Новий держсекретар США: Кого можуть призначити і які наслідки для України

Політичний консультант, голова Центру політичних студій "Доктрина"

За даними штатівських медіа, новообраний президент США Джо Байден планує призначити на посаду державного секретаря США Ентоні Блінкена, який вже був заступником Держсекретаря Джона Керрі в часи президентства Барака Обами. Які наслідки для України?
Про це пише Ярослав Божко на своїй сторінці в Facebook.
Влітку 2014 року він заявив, що дії РФ в Україні є стратегічно помилковими для Москви. Що важливо, саме в ці часи він регулярно відвідував Україну, бачився з Порошенком та Яценюком і зробив ряд заяв в українських медіа. Врешті, у 2017 році він публічно виступив за надання Україні летальної зброї, що навіть йшло в розріз з позиціями тодішніх демократів.
Дід Блінкена походить з України, але це не найгучніший його зв'язок з нами. Справа у тому, що Блінкен - один з тих, хто у команді Байдена активно займався протидією історії з "Бурізмою", яку закручували на пару росіяни з українським олігархатом. За даними звіту комітету з зовнішніх справ нижньої палати Конгресу США, протягом 2015-16 року Блінкен кілька разів зустрічався з Хантером Байденом, а згодом відстоював позицію Байдена під час слухань у Сенаті з приводу Українагейту. Як ви думаєте, чи значить це щось для нашої країни?
Я впевнений, що безумовно значить. Байден і його оточення не забудуть дезінформаційну кампанію проти них, яка походить з України. Хоча, безумовно, інтересантами є наш олігархат і російська розвідка, однак за усі ці два роки українська влада не зробила нічого аби завадити команді Деркача. Що робить у цій складній ситуації Зеленський? Змінює досвідченого дипломата Володимира Єльченка на посаді посла України в США на Оксану Маркарову.
Новини за темою: Новим послом України в США може стати ексміністр фінансів Маркарова
Очевидно, це спроба хоч якимось чином налагодити стосунки з МВФ, але фактично і це стає ще одним фактором дискомунікації України зі штатами ще на певний час, поки людина без дипломатичної освіти Маркарова буде в'їжджати в тонкощі протоколу і нюанси питань нацбезпеки.
Становище Зеленського стає вкрай хитким. Будь-хто може прийти до оточення Байдена з ідеєю трохи його похитати, і там спокійно можуть прийняти цю ідею. Бо стосунки з президентом США зіпсовані для України ще до його обрання, як і з Трампом у 2016 році. Тоді Україна і США не зробили усіх висновків з цього кейсу, тому отримали новий. 2016-й знову повертається.
Ярослав Божко