На кого розраховує ошуканий виборець?

Володимир Кацман
Володимир Кацман

Журналіст, політичний експерт

Фото з відкритих джерел

ОПЗЖ "з'їла" електорат у "слуг народу" на південному сході України, оскільки ті обдурили виборців

Переможцем місцевих виборів на південному сході України закономірно виявилася "Опозиційна платформа — За життя". Та політична сила, яка методично відстоювала свою ідеологічну програму, отримала підтримку тих регіонів, де питання миру і промислового розвитку постають особливо гостро. А якщо подивитися на результати ОПЗЖ в центрі країни, бачимо, що партія Медведчука поступово розширює електоральну географію, оскільки її програма знаходить підтримку і поза "російськомовних регіонів", які традиційно схиляються до її підтримки.

ОПЗЖ у південно-східних регіонах набрала 20-30% голосів, показавши гідні результати на виборах в Одесі, Маріуполі, Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Слов'янську.

Що примітно, в найбільших містах ОПЗЖ трохи поступилася політичним проєктам місцевих мерів, які партійним будівництвом не займаються, але виїжджають на своєму імені. Ці партії не братимуть участі в парламентських виборах, тому більша частина їхнього електорату відійде саме ОПЗЖ, що лише зміцнить позиції партії в південно-східних регіонах.

До слова, рейтинги ОПЗЖ рівномірно високі по всьому південному сходу, демонструючи також непогані цифри в центрі країни. Це говорить про те, що Медведчуком було втілено якісну загальноукраїнську, а головне – таку, що реально відповідає потребам людей, стратегію, яку виборець цінує не ситуативно, а перманентно.

На відміну від партії "Слуга народу" (яка у 2019 році мала схожу з партією Медведчука програму зі стратегічних напрямів, перемогла на парламентських виборах із нею, але за рік скотилася на маргінес), ОПЗЖ весь цей час демонструє тенденцію до зростання. Цьому сприяє політична активність Віктора Медведчука: його ініціатива зі створення парламентського майданчика "нормандського формату", він особисто домовляється з Путіним і керівництвом РФ про постачання вакцини позачергово, постачання газу за зниженими цінами, зняття санкцій з українських підприємств, мир на Донбасі…

І це все, просто нагадаю, перебуваючи в опозиції. Звісно, виборець, якому близька така програма, хотів би вручити ОПЗЖ ключ від влади, щоб все це було реалізовано.

Можливо, це просто питання часу…

Володимир Кацман

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...