live

Опубліковані записи розмов Байдена і Порошенка тягнуть на обвинувальний вирок у держзраді

Гужва Ігор
Гужва Ігор

Журналіст, політолог

Колишній віцепрезидент США Джо Байден і п'ятий президент України Петро Порошенко president.gov.ua

Записи розмов колишнього віцепрезидента США Джо Байдена і п'ятого президента України Петра Порошенка – це літопис зовнішнього управління України, який тягне на обвинувальний вирок у держзраді для Петра Порошенка і всіх інших причетних.

Про це пише Ігор Гужва на своїй сторінці в Facebook.

1. Підтверджується, що Порошенко звільнив генпрокурора Шокіна виключно під тиском керівництва іноземної держави (Керрі і Байдена). Причому про це говорить сам Порошенко, який підкреслює, що жодних законних підстав, звільняти Шокіна або примушувати його написати заяву за власним бажанням не було, крім однієї "сверхзаконної" підстави – вимог США. З якої причини Байден тиснув на Порошенка з приводу Шокіна – через корупційні схеми свого сина або з якихось інших мотивів, це важливо з точки зору розслідування в США, але не так важливо з точки зору України. Незалежно від мотивів, є чітко зрозумілий факт виконання президентом країни вказівок керівників іноземної держави.

2. Підтверджується, що Порошенко прямо погоджував кандидатуру нового генпрокурора (Луценка) з Байденом, а після його призначення сам особисто просив призначити йому куратора. Тобто, фактично, організовував іноземне втручання в діяльність правоохоронного органу.

3. За наказом Байдена організував провал голосування за відставку прем'єра Яценюка 16 лютого 2016 року.

До речі, останній випадок – взагалі дуже показовий з точки зору того, як Порошенку доводилося вивертатися під зовнішнім управлінням. Як відомо, Порошенко хотів зняти Яценюка. Але, Байден, як випливає із запису, заборонив це робити.

Після чого Порошенко провів цілу комбінацію. Самопоміч і Батьківщина вийшли з коаліції. І в ній залишилося менше 226 депутатів. Про що Порошенко тут же урочисто повідомив Байдену, що, мовляв, через невдоволення прем'єром посипалася коаліція і немає голосів, щоб "проводити реформи".

Далі з'явилася інформація, що Яресько та Гройсман хочуть йти в прем'єри. І Байден цікавиться – що це за історія? Порошенко каже, що він би й радий Яресько внести кандидатом у прем'єри, але все впирається в позицію фракції Самопоміч, яка за неї голосувати не хоче. А раз так, то залишається лише Гройсман. За якого за підсумком і проголосували.

Але суть в тому, що буквально кожен політичний крок Порошенко погоджував із Байденом.

Діалоги іноді нагадували звіти місцевих партійних керівників перед обкомом в радянські часи про перевиконання планів. Але тільки плани були досить специфічними.

Наприклад, Порошенко хвалився перед Байденом, що йому вдалося підняти тарифи не на 75%, як просив МВФ, а на цілих 100%.

Чи виллється це в конкретні кримінальні справи і підозри проти Порошенка? При нинішньому розкладі у владі в цьому є великі сумніви.

Але поява цих записів вкрай важлива як ще один "антидот" для суспільства і з приводу Порошенка, і з приводу відносин з "американськими партнерами". Крапля за краплею вода камінь точить.

Ігор Гужва

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...