Новини » Світ Читать эту новость на русском

Небачена екологічна катастрофа, яка знищує один з найкрасивіших островів на планеті

Мішин Олександр
Мішин Олександр

Старший аналітик в PRP Ukraine. Раніше працював в МЗС України. Фахівець з вивчення конфліктів в Африці.

Судно MV Wakashio сіло на мілину біля узбережжя Пуент-д’Есні Фото з відкритих джерел

2020 рік дійсно продовжує підтримувати своє неприємне реноме року катастроф та негараздів для усього людства.

Про це пише Олександр Мішин на своїй сторінці в Facebook.

Земний рай перетворюється на зону екологічного лиха

Туристи, які перебувають в ці дні на острові Маврикій, замість кришталево чистої води та багатої острівної флори та фауни спостерігають на океанічному небокраї танкер, що накренився, та величезну нафтову пляму. Через витік нафти люксовий курорт глобального значення опинився під загрозою.

Причина ситуації полягає в тому, що судно MV Wakashio, яке йшло під прапором Панами, та належить японській фірмі, сіло на мілину біля узбережжя Пуент-д’Есні (південний схід острова), що неподалік відомої на весь світ лагуни Блю Бей. Інцидент стався ще 25 липня ц. р. Судно перевозило 200 тонн дизельного пального та 3800 тонн сирої нафти. Зараз спостерігається витікання пального до океану. Капітан судна сповістив уряд Маврикію в тому, що відбувається. Екіпаж судна було евакуйовано.

Фото з відкритих джерел

Судно MV Wakashio було збудовано у 2007 р., його тоннаж – 101000 тонн, дедвейт – 203000 тонн, довжина – 300 метрів.

Забруднення вже досягло величезних розмірів, і мальовничому острову загрожує небачена екологічна катастрофа.

Туристів та рибалок сповістили про необхідність утриматися від купання та виходу до моря в районах Блю Бей, Пуент-д’Есні та Махебург. Ці зони підпадають під охоронну дію Рамсарської конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів від 1971 р.

Уряд Маврикію намагається локалізувати витік нафти та взяти ситуацію під контроль, але вже звернувся по допомогу до адміністрації французького володіння Реюньйон.

Новини за темою: Навіщо США захопили сирійську нафту

Міністр довкілля Маврикію Каві Романо сповістив, що країна перебуває у кризовій ситуації. Його колега з міністерства риболовлі Судхір Мадху зазначив, що острів вперше в історії стикається з катастрофою такого масштабу, і не має засобів для її подолання.

Поки заходи зі стабілізації судна та відкачки нафти через погану погоду не дають успіхів. Екологи занепокоєні, що судно може повністю перегорнутися, що збільшить витік нафти та знищить одні з найкрасивіших коралових рифів на планеті.

В країні оголошено надзвичайну ситуацію.

З цієї сумної ситуації можна зробити кілька висновків. По-перше, планета Земля - це наша поки єдина домівка, і треба ставитися до неї з великою турботою. По-друге, рукотворні катастрофи стають все більше небезпечними та частішають, тому необхідно приділити цей сфері безпеки більше уваги. По-третє, варто пам'ятати у якому крихкому світі ми живемо, і бути готовими до все нових небезпек.

Олександр Мішин

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...