live

Нові Санжари як постмайданівська рефлексія

Ігор Лесев
Ігор Лесев

Український журналіст, публіцист, блогер, аспірант філософського факультету КНУ ім. Шевченко

Нові Санжари показали, що нас взагалі нічого не об’єднує, навіть ідеологічна і етнолінгвістична спайка bykvu.com

Події у Нових Санжарах - це не випадковість, а нова популяція співгромадян, що була створена постмайданом і побудована п'ятирічкою Петра Порошенка. Чому українці завжди знаходяться в стані пошуку внутрішнього ворога?

Про це пише Ігор Лесев на своїй сторінці в Facebook.

Від Інститутської до Санжар і, звичайно ж, про коронавірус.

У нас тут у всіх нова мулька. Коронавірус. Це дуже хороша тема, адже всі стурбовані. Від Уханя до Нових Санжар. Кожен день б'ють по мозку жахливими цифрами. Нові жертви в Ірані. Четверо загиблих в Італії. Круїзний лайнер "Х" на карантині. Країна "А" закриває кордон…

Але от яка справа. Тільки в Україні від звичайного грипу минулого тижня померло 10 осіб. А за статистикою ВООЗ по всьому світу від грипу та усяких ГРВІ в середньому мре 300-600 тисяч осіб. Тисяч. Від коронавірусу померло приблизно 2600 осіб. Звичайно ж, це багато. І, звичайно ж, це небезпечно. Але не настільки, щоб здичавіти до рівня жителів Нових Санжар.

І раз вже про "дичину". Нові Санжари – це не випадковість. Це наша з вами нова популяція співгромадян. Виведена постмайданом і побудована п'ятирічкою Порошенко. Раса емоційно рефлексуючих егоїстів, яка постійно шукає свою зграю.

Ця раса виводилася поступово і зовні непомітно через різні НКО. І головний селекційний показник – пошук внутрішнього ворога. Потім зграя збивається в купу і атакує ворожий вид.

Першими такими ворожими видами стали менти часів Януковича. Вони першими відчули на собі нищівну силу нової раси ірраціональних егоїстів. Далі були ватники, касири, артисти, представники "ворожих партій", іновірці і просто водії, що ставлять у маршрутках "не таке музло".

До якогось моменту створювалася ілюзія, що це протиставлення і пошук внутрішнього ворога йде в політико-ідеологічному та етнолінгвістичному розрізі. Але якщо собака починає "жерти курей", вона вже не зупиниться.

Ще раз. Суть нової раси – в постійному пошуку внутрішнього ворога. Тому що саме наявність ворога дає живильний імпульс ірраціональній основі раси. Немає ворога – починається руйнування зграї.

Закидання камінням автобусів в Нових Санжарах, де були в тому числі і діти – це абсолютно допустима стадна поведінка нової раси. В ареал проживання зграї заїхав ворог. Срати, що у ворога такий самий паспорт. Паспорт для нової раси – це взагалі ні про що. Головне – це приналежність до зграї на даний ірраціональний відрізок часу.

І зграї вже все одно, хто був в тих автобусах. Україномовні чи російськомовні, учасники АТО або "ватники", майданівці або беркутівці. В той момент в автобусі були вороги, що несуть загрозу зграї.

І ось це ось все – поява нової раси ірраціональних егоїстів – наше велике всеукраїнське лайно. Ми живемо в такому собі зароджуваному неоліті, де поряд з первісними людьми терлися неандертальці. І начебто зовні схожі, а все одно тупикова гілка розвитку.

Адже Нові Санжари – це наша загальна жопа. Ми вже давно звикли, що у нас немає єдиного знаменника співчуття. Це коли гинуть люди і начебто треба засмутитися. Але у нас давно вже говорять "фух, всі загиблі з Донбасу" або "люди не загинули, тільки кілька западенців". Ми до цього звикли, тому що купу років живемо в такому вододілі.

Але Нові Санжари показали, що нас взагалі нічого не склеює. Навіть політико-ідеологічна і етнолінгвістична спайка – це лише ширма. Як тільки з'являється тінь, навіть не лиха, а жалюгідної біди у вигляді якогось там вірусу, і все – зграя збивається до купи і гасить нововигаданого ворога зі своїх же співвітчизників.

Як розбити ці родоплемінні відносини та повернути українців в XXI століття з його поняттями "громадянин", "право" і "закон"? Я б почав з початку. З Інститутської. З відповіді на питання, хто вбив людей?

Це складне питання, тому що воно руйнує основу нової раси – її ірраціональне сприйняття дійсності. Адже для нової раси українців важливо не хто це зробив насправді, а щоб при будь-яких розкладах це залишався Янукович і "беркут". Тому що тільки при такій відповіді події на Майдані залишаються революцією, а не банальним переворотом.

Але не відповідаючи на це питання – вододільний всього, що у нас відбулося і відбувається зараз – ми в принципі не вирішимо ніяких інших проблем. Ми продовжимо жити в біполярній системі координат з постійним психічним розладом.

Ігор Лесев

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...