Навіщо в Кабміні створюють нову посаду віцепрем'єра з ОПК - без повноважень, функціоналу й структури

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

Олег Уруський Фото з відкритих джерел

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді проєкт постанови про призначення ексголови Держкосмосу Олега Уруського на посаду віцепрем'єра з питань оборонно-промислового комплексу, який не брав участі в конкурсі. Чи зможе керівник новоствореного поста вирішити накопичені проблеми в ОПК?

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

Президент Володимир Зеленський затвердив на посаду віцепрем'єр-міністра з оборонно-промислового комплексу Олега Уруського, який буде представлений на засіданні фракції "Слуга народу", про що заявлено в партійному чаті фракції.

Конкурс на посаду проходив, як звичайно, в неповторному стилі Зеленського.

Спочатку посаду віцепрем'єр-міністра він запропонував найбільшому і найуспішнішому українському фахівцеві - директору ракетного КБ "Луч" Олегу Коростельову. Однак Коростельов висунув президенту свої умови, за яких він готовий займатися такою роботою і добиватися результатів для промисловості.

Вмовляти Коростельова і думати над його словами не стали - а влаштували конкурс з новими людьми, кому посаду потрібна без всяких застережень.

У конкурсі брали участь чотири кандидати:

  • Власник приватного підприємства "ФЕД" Віктор Попов, найбільшого виробника авіаційних агрегатів;
  • Директор заводу "Іскра" "Укроборонпрому" Юрій Пащенко;
  • Віталій Немилостивий - колишній народний депутат, колишній директор заводу імені Малишева, колишній перший заступник міністра промисловості;
  • Олег Тихонов - співробітник Офісу президента.

Проводилися співбесіди, обговорення, лайка, підкилимні війни, все було серйозно, пристрасті кипіли.

Виграв у результаті кандидат, який... у конкурсі взагалі не брав участі!

Олег Уруський - колишній глава Державного космічного агентства, директор фірми "Прогрестех", засновником якої є громадянин РФ Володимир Кульчицький. "Прогрестех" має серйозні компетенції в авіабудуванні.

Новини за темою: Ракетний скандал: Чому виникла сутичка Міноборони, КБ "Луч" і "Укроборонпрому" по ракетній програмі України?

Що буде далі? Створюється нова посада, без бюджету, без повноважень, без функціоналу, без структури. Міністерство ОПК не створено, управління оборонною промисловістю розірвано по різних структурах. Замість того, щоб сконцентрувати управління в одному відомстві, а планування і контроль - в іншому, Зеленський просто додає до наявного хаосу ще одну бюрократичну ланку. Практична користь для оборонної промисловості буде досить невелика, ну, зрозуміло, що "Прогрестех", який співпрацює з заводом Антонова і "Боїнгом", зможе вирішити якісь свої питання.

Зеленський, як зазвичай, не сформулював, які завдання він хоче вирішити в оборонці, які проблеми заважають їй розвиватися, які проєкти вимагають концентрації зусиль держави, яка доктрина розвитку промисловості нам необхідна. Тобто як зазвичай - якщо проблема не вирішується, давайте створимо нову посаду і подивимося, що вийде. Нічого системного, на жаль, найближчим часом не вийде. А ось криза неплатежів і масовий зрив контрактів Міноборони до кінця року стане для всіх очевидним.

Юрій БутусовРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...