Небезпекова конференція в Мюнхені, або Стратегія європейської зради України?

Віктор Небоженко
Віктор Небоженко

Український політолог, соціолог

 

Мюнхенська конференція з безпеки twitter.com MunSecConf

Перед європейцями завжди стояв важкий вибір - або зміцнювати НАТО і перетворювати Україну на форпост європейської безпеки, але сваритися з Росією, або здавати Україну Кремлю. Після Мюнхенської безпекової конференції стало зрозуміло, що Європа цілеспрямовано штовхає Україну в сферу впливу Росії.

Про це пише Віктор Небоженко на своїй сторінці в Facebook.

Україна в тіні Мюнхенської конференції.

Якщо раніше ми сильно підозрювали, що можлива угода між Трампом і Путіним за рахунок України, то після Мюнхенської конференції небезпека прийшла з боку Європи. Європа вперто штовхає Україну в обійми Росії. Точно так, як в ХХ столітті європейські політики здавали Чехословаччину Гітлеру, тільки щоб він не чіпав Францію і Велику Британію. Але зараз Європі нічим стримувати наступ Путіна. Вона стоїть перед важким вибором - або зміцнювати НАТО і перетворювати Україну на форпост європейської безпеки, але сваритися з путінською Росією, або здавати Україну Кремлю.

Те, що раніше вимагав Кремль щодо України - сумнівний, гібридний мир в обмін на здачу окупованих територій Криму і Донбасу, тепер застосовується до всієї Європи.

Під ефективним шантажем Путіна Європа намагається на кілька років виторгувати собі спокій за рахунок здачі України. Це називається "обміняти мир на території", - придбати тимчасову і формальну європейську безпеку в обмін на втрату України для майбутнього Європи.

Нам залишається тільки з'ясувати, яка стратегія європейської зради "перспективніша" для України.

Перша стратегія перетворення України на російський форпост, що загрожує НАТО, - це повільне і методичне удушення країни, серія принципових політичних поступок української влади Кремлю під тиском Європи. Ця стратегія буде реалізовуватися під гаслом - неважливо під ким опиниться Україна, під путінською Росією чи Європою. Тут буде застосовуватися віяло тактик, від "нарізання скибочками" України до тактики "повільного варення жаби". В результаті – набуття Україною ідентичності "вічної жертви" і повна бездушність, байдужість українського суспільства перед обличчям смертельної небезпеки.

Друга стратегія – це жорстке "шматування" країни, брутальний розділ України "по-живому", незважаючи на біль, протести й опір українців. Швидкий розкол країни на кілька частин, доки українці не отямилися від ганьби і поразки. Адже Кремль упевнений, що українці завжди "повільно думають і повільно їдуть" на відміну від росіян, які "повільно запрягають, але швидко їдуть". Правда, завжди не в той бік.

Віктор Небоженко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...