Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

"На наших очах створюється симулякр світового Православ'я", - Управсправами УПЦ

Правблог
Правблог

Telegram-канал про те, що хвилює і що цікаво православним

Фото з відкритих джерел

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній:

Недавні події на Кіпрі засвідчили один факт, що, на жаль, вже не підлягає сумніву. Всеправославної єдності більше не існує. Більш того, православний світ зіткнувся з новим і дуже небезпечним розколом. Його підставою є жага одноосібної влади, а головним інструментом – готовність не рахуватися з канонами, правдою і совістю в процесі досягнення мети.

Зараз на наших очах створюється неповноцінна і шкідлива копія світового Православ'я. У цій паралельній системі природним і нормальним вважаються такі аспекти, як збочення канонів, легалізація розкольників, співслужіння з особами, які не мають дійсного висвячення, нехтування соборного формату церковного управління. Все те, що ще зовсім недавно здавалося немислимим і неможливим.

Але ж за спиною даної реальності вже маячать нові орієнтири. Йдеться про подальше вихолощення православної еклезіології, відкрите співслужіння з представниками інших конфесій, угодування з нав'язуванням ЛГБТ-культури і т. д.

Чи розуміє керівництво тих церков, яке веде їх у створюваний симулякр світового Православ'я, що уникнути подальшого падіння просто не вдасться? Адже якщо ти вже стрибаєш у прірву, то на шляху вниз зупинитися однозначно не вийде.

Чи розуміє керівництво відповідних церков те, що участь у великих геополітичних і політичних іграх має свою ціну? Наприклад, чи зможуть вони відмовити певним зовнішнім силам, якщо ті зажадають забезпечити церковну підтримку процесам просування інтересів ЛГБТ? Чи вистачить їм мужності сказати "ні"? Дуже в цьому сумніваюся, враховуючи те, як вже прогнулися деякі першоієрархи в питанні визнання розколу.

Отже, потрібно говорити про кризу, що відбувається в світовому Православ'ї, як не про якесь протистояння між "грецьким" і "слов'янським" світами. Або бій за адміністративні церковні кордони.

Все набагато складніше і гостріше. Фактично відбувається великий розкол, який затягує за собою у воронку паралельної справжньому православному світу системи все більше і більше Помісних Церков.

Саме тому суть нинішньої кризи можна звести до боротьби тих, хто хоче створити свою, зручну і відповідну власним інтересам, версію Православ'я, з тими, хто бажає зберегти вірність Православ'ю.

Це повинен розуміти кожен священнослужитель і кожен віруючий в будь-якій Православній Церкві. І на підставі даного розуміння здійснювати свій вибір - чи залишатися в числі вірних Богу, чи йти на компроміс зі своєю совістю і ставати частиною симулякра Православ'я.

Оригінал в Telegram-каналі "Правблог".

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...