Обмін послами між Києвом і Москвою: Крок до відновлення українсько-російських відносин?

Дмитро Воронков
Дмитро Воронков

Політтехнолог, журналіст

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров washington.mid.ru

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Росія готова повернути свого посла в Київ і прийняти посла України в Москві. Крок до відновлення дипломатичних відносин?

Про це пише Дмитро Воронков на своїй сторінці в Facebook.

На що Київ відповів, що "заповнення вакантної посади керівника дипломатичної установи України в РФ на даний момент не планується".

Судячи з усього, Росія все ще робить ставки на поступливість Володимира Зеленського і сподівається, як кажуть у народі, "спустити на гальмах" російсько-український конфлікт. Відновлення дипломатичних зв'язків - один з першочергових пунктів. Крім того, таким чином РФ демонструє Заходу, що прагне до діалогу і готова робити все для розв'язання конфлікту. Більше ніж упевнений, що відмову Києва у світовому інформпросторі Росія має намір інтерпретувати по-своєму.

Також цікавий той факт, що ця пропозиція виникла за пів року до місцевих виборів в Україні. Думаю, що будь-яка присутність російського контингенту в дипустановах була б на догоду проросійським політичним силам в Україні. Як наслідок, російський вплив в Україні міг би зрости. Можливо, саме тому Кремль саме зараз "розщедрився" на примирливі кроки.

Наскільки раціонально вчинила Україна? Думаю, що цілком раціонально. По-перше, багато патріотів не зрозуміли б такого призначення і це могло би спровокувати чергові протести атовців і решти політично активної частини населення. По-друге, влада створила б чудовий привід для критики з боку своїх політичних опонентів. І по-третє, на противагу думці про необхідність більш тісного діалогу з РФ для захисту національних інтересів, обмін послами абсолютно ніяк не вплине на політику Кремля. Але зате міг би стати приводом для чергових скандалів, оскільки російський посол навряд чи поскупився б на приховану пропаганду про "народне братерство".

Дмитро Воронков

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...