Новини » Політика Читать эту новость на русском

Перші маневри ЗСУ з урахуванням досвіду війни в Карабасі

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

Військові ЗСУ Фото з відкритих джерел

Маневри пройшли 15-16 листопада. Звертає увагу склад військ - для маневрів виділена ротно-тактична група, піхотинців на БМП-2 посилили танковий взвод, взвод зенітних установок ЗУ-23-2, артилерійська батарея, інженерно-саперний взвод.

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

Так, маневрена війна майбутнього буде вестися ротними та взводними тактичними групами, сапери забезпечують скритність дій і зберігають боєздатність військ, і роль інженерного забезпечення різко зростає (до речі, і американці посилили в легких бригадах інженерні батальйони).

Ось яке імпровізоване рішення знайшли в 93-й бригаді для обладнання командного пункту батальйону, а також командно-спостережного пункту. Такий подвійний навіс приховує позицію від оптики та від тепловізора. Просто й ефективно (якщо там, звичайно, не товпитися і техніку вкривати в стороні). При цьому відрили ще й несправжні позиції, щоб противник для себе знайшов легші цілі - це теж дуже важливо, щоб противнику було що виявити та куди витратити боєприпаси.

Звичайно, впадає в очі, що засобів ППО для прикриття бойових порядків батальйону і роти у нас немає. Досвід війни в Карабасі показує важливість впровадження сучасних пасивних оптико-локаційних станцій для виявлення безпілотників, і сучасних засобів ураження. Давно застаріла ЗУ-23-2 без радара й оптики ефективна тільки для боротьби з піхотою, від БПЛА та авіації вони не прикриють. Потрібна нова доктрина, нова техніка.

Новини за темою: Тріумф безпілотників "Байрактар" в Сирії: Уроки операції "Весняний щит" для Донбасу

Однак в цілому спрямованість навчань викликає повагу, маскування і скритність поставлені як головне завдання. Війна в Карабасі показала, що сучасні сенсори легко виявляють не укриті позиції військ, а маскування і прості укріплення дозволяють різко скоротити втрати просто завдяки правильній підготовці та організації служби.

Я б на наступному етапі порекомендував досвід Тайваню і провів маневри по забезпеченню скритності в місті.

Але найважливіше, на мій погляд, якщо командування ЗСУ буде проводити маневри військ спільно з нашими Байрактарами з їх оптико-локаційної станцією МХ-15, що дозволить командирам відразу на місці в режимі реального часу відстежувати, як їх позиції бачать сучасні сенсори. Думаю, після цього танки та БМП теж будуть вкривати якимись щільними тентами.

Втім, нам потрібна нова доктрина і нові вимоги для закупівлі та модернізації бронетехніки та бойових машин першої-другої ліній, які забезпечать вищу скритність.

І потрібні стандартні маскувальні комплекти для зниження теплової сигнатури бойової техніки, наземні оптичні станції, спеціальні помилкові цілі.

Юрій Бутусов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...