омані: оприлюднена днями соціологія показала, що, по-перше, абсолютна більшість українців, знайомих з питанням, вважає, що ЗЕ в Омані відпочивав (а, значить, "офіціозна версія", терміново згенерована в ОП про "візит" не спрацювала), по-друге, така ж абсолютна більшість вважає, що такий відпочинок президента за свій рахунок – нормальний (значить, "офіціозна версія" взагалі не потрібна!).
Ну, і найважливіше: не помітити зйомку президента в Омані – це окремий "прокол", але адресат питань щодо цього все той же – пан Єрмак.

Тут можна навести ще цілу низку січневих pr-провалів ОП, а, значить і персонально Андрія Єрмака, який перебував "на господарстві", що вдарили по президенту. Насамперед – "на відчепись!" підготовка до візиту в Давос, де самодіяльність Єрмака в міру його розуміння дипломатії, призвела до демаршу цілого ряду дипломатів із США і Європи: відразу ж після аншлагу на виступі президента Пакистану, більшість присутніх не залишилася на виступ президента ЗЕ. І, що ще гірше, Єрмак не додумався заповнити зал при виступі ЗЕ хоча б українцями, що приїхали .

Доволі суперечливими стали дії і заяви ЗЕ в Єрусалимі і Освенцімі, які принесли лише тактичне схвалення Варшави, яка, користуючись нагодою, знову спробувала захопити ініціативу в оцінці подій і договорів 1920 року, залишивши Західну Україну за Річчю Посполитою.

Що стосується вічної теми тарифів на ЖКГ, то керівництво Кабміну продовжує "душити президента в обіймах", змушуючи його de facto розділяти відповідальність з младо-реформаторами. І це теж безсумнівний "прокол" ОП.

Тепер обговоримо найбільш великий політичний скандал – "прослушку" наради керівництва Кабміну і НБУ. Залишимо за дужками замовників і виконавців цього "зливу". Адже очевидно, що на якийсь період прем'єр Гончарук став більш поступливим і цей момент сам Бог велів ОП збільшити в Кабміні представництво "людей президента" за рахунок умовних "агентів зовнішнього впливу".

На практиці ж цих "агентів" потіснили "люди олігархів", ніяк не підвищивши керованість уряду з Банкової. Питання – на чиїй стороні в цій ситуації грав Єрмак?
Зрозуміло, на своїй, намагаючись пролобіювати на посаду прем'єра Юрія Вітренко.

Ну, і останнє за рахунком, але не за важливістю: наступ ОП на київського мера Кличко, розпочатий Андрієм Богданом, не тільки захлинувся (про роль в цьому Андрія Єрмака – див. статтю з Нью-Йорк Таймс в перекладі); ми вже можемо говорити про кадрову "контрреволюцію": люди Кличко почали "заходити" у владу саме з подачі Андрія Єрмака, найбільш яскравий приклад: ексзаступник голови КМДА за Кличка – Олексій Резніков, який, до речі, в якості члена мінської ТКГ по Донбасу в своїх публічних заявах "несе" щось прямо протилежне тому, що декларує президент ЗЕ.

Наступною київською креатурою з обойми Кличко є відомий забудовник Ігор Ніконов (компанія "КАН"), з'явилася інформація, що його Єрмак лобіює на новостворену посаду віцепрем'єра з економіки.

Ну, не будемо заглиблюватися далі, зазначимо лише, що "перекрити" свою некомпетентність у всіх інших питаннях пан Єрмак вже найближчим часом постарається за допомогою узгодження з Москвою "великого списку на обмін" по Донбасу, в чому його російські партнери по переговорах із задоволенням йдуть на допомогу.

У всякому разі, як би там не було, на початку лютого "в гру" повернувся Андрій Богдан, що означає, як мінімум, de jure повернення йому частини важелів управління.

Дмитро Джангіров

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...