Новини » Політика Читать эту новость на русском

NFAC, Antifa, Black Lives Matter, Back The Blue: Озброєні угрупування, що роздирають Америку

Daily Mail
Daily Mail

Британський таблоїд

Протестувальники стикаються з поліцією Нью-Йорка під час демонстрації про арешт темношкірого Джорджа Флойда, який помер у поліцейській дільниці EPA-EFE

Листопадові президентські вибори в США ризикують стати найбільш токсичними в історії. Американська політика вже протягом багатьох років стає все більш поляризованою, і сьогодні ризик кривавої бійні великий як ніколи. 

Про це пише Daily Mail.

У той час, коли озброєні члени воєнізованих угруповань, так званого ополчення (militias), фотографуються в ході протистояння в штаті Кентуккі, що вселяє жах, Том Леонард представляє лякаючу розповідь про запеклу культурну битву, яка робить майбутні вибори в Сполучених Штатах найбільш токсичними в історії цієї держави.

Нью-Йорк - ці зображення справляють сильне враження.

В одній частині міста приблизно 250 афроамериканських чоловіків і жінок колонами проходять по потопаючим в зелені вулицях міста. Вони з ніг до голови одягнені в чорну форму військового стилю, вони клацають затворами своїх штурмових гвинтівок і помпових рушниць — таким чином вони роблять помітним свою присутність.

У двох милях від цього місця те ж саме роблять білі члени ополчення, або добровільних воєнізованих угруповань; це "патріоти", що підтримують Трампа. Вони одягнені в камуфляж кольору хакі і теж озброєні до зубів.

У ті дні привітне південне місто Луїсвілл, штат Кентуккі, повинно було відзначати успішне проведення своїх знаменитих кінних скачок "Кентуккі Дербі" — Kentucky Derby) - це свого роду відповідь на скачки в Аскоті, про які одного разу було сказано так: "найбільші дві хвилини в спорті".

Замість цього бронежилети і маски із зображенням черепа зайняли місце традиційних різнокольорових капелюхів і ошатних костюмів, оскільки це місто стало останнім за рахунком полем бою протягом цього вибухонебезпечного виборного року в Америці.

Ця держава ще ніколи не здавалася такою розділеною. "Немає справедливості! Не буде і дербі!"- таке гасло скандували одягнені в чорне протестувальники, члени угруповання, яке називає себе "коаліція без чортової дурі" (Not F * * * * * * Around Coalition-NFAC)

Вони вимагають справедливості для Бреонни Тейлор (Breonna Taylor), 26-річної місцевої чорної медсестри, яка була смертельно поранена вночі в своєму будинку шість місяців тому під час поліцейського рейду. Жоден з офіцерів поліції до відповідальності поки не притягнутий.

Члени іншого воєнізованого угруповання - його чисельність, згідно з оцінкою, становить приблизно 250 осіб — скандували речівки на підтримку поліції: "підтримаємо людей у синій формі" (Back The Blue). На щастя, вони в той день так і не перетнулися з хлопцями з NFAC.

Замість цього вони зіткнулися з членами іншого угруповання - з прихильниками руху "життя чорних мають значення" (Black Lives Matter — BLM), деякі з яких теж були озброєні гвинтівками і пістолетами.

Поліцейських майже не було видно (більшість з них частина охороняла місце проведення скачок), і тому обидві сторони штовхалися і пускали в хід кулаки, а ще вигукували свої гасла в обличчя своїм противникам, посилені за допомогою мегафонів.

Жодна інша сцена не здатна так само переконливо передати лякаючу некрасивість президентських перегонів 2020 року — а побоюватися слід того, що це протистояння може вибухнути і перекотитися в повномасштабну громадянську війну, якщо одна зі сторін не отримає бажаного результату.

Новини за темою: Чи може Трамп розпочати громадянську війну?

Американська політика вже протягом багатьох років стає все більш поляризованою. Проте регулярні зіткнення між озброєними протестувальниками та їх противниками - одна сторона люто підтримує Трампа, тоді як інша настільки ж люто виступає проти нього — все це явище недавнього часу, і воно, природно, викликає тривогу.

Ризик виникнення кривавої бійні завжди знаходиться на відстані одного натискання на спусковий гачок. У липні, коли ці два збройні угруповання протистояли один одному в Луїсвіллі, представник воєнізованого угруповання, що складається з чорношкірих людей, випадково зробив кілька пострілів і поранив трьох своїх товаришів.

Обидві сторони говорять про те, що вони виходять на вулиці тільки тому, що там присутня інша сторона — і представники обох угруповань діють відповідно до Конституції Сполучених Штатів, оскільки вони вважають своїм фундаментальним правом право носіння зброї, гарантоване їм другою поправкою Конституції.

На жаль, на цьому повага до закону і закінчується. Крім того, лідерів обох угруповань навряд чи можна назвати зразком стриманості.

Лідер угруповання NFAC, колишній ветеран Збройних сил Джон "гросмейстер Джей" Фіцджеральд Джонсон (John 'Grandmaster Jay' Fitzgerald Johnson) ще раніше попереджав про те, що вони "спалять це чортове місто" — мається на увазі Луїсвілл, — якщо офіцери поліції не будуть визнані винними у справі про пані Тейлор.

Після цього пан Джонсон також заявив, що його загроза була всього лише "фігурою мови", хоча він потім повернувся до своїх запальних промов під час недавнього візиту і, звертаючись до своєї цивільної армії, сказав так: якщо хтось наставить на вас зброю, "то не просто стріляйте в них, а вбивайте їх".

Виступаючу на підтримку Трампа воєнізоване угруповання, яке очолює Ділан Стівенс (Dylan Stevens), гігант з білою бородою, який називає себе "злий Вікінг" (Angry Viking). Він каже, що настав час виступити проти протестів на підтримку расової справедливості, які вже протягом декількох місяців стрясають Сполучені Штати. Стівенс називає себе "затятим прихильником Трампа, поліції, наших військ, другої поправки, Америки і американського прапора".

Він і його товариші на повний голос наполягають на тому, що вони не расисти, проте вони вважають, що потрібно озброюватися для захисту від деспотичної держави, яка незабаром може спробувати силою нав'язати їм соціалізм. Вони говорять, зрозуміло, про уряд демократів на чолі з Джо Байденом, опонентом Трампа.

І таких "злих вікінгів" там чимало. Члени збройних угруповань правого спрямування все частіше з'являються під час протестів за участю "лівих", а також на мітингах руху "життя чорних". Вони стверджують, що захищають громадян і власність.

Багато з них є членами так званого "Конституційного ополчення" (constitutional militias), яке являє собою досить розгалужену мережу добре озброєних, переважно білих воєнізованих угруповань, які почали формуватися в середині 1990-х років.

Інші називають себе "постійно готовими" (preppers) - вони весь час готують себе на випадок суспільної катастрофи, тоді як інші називають себе "Тривідсотниками" (Three Percenters), натякаючи тим самим на ті 3% колоністів, які взяли в руки зброю, воювали проти британців в ході війни за незалежність і здобули перемогу.

Згідно з оцінками, загальна кількість членів воєнізованих угруповань становить від 40 тисяч до 100 тисяч осіб, а членство в них вимагає або проходження дуже незначної стрілецької підготовки, або взагалі ніякої. Вони, в цілому, залишалися поза увагою протягом багатьох років, але тепер вони добре розуміють, що прийшов їхній час. Неважко зрозуміти, чому вони можуть так подумати.

Новини за темою: Тріщини у фундаменті американської нації: Єдність Америки - міф?

Президент Трамп звинувачує демократів у тому, що вони принижують кількість насильства, породжуваного прихильниками руху "Життя чорних мають значення", тоді як демократи у відповідь кажуть, що він перебільшує, розраховуючи таким чином отримати політичний капітал, проте ніхто не може заперечувати, що Сполучені Штати охопила тривала хвиля міського насильства, підпалів, пограбувань, пов'язаних з протестами проти расової несправедливості, і вони щосили розгораються кожного разу, коли черговий неозброєний афроамериканець гине від рук поліції.

Зовсім недавно зіткнення із застосуванням насильства між прихильниками руху "життя чорних" і поліції відбулися в Портленді, Орегоні і в Рочестері, штат Нью-Йорк.

Приводом для протестів в Рочестері послугувала смерть Деніела Пруда (Daniel Prude), чорношкірого чоловіка, який помер в лікарні через тиждень після того, як поліцейські в момент його затримання наділи йому на голову мішок з дрібної сітки (mesh hood).

Через кілька днів в цьому місті зібрався натовп, приблизно 1500 чоловік, люди стали кидати в офіцерів поліції каміння, направляти в них петарди, а чорношкірий глава поліції цього міста приєднався до групи високопоставлених офіцерів, які в результаті критики — часто з боку мерів лівих переконань — були змушені подати у відставку.

Як і Луїсвілл, Портленд теж подолав рубіж в 100 днів насильницьких заворушень, які почалися після вбивства в травні Джорджа Флойда в Міннесоті.

Коли настала ця похмура річниця, близько 500 протестувальників ігнорували попередження поліції про заколот і почали свою соту ніч анархії. Поліцейські застосували гумові кулі - а у відповідь в них полетіли коктейлі Молотова.

Що стосується інших міст, то найрадикальніші активісти в Портленді - це одягнені в чорний одяг члени угруповання "Антифа" (Antifa), досить вільний альянс ліваків, які наполягають на тому, що застосування насильства виправдано проти представників вкрай правих.

Їхнє втручання є свого роду "котовником котячим" для Трампа, оскільки він виступає як кандидат закону і порядку. Хоча Джо Байден засудив заворушення на вулицях, інші представники лівих демократів не мають наміру вступати в конфлікт зі своїми прогресивно налаштованими прихильниками, а також з представниками руху "життя чорних мають значення".

Залежно від того, наскільки вибухонебезпечною буде ситуація в період до намічених на 3 листопада виборів, це може стати фатальною помилкою.

Хоча опитування громадської думки показують, що виборці найбільше незадоволені жахливими діями Трампа в період коронавірусу, деякі експерти вважають, що багато людей приховують свою таємну підтримку республіканців, оскільки вони з жахом дивляться на нездатність лідерів демократів в деяких штатах і містах приборкати прихильників насильницьких дій.

Саме в це гнійне болото продовжують весело рухатися хлопчики з воєнізованих загонів і їх озброєні опоненти з числа лівих. Оскільки в Сполучених Штатах існують 45 Штатів, в яких дозволено відкрите носіння зброї (open carry), це означає, що всі ці члени воєнізованого ополчення будуть перебувати в рамках закону до того моменту, поки вони не почнуть натискати на спускові гачки.

При тому, що Трамп може дуже багато отримати, якщо не буде втихомирювати насильство, його прихильники виходять на вулиці для того, щоб самим вирішити це питання. І хоча сутички між протестувальниками і поліцією поки вдається досить успішно стримувати, озлоблені озброєні громадяни з обох сторін шикуються в бойові позиції, а це означає, що виникає дуже велика і лякаюча ймовірність того, що потенційні інциденти можуть стрімко вийти з-під контролю.

Новини за темою: На зміну епосі глобалізації приходить "століття безладу", - доповідь Deutsche Bank

Перший смертельний постріл вже був зроблений - його зробив 17-річний Кайл Ріттенхаус (Kyle Rittenhouse), затятий прихильник Трампа, що підтримує дії поліції. Йому було пред'явлено звинувачення, оскільки він зробив два фатальних постріли і вбив двох протестувальників з числа прихильників руху "життя чорних мають значення" в місті Кеноша, штат Вісконсін, а сталося це в одну з тих насичених безладами ночей після вбивства поліцейськими місцевого чорношкірого.

Сам Ріттенхаус, адвокати якого наполягають на тому, що його дії підпадають під Положення про самооборону, приєднався до самопроголошених воєнізованих загонів для захисту бізнесу після того, як це місто сильно постраждало від грабежів і підпалів.

Ще до того, як з'явилися докази існуючої реальної загрози для його життя в ту ніч, Ріттенхаус отримав дуже велику підтримку, і сотні тисяч доларів були зібрані на оплату його захисту в суді.

З усієї країни надходять відеозаписи, на яких видно, як політичні суперечки переростають в насильство, і при цьому поліцейські часто лише пасивно спостерігають за тим, як люди обмінюються кулачними ударами, або б'ють один одного палицями і флагштоками.

Ця проблема посилюється соціальними мережами, за допомогою яких на вулиці виходить велика кількість людей, а іноді це робиться за допомогою фальшивих відео і закликів про допомогу з боку поліції.

Марк Цукерберг, глава компанії Facebook, минулого тижня сказав, що буде намагатися викорінити на своїй платформі будь-які спроби організувати насильницькі дії, пов'язані з майбутніми в країні виборами. За словами демократів, проведені опитування громадської думки показують, що виборці звинувачують Трампа в підбурюванні до насильства.

Проте вже вичерпується терпіння щодо протестів, які влаштовують прихильники руху "чорні життя мають значення", а Трамп минулого тижня приділив багато уваги відеозапису, на якому видно, як учасники демонстрацій в Піттсбурзі з криками "Чотртові білі" (f*** the white people) нападають на двох літніх білих людей, що сидять в ресторані.

Але існує ще одна причина того, чому деякі експерти в Америці можуть спробувати вирішити свої політичні розбіжності за допомогою гвинтівкових патронів. На думку експертів, значно більше прихильників демократів, ніж прихильників республіканців, голосуватимуть поштою, і це забезпечить перемогу Трампу безпосередньо в день виборів — але не після того, коли будуть підраховані всі голоси.

Том Леонард

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...