Папа Римський Франциск підтримав гомосексуальні союзи

The Guardian
The Guardian

Щоденна газета у Великобританії

Папа Римський Франциск Фото з відкритих джерел

Як пише британське видання, папа Франциск явним чином підтримав одностатеві цивільні союзи, що, ймовірно, ще більше розлютить його опонентів-консерваторів у католицькій церкві.

Про це пише The Guardian.

Коментарі Папи Франциска прозвучали в інтерв'ю в документальному фільмі "Франциск", прем'єра якого відбулася в середу на Римському кінофестивалі.

Він сказав: "Гомосексуалісти мають право на створення сім'ї. Вони діти Божі і мають право на сім'ю. Нікого не слід виганяти або робити нещасним. Ми повинні створити закон про цивільний союз, щоб, таким чином, захистити їх законом. Я підтримую це".

Повнометражний фільм режисера Євгена Афінеєвського (Evgeny Afineevsky) розповідає історію папства Франциска за останні сім з половиною років, включаючи багато поїздок, які він здійснив перед пандемією Covid-19, і про його дії у зв'язку зі скандалами з сексуальним насильством, що охопили церкву.

Він також зосереджується на питаннях, які стали особливостями, притаманними його служінню як Папи, включаючи довкілля, бідність, міграцію та нерівність.
Як Папа, Франциск ніколи раніше публічно не підтримував цивільні союзи одностатевих пар, хоча він підтримував такі правовідносини, коли був архієпископом Буенос-Айреса.
Отець Джеймс Мартін (James Martin), відомий єзуїт, який стверджував, що церква повинна бути більш прихильною до ЛГБТ, написав у Твіттері: "Підтримка Папою Франциском одностатевих цивільних союзів — важливий крок вперед у підтримці церквою ЛГБТ-людей. Це відповідає його пастирському підходу до ЛГБТ-людей, у тому числі до ЛГБТ-католиків, і посилає потужний сигнал країнам, де церква виступає проти таких законів".

Представник Антоніу Гутерріша, генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй і побожного католика, заявив, що коментарі Папи були "дуже позитивним кроком". Гутерріш дуже рішуче виступив проти гомофобії на користь прав ЛГБТ-спільноти, що люди ніколи не повинні піддаватися переслідуванням або дискримінації тільки за те, що вони люблять когось.

Фонд Озанна (the Ozanne Foundation), який виступає за рівність ЛГБТ в релігійному середовищі, привітав коментарі Папи, заявивши: "Це принесе надію мільйонам лесбійських і гомосексуальних пар у всьому світі і дозволить їм знати, що вони мають благословення Папи на те, щоб бути в сім'ї, і дійсно мати право на сім'ю. Його слова заспокоєння демонструють глибоке пастирське розуміння болю, який пережили багато ЛГБТ [людей], і є серйозним викликом для всіх тих, хто бачить свою віру як причину для дискримінації ЛГБТ".

Відтоді, як він був обраний Папою в березні 2013 року, Френсіс у своїх публічних заявах намагався використовувати прийнятний для всіх тон стосовно ЛГБТ.

Незабаром після того, як він став Папою, він сказав у відповідь на питання про геїв-священників: "Хто я такий, щоб судити?"

Минулого місяця він, як повідомляється, сказав групі, яка представляє батьків дітей-ЛГБТ, що "Бог любить ваших дітей такими, якими вони є" і "Папа любить ваших дітей такими, якими вони є, тому що вони діти Бога".

У 2018 році Хуан Карлос Крус, який пережив сексуальне насильство, який зустрічався з Папою і який фігурує в документальному фільмі, сказав: "Він сказав мені: Хуане Карлосу, те, що ти гей, не має значення. Бог створив тебе таким і любить тебе таким, і мені все одно. Папа любить тебе таким. Ти повинен бути щасливий, що ти такий, який є".

Згідно з традиційним церковним вченням, шлюб може бути тільки між чоловіком і жінкою, і церква виступила проти юридичного визнання одностатевих союзів.

У 2003 в документі Ватикану було зазначено, чому "необхідно протидіяти юридичному визнанню гомосексуальних союзів", оскільки вони "затемнюють певні базові моральні цінності та викликають знецінення інституту шлюбу".

Консервативні опоненти Папи Франциска розлютилися через заяви, які вони розглядають як спробу направити Церкву до прогресивних цінностей. Деякі публічно засуджують його і навіть звинувачують у єресі.

Афінеєвський, удостоєний низкою нагород режисер російського походження, висловив надію, що фільм буде випущений для домашнього перегляду.

"Якщо раніше він міг подорожувати по всьому світу, то зараз тільки його слова можуть подорожувати. Ось чому для мене було так важливо випустити фільм просто зараз, щоб його слова і дії могли досягати всіх куточків світу", — сказав він.

Харрієт Шервуд

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...