Новини » Політика Читать эту новость на русском

Навчання "Поінт Бленк 20-4": Як винищувачі НАТО вчилися збивати російські бомбардувальники

Forbes
Forbes

Американський фінансово-економічний журнал, одне з найбільш авторитетних і відомих економічних друкованих видань в світі

Boeing B-52-американський стратегічний бомбардувальник, що стоїть на озброєнні ВПС США з 1955 року wikipedia.org

10 вересня в небі над Північним морем тривала кровопролитна навчальна повітряна війна. Її метою було відпрацювання операцій з виявлення і знищення російських бомбардувальників, що атакували сили НАТО.

Про це пише Forbes.

У четвер в небі над Північним морем йшла кровопролитна повітряна війна. Взагалі-то, насправді - навчальна кровопролитна повітряна війна. Мета, судячи з усього, полягала у відпрацюванні операцій з виявлення і знищення російських бомбардувальників, що атакували сили НАТО.

Більше 50 літаків ВПС США, Великобританії та Нідерландів прибули на східне узбережжя Великобританії для проведення повітряних навчань "Поінт Бленк 20-4" (Point Blank 20-4) з метою відпрацювання повітряних контратак.

Як повідомили у ВПС США, в імітаційному бою брали участь винищувачі F-15, F-16, F-35 і "Тайфун" (Typhoon), бомбардувальники B-52 і літаки-заправники KC-135. Участь у навчаннях бомбардувальників B-52 є явним натяком на мету навчань. Проводяться й інші військові навчання "Поінт Бленк", але це стало першим, в якому брали участь ці бомбардувальники з вісьмома двигунами.

Неясно, які саме підрозділи взяли участь у навчаннях. Правда, американці підтвердили участь 48-го винищувального крила ВПС США (винищувачі F-15C і винищувачі-бомбардувальники F-15E, розміщені на авіабазі Королівських ВПС в Лейкенхіті), 510-й і 555-й винищувальних ескадрилій ВПС США (винищувачі F-16, розміщені на авіабазі Авіано, Італія) і 211-й винищувально-штурмової ескадрильї авіації Корпусу морської піхоти США (винищувачі F-35B зі вкороченим зльотом і вертикальною посадкою, розміщені на авіабазі Юма, штат Арізона).

Новини за темою: Субмарина "Сівулф" ВМС США ясно дала зрозуміти Москві, де її місце

Літаки-заправники KC-135, швидше за все, були направлені 100-м заправним крилом ВПС США, розміщеним на авіабазі Мілденхолл Королівських ВПС. Винищувачі F-16, ймовірно, були зі складу ВПС Нідерландів, а "тайфуни", поза всяким сумнівом, належать Королівським ВПС. Не виключено, що Королівські ВПС надіслали для участі в навчаннях і частину своїх винищувачів F-35.

Цілком очевидно, звідки з'явилися на навчаннях бомбардувальники В-52. 22 серпня шість бомбардувальників В-52 5-го бомбардувального крила ВПС США були перекинуті з бази ВПС США Майнот в Північній Дакоті на базу Королівських ВПС у Ферфорді. Вони пролетіли над Арктикою, фактично повторивши маршрут Секретного підводного човна ВМС США.

Шість днів потому при взаємодії з B-52 зі США, бомбардувальники розгорнулися віялом і за один день пролетіли над усіма 30 державами-членами НАТО. Протягом двох днів вони здійснювали польоти над Чорним морем і Україною, "виманюючи" російські винищувачі, щоб стратегічні розвідувальні літаки RC-135 могли виявити російські РЛС.

Новини за темою: Російський Су-57 проти американського F-35: Чиї винищувачі п'ятого покоління кращі?

7 вересня два бомбардувальники попрямували на південь, щоб відпрацювати дії з вистежування і потоплення військових кораблів противника. Наступного дня ті ж два бомбардувальники B-52 здійснили навчальний політ [над Північною Африкою] спільно з двома винищувачами F-5 ВПС Тунісу (побачити які сьогодні можна нечасто), після чого вирушили назад на базу Ферфорд.

У військових навчаннях, що проходили 10 вересня, бомбардувальники В-52, судячи з усього, виконували роль "поганих хлопців". Сенс повітряної контратаки в самій назві - це оборонна операція з протидії авіації противника. У бомбардувальника B-52 немає можливості діяти проти повітряних цілей, але, враховуючи його величезне бомбове навантаження, він, безумовно, становить загрозу для наземних сил противника.

Онлайн-сервіси, що дозволяють відстежувати положення повітряних суден, зареєстрували транспондери двох бомбардувальників В-52 з позивними "Янкі 41" і "Янкі 42", що здійснювали польоти з Ферфорда в район Північного моря і назад в четвер.

Навчання "Поінт Бленк 20-4", ймовірно, передбачали сценарій, в рамках якого бомбардувальники B-52 імітували бомбові удари, при цьому кілька винищувачів переслідували їх, а інші винищувачі намагалися перешкодити перехоплювачам. Можна вважати, що ці навчання були підготовкою до операції, в ході якої натовські винищувачі будуть виявляти і збивати російські бомбардувальники, супроводжувані російськими винищувачами.

Навчання "Поінт Бленк 20-4" були далеко не формальними або умовними. В останні роки російські бомбардувальники стали діяти агресивніше, вони "промацують" повітряний простір країн-членів НАТО і систему оборони Альянсу. Винищувачі НАТО регулярно перехоплюють і переслідують російських порушників. У ході навчань "Поінт Бленк 20-4" вони підготувалися до того, що у воєнний час підуть далі — і будуть збивати бомбардувальники.

"Ми діємо злагоджено з нашими британськими і натовськими колегами і пишаємося тим, що наші колективні дії гарантують, що ми завжди готові до того, щоб небо належало нам", — заявив командир 48-го винищувального крила ВПС США полковник Джейсон Каміллетті (Jason Camilletti).

Девід Екс

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...