Піар ціною Конституції: Законопроєкт Зеленського про припинення повноважень суддів КСУ

Світлана Крюкова
Світлана Крюкова

Заступник головного редактора інтернет-видання СТРАНА.ua

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження всіх суддів Конституційного суду, через нещодавні скандальні рішення. Але у такий спосіб змінювати склад суддів незаконно. Чому?

Про це пише Світлана Крюкова на своїй сторінці в Facebook.

Вчора Зе, чи то в результаті чарівного пенделя від західних "смотрящих". Чи то під ефектом глибокої задоволеності від результатів опитування щодо легалізації канабісу. Чи то під гнітом глибокої незадоволеності по іншій лінії – (майбутній генпрокурор з'ясує) - вирішив раптом стати узурпатором.

Приводом стало позавчорашнє рішення Конституційного Суду, який общипав частину норм антикорупційного законодавства та повноважень імпотентного НАЗК. Які майже не турбували корупціонерів, так, погладжував, відчували себе досить спокійно, поки ці норми та повноваження діяли.

Всі ці антикорупційні контори - НАБУ, НАЗК, САП та інші – отримуючи шалені зарплати, були вкрай лояльні та спокійно проковтували мегакорупцію на вищому рівні (і від колишніх, і від нинішніх), але були вкрай принципові та послідовні, переслідуючи секретаря сільради, який забув внести в декларацію дошки для побудови сараю або дохід від продажу курки.

Новини за темою: Про скандальне рішення Конституційного суду: Найважливіше залишилось за кадром

І такий стан речей цілком влаштовував гаранта і його оточення.
А тут сталося несподіване - КС всього за пару тижнів спочатку зніс корупціонера Ситника, а тепер і повноваження НАЗК.

І знатний юрист за освітою Зеленський вирішив завдати удару у відповідь - подати закон, який звільняє весь склад Конституційного Суду за "зухвале та безперешкодне порушення Конституційним судом України основних засад своєї діяльності та спробу повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні".

Можна по різному ставиться і до нинішнього складу КС, і до прийнятих ним рішень, але доведеться дати юристу Зеленському невеликий правовий лікнеп.

Перше. Україна - правова держава, стаття перша Конституції.

До неї ви як гарант Конституції повинні були дістатися, це на самому початку Основного Закону. Це та книжка, на яку вам руку клали під час інавгурації.

Друге. Органи державної влади (а ви – це орган) ЗОБОВ'ЯЗАНІ діяти тільки на підставі, в рамках повноважень і в спосіб, визначений Конституцією і законами України. Це стаття 19, до неї ви, швидше за все, не дісталися, стільки тексту жодного разу в житті читати напевно не доводилося.

Так от, ці та інші норми Конституції не наділяють вас і вашу зелену монобільшість правом розпускати Конституційний суд у разі, якщо вам, або вашим господарям, або вашим кураторам не сподобалося його рішення. Яким би воно не було.

Не подобається - апелюйте.
У правовому полі.
В іншому випадку - читайте Кримінальний кодекс і готуйтеся.
І постскриптум.

А результати місцевих виборів вам сподобалися? Так чому б не внести ще й закон про те, що вибори відбулися і їх результати дійсні тільки там, де ваші слуги взяли відсоток, який вас влаштовує?

А ситуація з пандемією COVID-19 влаштовує?

Не хочете внести закон, за яким і всі інші мізерні кошти, що залишилися у фонді боротьби з епідемією, будуть перенаправлені з медицини на будівництво доріг - це ж так допомагає: вам піариться, а подільникам - красти?

Світлана Крюкова

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...