Непереможний атомний літак СРСР: Доля єдиного у світі бомбардувальника з ядерним реактором на борту

WeChat
WeChat

Унікальний додаток для обміну повідомленнями та медіафайлами, розроблений китайською компанією Tencent

Ту-119 — проєкт літака-літаючої лабораторії для натурних випробувань турбогвинтових двигунів з теплообмінниками і ядерним реактором на борту US Navy

Користувач WeChat розповідає про радянський бомбардувальник, що "здатен 80 разів облетіти навколо Землі без дозаправки". Його не наважувалася збити жодна країна в світі, в тому числі і США, - і все через характеристики літака, що робили його майже непереможним.

Про це пише користувач WeChat.

Всім відомо, що військово-повітряні сили мають важливе значення для сучасних бойових дій, а основним засобом авіаційного озброєння є бомбардувальники. Особливо стратегічні бомбардувальники. Як один з "компонентів" ядерної тріади, вони володіють великою стратегічною цінністю для ядерних держав. В даний час тільки дві країни в світі мають можливість виробляти стратегічні бомбардувальники. Це США зі своїм бойовим літаком В-2, який є єдиним у світі стратегічним стелс-бомбардувальником, здатним непомітно атакувати ворожі цілі. Однак не можна недооцінювати рівень російських бомбардувальників. Прикладом є Ту-160, розроблений Радянським Союзом, який становить загрозу територіальній безпеці більшості країн.

Незважаючи на чудові характеристики Ту-160, у СРСР була мета розробити більш потужний стратегічний бомбардувальник. В результаті був створений Ту-119. На відміну від Ту-160, Ту-119 — єдиний у світі бомбардувальник з ядерним реактором на борту, здатний пролітати максимально далекі відстані. Бойова машина може 80 разів облетіти навколо земної кулі без дозаправки, а це означає, що Ту-119 володіє глобальною руйнівною силою і може досягти будь-якої точки світу. Більш того, цей бомбардувальник не наважиться збити жодна країна в світі, в тому числі і Сполучені Штати. Вся справа в ядерній енергії - знищення Ту-119 в повітрі буде рівнозначно великому ядерному вибуху. Той, хто зважиться збити бойову машину, понесе дуже серйозні наслідки. Теоретично Ту-119 майже непереможний.

Новини за темою: Російський Ту-160 vs американський B-1B: Хто у кого скопіював надзвуковий стратегічний бомбардувальник

Незважаючи на це, бомбардувальник так і не надійшов на озброєння Радянської армії через деякі складнощі. По-перше, технічні умови того часу не дозволяли зменшити ядерний реактор. Оскільки реактор був джерелом ядерного випромінювання, для його ізоляції необхідно було створити захисне покриття з важких металів. Це значно збільшувало вагу бомбардувальника, тим самим знижуючи його маневреність та інші характеристики. Відсутність такого захисного покриття згодом призвело б до смерті екіпажу через ядерну радіацію. По-друге, Радянському Союзу так і не вдалося вирішити проблему охолодження ядерного реактора.

Більш того, знищення Ту-119 в повітряному просторі СРСР або його союзників викликало б серйозне радіоактивне забруднення. Вибух літака в повітряному просторі противника безсумнівно призвів би до нової світової війни. Навіть якщо ніхто свідомо не збивав цей великий бомбардувальник, на полі бою могло статися все що завгодно. Не кажучи вже про те, що ракета могла промахнутися. Тому Радянський Союз не став випускати Ту-119 на поле бою, не забезпечивши його безпеку. Крім того, слабка економіка Росії і неможливість завантажувати в літак боєприпаси призвели до того, що прийняття бомбардувальника на озброєння військово-повітряних сил було тимчасово відкладено.

Новини за темою: Унікальний радянський танк, який міг би витримати навіть ядерний вибух

Насправді, на сьогоднішній день конструктивний намір Ту-119 і його очікувана бойова ефективність ще є актуальними. Однак поточний рівень науково-технічного розвитку поки не дозволяє розробляти атомні літаки. Залишається лише сподіватися на те, що майбутній технологічний прогрес призведе до того, що ми знову побачимо Ту-119.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...