Новий конфлікт між Грецією і Туреччиною: Країни-члени НАТО погрожують один одному військовою силою

Вуса Асада
Вуса Асада

Авторський канал Іллі Куси про Близький Схід

Турецьке сейсмологічне судно в супроводі кількох фрегатів і корветів зайшли в спірні води Егейського моря, що спровокувало черговий конфлікт з відкритих джерел

Не встигли "пом'янути" уряд в Лівані, як у водах Східного Середземномор'я назріває новий конфлікт між Грецією і Туреччиною.

Оригінал в Telegram-каналі "Вуса Асада"

Сьогодні близько п'ятої години вечора турецьке сейсмологічне судно в супроводі кількох фрегатів і корветів (так стверджує Греція) зайшло в спірні води Егейського моря.

У відповідь на це Греція направила в Анкару протест і зажадала від турків розвернутися і покинути райони, які Афіни вважають своєю "винятковою економічною зоною".

На це Туреччина відповіла, що не визнає ці води ВЕЗ Греції, а навпаки, вважає їх своєю територією, а значить має право проводити там сейсмологічні дослідження. І взагалі, мовляв, це стосується інтересів Туреччини, а для Анкари це святе.

з відкритих джерел

МЗС Греції офіційно повідомило, що вони готові захищати свій суверенітет і суверенні права, а також звинуватило Туреччину в недотриманні принципів міжнародного права і відмові від мирних переговорів.

Повідомляється, що ВМС Греції розгорнули в цьому районі кілька бойових суден навпроти турецької корабельної групи і очікують наказів від верховного командування. Турки відходити не збираються.

Вся ця заварушка сталася через односторонні дії Туреччини і Греції з делімітації морських кордонів.

Перший м'яч кинула Анкара, коли навесні уклала неоднозначну з точки зору міжнародного права морську угоду з урядом національної згоди в лівійському Тріполі, згідно з якою розділила морські кордони і створила собі ВЕЗ в районі багатого вуглеводнями шельфу.

Новини за темою: Навіщо США захопили сирійську нафту

А минулого тижня Греція зробила рівно те ж саме, але разом з Єгиптом, розділивши морські кордони на пару з єгиптянами так, як їм захотілося. Ці кордони в підсумку перетинаються з тими кордонами, які для себе відхопив Ердоган з лівійцями.

Тепер обидві країни-члени НАТО загрожують одна одній мало не військовою силою. США і ЄС вже закликали утримуватися від односторонніх дій і намагаються посадити сторони за стіл переговорів.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...