Надсекретна атомна субмарина ВМС США з'явилася біля кордонів Росії

Хуаньцю шибао
Хуаньцю шибао

Китайське щоденне видання, в якому більшість матеріалів присвячені міжнародній політиці

Атомний підводний човен USS Seawolf (SSN 21) CC0 / Public Domain, U.S. Department of Defence

Найбільш засекречений атомний підводний човен ВМС США — "Сівулф" (USS Seawolf) - нещодавно з'явився біля берегів Норвегії. Це сигнал Сполучених Штатів Росії?

Про це пише "Хуаньцю шибао".

Її виявили поблизу російських кордонів.

Згідно з повідомленням на вебсайті the Drive від 25 серпня, на серії фотографій, опублікованих ВМС США, видно, як американський атомний підводний човен минулого тижня сплив на поверхню біля берегів Норвегії.

Міністерство оборони США ніколи не розголошувала дані про переміщення підводних човнів і вже тим більше тримає в секреті інформацію про загадковий підводний човен "Сівулф". Цей багатоцільовий атомний підводний човен в основному використовується для виконання розвідувальної діяльності та спеціальних завдань, тому така поява на Скандинавському півострові — це надзвичайна рідкість. Передбачається, що, судячи з усього, так США хочуть дати зрозуміти Росії про свої підводні бойові можливості в регіоні.

21 серпня ВМС США вперше заявили, що атомний підводний човен "Сівулф" прибув до Норвегії для виконання завдання в цьому регіоні. Подібне розголошення інформації вже вельми незвичне. 25 серпня в Інтернеті з'явилася фотографія "короткої стоянки" підводного човна. Фотографії цього підводного човна або інших підводних човнів цього ж типу навряд чи можна знайти, тільки якщо вони не беруть участі у військових навчаннях або не знаходяться в порту приписки на військово-морській базі Кітсап в штаті Вашингтон.

Кріс Кавас, військовий кореспондент, який уважно стежить за розвитком військово-морських сил США, заявив в соціальних мережах, що, схоже, ВМС США опублікували фотографії "морського вовка" вперше за п'ять років.

Новини за темою: П'ять субмарин, які здатні знищити людську цивілізацію

Старший офіцер підводних сил ВМС США і віцеадмірал Дерріл Кодл (Daryl Caudle) виступив із заявою: "Переміщення "Сівулф" з Бангора під юрисдикцію Шостого флоту США демонструє глобальну бойову міць підводних сил Америки. Наші солдати - найкращі в світі в підводній війні і володіють неперевершеними можливостями, призначеними для посилення нашого флоту і збільшення ефективності об'єднаних сил в змаганнях і конфліктах". "Прибуття підводного човна "Сівулф" доповнює нашу і без того високу боєздатність і демонструє нашу незмінну прихильність забезпеченню безпеки і стримування на морі в усьому регіоні", — додав контрадмірал США Ентоні Карулло (Anthony Carullo), який також є командувачем 8-ї бойової групою підводних човнів Шостого флоту США.

"Ці підводні човни виключно тихі, швидкі, добре озброєні і оснащені сучасними датчиками, — йдеться в офіційному пресрелізі ВМС США. - Хоча у цього класу підводних човнів немає систем вертикального пуску, вони озброєні вісьмома торпедними апаратами і можуть вмістити до 50 одиниць зброї в торпедному відсіку".

Підводний човен "Сівулф" та інші човни цього ж проєкту "Коннектикут" (Connecticut) і "Джиммі Картер" (Jimmy Carter) спочатку проєктувалися як ударні багатоцільові атомні підводні човни, які повинні були стати головною опорою підводних сил США. Після закінчення холодної війни зростання витрат на будівництво і скорочення бюджету змусили ВМС США відмовитися від плану побудувати 29 підводних човнів цього проєкту, і після завершення будівництва трьох підводних човнів виробництво було закрито. Ці підводні човни зараз використовуються для виконання спеціальних завдань.

Підводний човен "Сівулф" по суті є відмінною платформою для збору розвідувальної інформації, і вона була відповідним чином вдосконалена для виконання спеціальних завдань. В даний час відомо, що "Джиммі Картер" приблизно на 100 футів (30 метрів) довше двох інших підводних човнів проєкту "Сівулф", оскільки на нього було потрібно встановити багатоцільову платформу.

Підводні човни проєкту "Сівулф" з самого початку будувалися для виконання спеціальних завдань, вони відомі тим, що здатні тривалий час перебувати під товстим льодом Арктики, що робить їх ідеальними інструментами для виконання завдань патрулювання і спостереження. Новий підводний човен типу "Вірджинія" ВМС США також визначається як ударний підводний човен, однак при цьому він не є багатоцільовим підводним човном і не може бути добре пристосований для ведення бою в холодних водах.

Новини за темою: Засекречена російська субмарина, яка може змінити характер підводної війни

З цієї точки зору немає нічого дивного в тому, що підводний човен "Сівулф" з'явився у водах Північної Норвегії. Протока між норвезьким узбережжям і островом Ведмежий в Баренцевому морі - шлях, який обов'язково повинні пройти російські підводні човни, щоб вийти в океан зі своєї морської бази на північному заході Росії.

Повідомляється, що, судячи з усього, ВМС США, таким незвичайним чином заявивши про свою присутність в цьому регіоні, хотіли донести цю інформацію і до Росії. До розміщення підводних човнів США офіційні військові особи США і НАТО багато років часто робили попередження через те, що активність російських підводних човнів в Північній Атлантиці і прилеглих водах чітко збільшилася.

Крім того, в червні цього року Північний флот ВМФ Росії офіційно прийняв на озброєння перший атомний підводний човен класу "Борей-а", до того ж на озброєнні також знаходиться єдиний діючий атомний підводний човен проєкту "Ясен". За наявними даними, обидва підводні човни працюють дуже тихо, їх складно виявити і відстежити.

Одночасно з цим в той самий день, коли в Норвегії з'явився підводний човен "Сівулф", шість американських стратегічних бомбардувальників B-52H, здатних нести ядерну зброю, приземлилися на британській базі для короткострокового розгортання. На думку експертів, це також схоже на ще один сигнал, адресований Москві.

Сюй Лумін

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...