Найбагатші люди планети закликають уряди країн підвищити податки на багатство

The Guardian
The Guardian

Щоденна газета у Великобританії

Пішохід проходить повз дисплея, який показує інформацію про фондові ринки EPA-EFE

Група з 83 найбагатших людей планети закликала уряди країн на постійній основі підвищити податки для мільйонерів і представників заможної еліти. Їх мета — допомогти в подоланні наслідків кризи, викликаною пандемією COVID-19.

Про це пише The Guardian.

83 мільйонери вимагають "негайно, суттєво і на постійній основі" підвищити податки "для таких, як ми".

Найбагатші люди планети, включаючи співзасновника компанії з виробництва морозива Ben and jerry's Джеррі Грінфілда (Jerry Greenfield) і спадкоємицю імперії Уолта Діснея Ебігейл Дісней (Abigail Disney), закликали "наші уряди підняти податки для таких людей, як ми. Негайно, суттєво і на постійній основі".

"В умовах пандемії COVID-19, яка завдала удару по всьому світу, такі мільйонери, як ми, повинні зіграти важливу роль в одужанні нашого світу, — написали мільйонери у відкритому листі, з яким ознайомилися репортери газети Guardian. — Ми не доглядаємо за хворими в палатах інтенсивної терапії. Ми не водимо карети швидкої допомоги, які привозять хворих у лікарні. Ми не наповнюємо полиці продуктових магазинів і не приносимо продукти".

"Але у нас є гроші. Багато грошей. Грошей, які зараз крані необхідні і які будуть потрібні в найближчі кілька років, поки наш світ буде відновлюватися після цієї кризи".

Мільйонери попередили, що економічні наслідки коронавірусної кризи будуть зберігатися протягом декількох десятиліть" і можуть "залишити півмільярда людей за межею бідності".

Серед тих, хто підписав цей лист, були сер Стівен Тіндалл (Stephen Tindall), засновник Warehouse Group і друга найбагатша людина в Новій Зеландії, стан якої досягає 475 мільйонів доларів, британський сценарист і режисер Річард Кертіс (Richard Curtis), а також ірландський венчурний інвестор Джон О'фаррелл (John O Farrell), який заробив мільйони на інвестиціях в технологічні компанії Кремнієвої долини.

Новини за темою: Як Швеція програла боротьбу з COVID-19

"Проблеми, які COVID-19 спровокував або розкрив, неможливо вирішити за допомогою благодійності, якою б щедрою вона не була. Лідери урядів повинні взяти на себе відповідальність за збір коштів, які нам необхідні, і за те, щоб справедливо витрачати ці кошти, — йдеться у відкритому листі. — Ми у величезному боргу перед тими людьми, які працюють на передовій цієї глобальної боротьби. Більшість працівників життєво важливих сфер отримують несправедливо низьку оплату за той тягар, який вони несуть".

Група мільйонерів опублікувала цей лист напередодні зустрічі міністрів фінансів і глав центробанків країн Великої двадцятки у вихідні. Вони закликали політиків "розв'язати проблему глобальної нерівності та визнати, що підвищення податків на багатство і рівня податкової прозорості відіграє важливу роль в довгостроковому розв'язанні проблеми".

Число найбагатших людей у світі продовжує зростати, попри негативні економічні наслідки коронавірусної кризи та запровадження карантинних заходів у багатьох країнах світу. В цьому році стан Джефа Безоса (Jeff Bezos), найбагатшої людини у світі та засновника компанії Amazon, зріс на 75 мільярдів доларів і досяг рекордних 198 мільярдів доларів.

Сьогодні у світі понад 500 тисяч осіб належать до категорії "ультрабагатих" людей, оскільки їхні статки перевищують 30 мільйонів доларів. Тобто число ультрабагатих людей у світі перевищує чисельність населення таких країн, як Ісландія, Мальта і Беліз.

Заклики надати допомогу в подоланні наслідків пандемії COVID-19, що обернені до надбагатих людей, звучать вже деякий час. Критики вже вказали на те, що, хоча Безос пожертвував 100 мільйонів доларів на боротьбу з наслідками пандемії, ця сума становить менш як 0,1 відсотка від його стану.

В Сполученому Королівстві Лейбористська партія вже закликала уряд розглянути можливість введення податку для найбагатших членів товариства, щоб ці кошти були спрямовані на відновлення країни після пандемії коронавірусу.

Новини за темою: Друга хвиля коронавірусу: США переживають найпотужніший удар

Лідер лейбористів Кір Стармер (Keir Starmer) сказав у липні: "Ми говоримо уряду: розгляньте ідею податку на багатство. Ми повністю підтримуємо принцип про те, що ті, у кого найширші плечі, повинні нести найважчий тягар".

В Норвегії приблизно 500 тисяч осіб сплачують податок 0,85 процента в тому випадку, якщо їх стан перевищує 150 тисяч доларів.

За публікацією цього відкритого листа мільйонерів стоять такі організації, як "Мільйонери-патріоти" (Patriotic Millionaires), об'єднання "Оксфам" (Oxfam), організація Human Act, а також Tax Justice UK, Club of Rome, Resource Justice і Bridging Ventures.

Руперт Ніт

За матеріалами: ІноЗМІРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...