Новий етап медреформи: Безоплатним пологам бути?

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

Фото з відкритих джерел

З 1 квітня розпочався новий етап медичної реформи. З цього моменту Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оплачує медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій. Ви звертаєтеся за допомогою — НСЗУ сплачує за це медичному закладу. Що змінилося з пологами?

Оригінал в Telegram-каналі "Адвокат Права"

Чи оплачує тепер держава спостереження за вагітністю?

Так, Національна служба здоров’я України оплачує спостереження за вагітністю у всіх комунальних закладах, які мають жіночі консультації. Відтепер жінка може звернутися до будь-якої зручної для неї жіночої консультації для спостереження за вагітністю без направлення та без прив’язки до місця своєї офіційної реєстрації. Також вона має можливість спостерігати вагітність у свого сімейного лікаря. Останнє стосується лише випадків неускладненої вагітності. Це — теж оплачено НСЗУ. Ваш сімейний лікар підкаже, чи можна спостерігати в нього вашу вагітність.

Необхідні під час вагітності консультації вузьких спеціалістів, аналізи та обстеження також оплачені НСЗУ. Щоб отримати їх, вам потрібно направлення від лікаря, який спостерігає вашу вагітність (сімейного лікаря або акушера-гінеколога). Якщо під час вагітності у вас є загроза резус-конфлікту, вам мають надати необхідні ліки безкоштовно (антирезусний імуноглобулін). Уточніть у лікаря, який спостерігає вашу вагітність, як їх отримати. Ці ліки закуплені централізовано МОЗ України.

Новини за темою: У МОЗ оприлюднили список безкоштовних послуг при пологах

А пологи безкоштовні, якщо привозить "швидка" чи якщо приїжджаєш самостійно?

Пологи в усіх комунальних закладах безкоштовні в будь-якому випадку. Незалежно від того, як ви потрапили в пологове відділення — на швидкій, на громадському транспорті, власним авто, таксі чи пішки — НСЗУ оплатить ваші пологи.

НСЗУ заплатить за мої пологи, якщо я буду народжувати з лікарем, якого оберу наперед?

Вибір лікаря на пологи — це додаткова послуга, яку НСЗУ не покриває при оплаті за ваші пологи. Про вибір лікаря ви можете домовитися або особисто з ним, або з керівництвом закладу. Ви можете оплатити вибір лікаря додатково до того, що НСЗУ сплатить за ваші пологи. Рекомендуємо оплачувати додаткові послуги офіційно, через касу закладу. НСЗУ оплачує пологи з черговою бригадою.

А треба платити за партнерські пологи?

За партнерські пологи платити не потрібно. Вони включені в оплату за пологи від НСЗУ.

Партнерські пологи — світова доказова практика, яка також рекомендована МОЗ України. Зверніть увагу, що партнерські пологи не передбачають, що після пологів партнер проживає разом з породіллею в палаті.

Якщо моїй дитині після народження знадобиться реанімація чи інша допомога, хто за це заплатить?

Якщо вашій новонародженій дитині буде потрібна реанімація, вам не потрібно додатково за це сплачувати; це входить в оплату від НСЗУ. Якщо вашій дитині знадобиться додаткова медична допомога — дихальна підтримка, інтенсивна терапія тощо, — це також буде оплачено НСЗУ. Ліки при дихальних розладах вашій дитині мають надати безкоштовно. Такі ліки централізовано закуповує МОЗ України.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...