Новини » Події Читать эту новость на русском

Нова загроза з космосу: До Землі наближається астероїд

Al Jazeera
Al Jazeera

Одна з найпопулярніших арабських телекомпаній

Падіння астероїда на Землю depositphotos.com
1 вересня повз Землю пролетить черговий астероїд. Чи становить він небезпеку для нашої планети? Чи вплине гравітація Землі на траєкторію його польоту?

Про це пише Al Jazeera.

До Землі досить часто наближаються різні астероїди. Про одних ми знаємо, а про інших ні, оскільки вони не чинять ніякого впливу на нашу планету. На жаль, їхні невеликі або, навпаки, величезні розміри не дозволяють нам побачити або навіть помітити їх присутність в небі.

Щодня учені складають список астероїдів, які наближаються до Землі. Більшість з них прибувають з поясу астероїдів, розташованого між орбітами Марса і Юпітера. Крім того, вчені фіксують їхні координати і розміри, а також визначають ступінь небезпеки для Землі.

Якщо астероїд наближається на відстань менше, ніж відстань від Землі до Місяця (384 тисячі кілометрів), то він вважається потенційно небезпечним об'єктом, потребує постійного спостереження, оскільки його шлях може змінитися через гравітацію планет або навіть гравітацію самої Землі.

Захисник Сонячної системи

Юпітер - найбільша планета Сонячної системи. Він захищає нашу планету від небезпечних небесних тіл, особливо тих, що прилітають з-за меж Сонячної системи, включаючи комети, які становлять реальну загрозу життю на Землі.

Новини за темою: Як SpaceX Маска в сотий раз ракету запускала

Якби не Гравітація Юпітера, яка збиває з курсу комети, то Земля періодично б стикалася з небезпечними небесними тілами.

На думку вчених, які займаються пошуком позаземного розумного життя, існування великого об'єкта, такого як Юпітер, є ключовим фактором для зародження життя на планеті на зразок Землі. Яким чином можна убезпечити планету, щоб на ній з'явилося життя?

Наприклад, близько 66 мільйонів років тому комета або астероїд діаметром близько 15 кілометрів, зіткнувшись з нашою планетою, викликала наймасштабнішу катастрофу в історії Землі. В результаті зіткнення загинуло 3/4 живих організмів, що існували на Землі в той час, включаючи динозаврів.

Астероїд, що наближається

1 вересня 2020 року повз Землю на відстані однієї третини відстані до Місяця (близько 130 тисяч кілометрів) пролетить астероїд діаметром 30 метрів. Цей астероїд здійснює повний оборот навколо Сонця кожні 9,5 років, а востаннє його бачили в березні 2011 року.

Астероїд 2011 ES4 - один з 40 астероїдів, які наближаються до Землі в період з середини серпня до середини вересня. Це говорить про те, що до нашої планети постійно наближаються різні небесні тіла, але ми не звертаємо на них уваги, тому що вони ніяк на нас не впливають. До речі, люди почали відстежувати рух астероїдів зовсім нещодавно.

Те саме стосується сонячних і місячних затемнень. Деякі люди думають, що останнім часом їх кількість збільшилася, але це не так. ЗМІ, які займаються пошуком подібних подій, повідомили, що постійно відбуваються напівтіньові затемнення, які залишаються для нас невидимими.

Але чи небезпечне наближення астероїда? Чи може гравітація Землі відхилити його шлях? Чи впливає Місяць на рух астероїда, коли він пролітає між нашою планетою і Місяцем?

На жаль, мало що відомо про зіткнення нашої планети з небесними тілами, які призвели до великих руйнувань і загибелі людей. Раніше фіксувалися дані тільки про деякі метеорити, які не представляли будь-якої реальної загрози для життя. Нагадаємо, що останній раз метеорит впав у 2013 році в Росії, але, на щастя, обійшлося без жертв.

Чи побачимо ми астероїд?

Астероїд 2011 ES4 зможуть побачити тільки жителі Азії, особливо східні та південно-східні регіони, оскільки наближення астероїда відбудеться о 19:12 (за часом Мекки), але через невеликі розміри астероїда і слабку контрастність на тлі неба його буде видно тільки у великі телескопи.

Швидкість руху астероїда дорівнює 8,2 кілометра на секунду. Він знаходиться далі, ніж Міжнародна космічна станція, яка рухається небом майже з такою ж швидкістю, тому рух астероїда не можна буде побачити неозброєним оком.

Хані аль-Далія
За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...