Нацбанк проти Офісу президента: Хто кого?

Віктор Небоженко
Віктор Небоженко

Український політолог, соціолог

 

Національний банк України rp.gov.ua

З відставкою Якова Смолія з поста глави Нацбанку боротьба за вплив Офісу президента на банківську систему загострюється. Скоріше за все команда НБУ, яка тримає оборону, має інформацію про фінансові операції та потоки оточення президента.  Хто вийде переможцем?

Про це пише Віктор Небоженко на своїй сторінці в Facebook.

Хто сильніший - Нацбанк України чи Офіс президента Зеленського?

Колишній голова Нацбанку України Смолій не випадково активно політизує свою відставку - він вже не боїться, ні Єрмака, ні Зеленського. Ця тактика Смолія дозволить нейтралізувати наїзди прокуратури чи СБУ, криміналізацію його діяльності на посаді в НБУ. Порошенко блискуче довів ефективність цієї тактики боротьби із Зеленським.

У боротьбі з НБУ президент Зеленський знову не встиг. Він втратив дорогоцінний час, залишивши на потім перебудову під себе Нацбанку. А час минув. Адже він чудово знав, що трійця - Гонтарева-Порошенко-Рожкова є "куратором" банківської системи України та активно працює як з місцевими спекулятивними механізмами, так і з західними фінансовими установами (МВФ тощо). Зеленський не зумів впоратися з Порошенком, а тепер не може впоратися з Нацбанком імені Гонтаревої-Рожкової-Порошенка. Тим більше, що "команда НБУ", яка тримає оборону, напевно, має інформацію про фінансові операції та потоки оточення президента. Тому так само, як президент Зеленський не зумів вчасно "почистити" судову систему, прокуратуру, силовиків від людей Порошенка, сподіваючись на їх лояльність і професіоналізм, так у нього не вийде "оволодіти" НБУ.

Новини за темою: Ситуація навколо Нацбанку й подальші прогнози, - експертний коментар голови Ради НБУ

Але для чого президент Зеленський саме зараз "взявся" за НБУ? Як правило, успішному президентові потрібен керований Нацбанк або у разі реалізації сильної економічної політики, або задля надійного прем'єр-міністра, здатного з розумом, в державних інтересах розпорядиться лояльністю Нацбанку. Але ні того, ні іншого у президента Зеленського поки немає. Значить, поки хтось інший зацікавлений у зміні керівництва та політики НБУ, а Зеленський і Смолій виступають лише важливими персонажами цієї гри навколо Нацбанку.

Віктор НебоженкоРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...