Новини » Світ Читать эту новость на русском

Отримано нові докази занесення життя з космосу

In-space
In-space

Інтернет-видання про наукові досягнення і відкриття в області астрономії, космосу та космонавтики

Молода Земля у поданні художника Chesley Bonestell

Є два пояснення походження будівельних блоків життя: позаземна доставка, наприклад, через метеорити; і ендогенне утворення. Що вдалося виявити вченим в ході нових досліджень?

Про це пише In-space.

Дослідження, проведене японськими вченими і опубліковане в журналі Scientific Reports, показує, що падіння астероїдів в океан може мати вирішальне значення для пояснення появи основних молекул для життя на нашій планеті. В ході лабораторних дослідів їм вдалося зафіксувати утворення амінокислот, які є будівельними блоками для білків, і підтвердити роль метеоритів перенесення молекул життя на Землю і, можливо, на Марс.

"Існує два пояснення походження будівельних блоків життя: позаземна доставка, наприклад, через метеорити; і ендогенне утворення. Присутність амінокислот та інших біомолекул в метеоритах вказує на перше", – пишуть автори дослідження.

У рамках дослідження вчені в лабораторній ударній установці моделювали реакції, що виникають при падінні метеорита в океан. Їхньою метою було зрозуміти взаємодію між вуглекислим газом, азотом, водою і залізом. У результаті вченим вдалося зафіксувати утворення амінокислот, таких як гліцин і аланін, які є безпосередніми складовими білків і каталізують багато біологічних реакцій.

Новини за темою: "Це відкриє новий всесвіт": Революційний метод мікроскопії уперше дозволить побачити окремі атоми

Команда використовувала вуглекислий газ і азот, тому що ці гази розглядаються як два основні компоненти в атмосфері молодої Землі в період більше 4 мільярдів років тому.

"Створення органічних молекул з відновлених сполук, таких як метан і аміак, не складне, але, вважається, що в той час вони були другорядними компонентами в атмосфері. Виявлення утворення амінокислот з вуглекислого газу і молекулярного азоту вказує на можливість створення будівельних блоків життя з цих всюдисущих сполук", – пояснив Йошихіро Фурукава, співавтор дослідження з Університету Тохоку (Японія).

Гіпотеза про те, що вода була всюди на Марсі, також відкриває цікаві можливості для досліджень. Вуглекислий газ і азот, ймовірно, були основними складовими марсіанської атмосфери, коли існував океан. Тому спровоковане ударом утворення амінокислот також забезпечує можливе джерело життєвих компонентів на давній Червоній планеті.

"Подальші дослідження дозволять дізнатися більше про роль, яку метеорити зіграли в перенесенні більш складних біомолекул на Землю і Марс", – підсумували автори дослідження.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...