live

Знущання на притравочних станціях: Відома альпіністка закликала депутатів припинити жорстокість проти тварин

ZIK
ZIK

Мітинг під Верховної Радою з вимогою ухвалення законопроєкту щодо заборони притравочних станцій

Зелена сила

Депутати в парламенті продають землю, як рукавички міняють міністрів, вирішують корпоративні питання, але закривають очі на ті важливі законопроєкти, голосування за які триватиме лічені хвилини і чвар навколо яких взагалі не мало би бути в цивілізованій країні.

Сьогодні альпіністка і перша українка, яка підкорила Еверест, Ірина Галай на своїй сторінці у Facebook нагадала про необхідність ухвалення законопроєкту № 2232 про заборону притравочних станцій в Україні та закликала депутатів припинити жорстокість проти тварин.

Ця зоозахисна ініціатива була зареєстрована в Раді ще у квітні 2018 року як законопроєкт про заборону притравочних станцій № 8256. Однак Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств домоглась того, що депутати відправили документ на доопрацювання. Який цинізм - понад 400 народних обранців танцюють під дудку мисливського лобі.

Але зоозахисники не планували здатися після першої невдачі. Ініціатива, врахувавши помилки та допрацювавши прогалини, продовжила свою боротьбу вже під новою назвою — проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які стосуються підготовки собак мисливських порід до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів диких тварин" (законопроєкт № 2232).

20 грудня 2019 року законопроєкт № 2232 вже стояв у порядку денному на голосування, але дива не сталося. На погоджувальній раді голова екокомітету не підтримав його, внаслідок чого законопроєкт було знято з голосування, і навіть петиція, яка набрала понад 73 тис. голосів, не стала аргументом для народних депутатів.

Чому? Тому що проти виступають мисливці, яких багато й у стінах Верховної Ради. А мета зоозахисної ініціативи полягає у тому, аби в Україні наряду з іншими європейськими країнами заборонили підготовку мисливських собак до полювання з використанням диких тварин як живого тренажера. Адже у процесі таких притравлень дикі тварини зазнають серйозних травм, каліцтва і часто гинуть. Для того щоб хижак не завдавав травм собаці під час тренування, тварин калічать, виривають кігті, зуби, морять голодом або піддають дії сильнодійних препаратів. Абсолютне знущання, яке заборонене в цивілізованих країнах.

Зоозахисники неодноразово зауважували, що саму діяльність з підготовки собак жодним чином державою не врегульовано: немає законів, які встановлюють межі для охочих навчити свою собаку навичкам полювання на живому звірі. Тому на притравлених станціях коїться все, до чого може дійти людська жорстокість.

Величезний суспільний запит на вирішення цієї проблеми вже є: люди підписують петиції, що набирають 50 і більше тисяч голосів, відбуваються великі мітинги, організовуються акції підтримки законопроєкту. Реально суспільство просить Раду припинити насильство щодо тварин, а депутати ніби й не чують людей.

Мітинг під Верховної Радою з вимогою ухвалення законопроєкту щодо заборони притравочних станцій Зелена сила

Надія на те, що все більше відомих людей будуть порушувати це питання, і тоді народним обранцям стане просто соромно вдавати, що нічого не відбувається, і що за такої підтримки зоозахисні ініціативи справді можуть бути почутими.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...