Навіщо на Батьківщину-мати почепили прапор ЛГБТ напередодні Дня пам'яті жертв Великої Вітчизняної війни

СТРАНА.UA
СТРАНА.UA

Українське інтернет-видання

Батьківщина-мати з прапором ЛГБТ KyivPride

Напередодні Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв Великої Вітчизняної війни активісти ЛГБТ-спільноти за допомогою дрона розмістили райдужний прапор сексуальних меншин на мечі київського монумента Батьківщини-матері.

Про це пише СТРАНА.ua.

У мережі обговорюють, що сталося з пам'ятником Батьківщина-мати в Києві.

Вчора, 21 червня, ЛГБТ-активісти проводили віртуальний Марш рівності - тобто не вулицями Києва, як у попередні роки, а у соцмережах.

Однак за межі інтернету вони все ж вийшли. Над знаменитим пам'ятником, який присвячений перемозі у Великій Вітчизняній війні, вчора за допомогою дрона підвісили райдужний прапор сексуальних меншин.

Причому зробили це так, що прапор, здавалося, майорить на мечі Батьківщини-матері, який вона піднімає в правій руці. Ось як це відбувалося:

Після цього вибухнув скандал. Те, що відбулося багато хто сприйняв як знущання над пам'яттю про Велику Вітчизняну війну напередодні її початку - 22 червня.

"Страна" розбиралася в цій історії.

"Батьківщина-мати за рівність". Хто повісив прапор.
"Мама розуміє і підтримує", - звучить лозунт цього перфомансу.
"Батьківщина-мати за рівність для всіх! Великий ЛГБТ + прапор сьогодні майорить над усім Києвом", - прокоментували організатори акції - ГО "Київпрайд" - у себе в Фейсбуці.

Facebook

Вони подякували за підтримку двом компаніям, одна з яких - постачальник дронів, а друга - креативне агентство Saatchi & Saatchi Ukraine, яке, мабуть, і придумало "креативну" ідею підвісити гей-прапор над Батьківщиною-матір'ю.

"Мама може прийняти своїх дітей будь-якими. Мама зрозуміє їх. Тому що любить. Так само й Україна повинна прийняти вибір кожної людини - ким і як бути. В цьому і є рівність, повага, толерантність. В цьому і є любов, в загальнолюдському розумінні. Ми нагадали про це разом з KyivPride і Dronarium Україна, символічно пронісши в небі райдужний прапор поруч з монументом "Батьківщина-Мати", - пояснили сенс перфомансу "креативщики".

Facebook

Ще одним автором ініціативи виступила, як вже говорилося, громадська організація "КиївПрайд", яка проводить щорічні гей-паради в Києві. І фінансується на західні гранти. Так, у березні 2019 року організація тільки від фонду Сороса "Відродження" отримала 815 тисяч гривень.
Серед інших партнерів "Київпрайду" - посольства США і Канади, Норвегії, ряд західних фондів. А очолює організацію колишня працівниця посольства Нідерландів в Україні Руслана Панухник.

Причому цього року нетрадиціоналів підтримали не тільки іноземні держави, але й наша. Так, організація похвалилася у Фейсбуці, що на підтримку віртуального параду націоналізований ПриватБанк випустив кредитні картки зі спеціальним дизайном.

Facebook

Також ЛГБТ-активісти підвісили прапор сексуальних меншин над Верховною Радою. 

Facebook

"Це не просто блюзнірство - це ідіотизм"

Зазначимо, що традиційно київські ЛГБТ-паради зустрічають запеклий опір двох груп - це ультраправі і православні. Правда, останніми роками на арені залишилися тільки націоналісти. Які, здавалося б, є головними ворогами геїв, лесбіянок і тих, хто їм співчуває.
Однак, атака на Батьківщину-мати зачепила як раз не їх, а тих, хто ніколи не заважав проведенню прайдів - людей, хто шанує пам'ять Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Тому в мережі почалися заворушення. В пам'ятник "Батьківщина-мати" люди в принципі вкладають інший зміст - захисту не сексуальних меншин, а, власне, Батьківщини. Але найбільше обурень звучало у зв'язку з тим, що акцію влаштували напередодні 22 червня - трагічного дня нападу Німеччини на Радянський Союз у 1941 році.

У коментарях до відео "Київпрайду" - безліч обурених висловлювань:

"Ви ще кращий день знайти не могли? Завтра 22 число".
"Дуже негарний і неповажний жест".

"Це треба вміти так притягувати ще більшу антипатію подібними діями. Ви впевнені, що ваша мета формування позитивного образу ЛБГТ, а не навпаки?"

Facebook

"І після цього товариші з відповідними девіаціями дивуються тому, що їх не розуміють. А іноді і досить для них болісно не розуміють. Немає слів. І це напередодні 22 червня! Важко було зачепити людей більше. Навіть, якщо завтра вони прикріплять свій прапор до хреста Софійського собору", - пише у Фейсбуці нардеп від "Оппоплатформи" Олег Волошин.

Facebook

"Завтра була війна. Мені противна моя країна, яка допустила цей плювок в пам'ять про загиблих у Великій Вітчизняній. І мені огидні ті під@раси від влади, які дали на це дозвіл. Ті, хто це зробив, не варті навіть букви про них", - відреагував блогер Олександр Скубченко.

Facebook

"Пам'ятник Батьківщина – Мати, це не просто символ Києва.

Це образ сили і жертовної любові, незламності духу народу, який зміг вистояти і перемогти в самій страшній війні.

Ті, хто вирішив осквернити пам'ятник Перемоги прапором, підкреслює їх сексуальні уподобання, не ЛГБТ-співтовариство.

Вони – справжні п-ѪѪѪ -си, що посміли ототожнити і навіть спробувати з'єднати разом Героїзм народу і прапор своїх статевих потягів.
ВідморозѮѮки, не розуміють нічого.

Хвиля презирства і ненависті.
Це все, чого ви досягли.
І орієнтація у вас - не ЛГБТ.
Орієнтація у вас - подѰѺонки", - пише адвокат Олена Лукаш.

Facebook

"Горить вата"

Зазначимо, що вивішений біля Батьківщини-матері прапор ЛГБТ викликав схвалення у певної категорії користувачів соцмережі.

Ведучий "Прямого" каналу Сергій Романенко заявив, що схвалив акцію, коли побачив негативні відгуки "вати".

"Спочатку не вкурив акцію, але побачив, як горить вата в коментах і зацінив))) P. S. але непогано було б дізнатися, що ж все-таки хотіли сказати цим організатори", - написав він.

Facebook

Підтримав дійство і колишній головний митник, хіпстер Максим Нефьодов.

"Фото з акції, коли дрон повісив прапор на радянську статую. ІМХО дуже символічно", - написав Нефьодов у Фейсбуці.

Facebook

Вікторія Венк

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...