Новини » Світ Читать эту новость на русском

Перша в історії місія на Марс: ОАЕ запустили космічний зонд на Червону планету

The Universe. Space. Tech
The Universe. Space. Tech

Міжнародний науково-популярний журнал з астрономії та космонавтики

Запуск ракети HII-A MHI

В ніч з 19 на 20 липня з території японського космічного центру Танеґасіма відбувся запуск ракети H-IIA. Вона успішно вивела на траєкторію перельоту до Марсу "Аль-Амаль" — першу в історії міжпланетну станцію, що належить ОАЕ.

Про це пише The Universe. Space. Tech.

"Аль-Амаль" був виготовлений інженерами Космічного центру Мохаммеда ібн Рашида при активній підтримці Університету Колорадо, Університету штату Арізона та інших американських наукових установ, які раніше брали участь в розробці марсіанських місій MRO і MAVEN. Американська сторона також допомогла побудувати наукове навантаження для зонда.

Станція "Аль-Амаль" Mohammed bin Rashid Space Centre

Станція досягне Марсу в лютому 2021 р. і вийде на витягнуту ареоцентричну орбіту, після чого займеться вивченням марсіанської атмосфери та клімату. Для цього вона обладнана комплектом з трьох наукових інструментів — камери EXI, ультрафіолетового спектрометра EMUS та інфрачервоного спектрометра EMIRS. Передбачається, що "Аль-Амаль" пропрацює в околицях Червоної планети два земних роки.

Інфографіка, присвячена місії "Аль-Амаль" Mohammed bin Rashid Space Centre

Пандемія коронавірусу COVID-19 справила певний вплив на хід проєкту. Через карантинні обмеження керівництву місії довелося відмовитися від деяких фінальних перевірок апарату. Також варто відзначити, що через погану погоду в районі космодрому запуск "Аль-Амаль" кілька разів переносився.

Новини за темою: Підкорення Марсу: У 2020 році США, Китай, ОАЕ та Європа готують грандіозні місії на Червону планету

В найближчі два тижні до Червоної планети повинні будуть відправитися ще дві місії. На 23 липня намічено запуск китайської "Тяньвень-1". 30 липня має відбутися запуск американської Mars 2020.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...