live

Перлина України чи розмінна монета: Арахамія пропонує обміняти Крим на Донбас?

Дмитро Воронков
Дмитро Воронков

Політтехнолог, журналіст

Україна перекрила подачу води в Крим через Північно-Кримський канал навесні 2014 року, на фото незаповнений канал біля селища Леніно у квітні 2014 року wikiwand.com

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Україна могла б припинити водну блокаду Криму в обмін на поступки Росії у питанні Донбасу. Ймовірно, що Арахамія висловив не лише власну позицію, а те, що кулуарно обговорювалося у вищих ешелонах влади, виступивши громовідводом.

Про це пише Дмитро Воронков на своїй сторінці в Facebook.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія погодився би пустити воду в анексований Крим в обмін на поступки з боку президента РФ Володимира Путіна щодо Донбасу.

Вважаю, що Арахамія насправді висловив не лише власну позицію, а лише озвучив частину того, що кулуарно обговорювалося у вищих ешелонах влади. Можливо, навіть подібні розмови попередньо намічаються між Єрмаком і Козаком. Однак, піднісши цей меседж як свою особисту позицію, лідер фракції "Слуга народу" виступив на кшталт "громовідводу", убезпечивши від критики президента, але при цьому промацав ситуацію з точки зору народної реакції.

До речі, Меджліс вже відреагував, причому негативно, і з цим не вийде не рахуватися.

Такий "компроміс", озвучений Арахамією, це, безумовно, можна розцінювати як здачу Криму. А саме - початок поступової легалізації Криму з боку української сторони в статусі частини РФ. Як я вже неодноразово писав, Путін не замислюючись би обміняв Донбас на Крим. Причому у нього є інструменти політичного тиску на Україну. Зокрема, йдеться про майбутню зустріч у "нормандському форматі", яка, ймовірно, повинна відбутися навесні. У Кремлі вже натякнули, що зустріч може бути зірвана, а для України це означає подальше замороження конфлікту.

До речі, що стосується Криму в якості розмінної монети, можливо, на це пішли б і українські політики, якщо би не було такого обурення з боку громадськості, що позначається на рейтингу.

Думаю, що після хвилі критики, сказане залишиться на рівні особистих "фантазій" Арахамії, без продовження на практиці.

P.S. До речі, як би Арахамії не коштували подібні заяви своєї посади глави фракції "Слуга народу". Роль "піддослідного щура" можливо тим самим вже відіграна).

Дмитро ВоронковLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...