Місцеві вибори - 2020 в Україні: Попередні підсумки

Віталій Бала
Віталій Бала

Політтехнолог, політичний консультант, директор Агентства моделювання ситуацій

Фото з відкритих джерел

25 жовтня в Україні відбулись місцеві вибори, на яких обирали депутатів сільських, селищних і міських рад, а також сільських, селищних і міських голів. Які проміжні підсумки можна зробити?

Про це пише Віталій Бала на своїй сторінці в Facebook.

1. Всі обговорюють і називають причини низької явки, ніби не було зрозуміло, що явка на місцевих виборах завжди нижча, а в умовах пандемії коронавірусу вона не збільшиться, а навпаки.

2. Стосовно розчарування громадян: так, напевно цей фактор спрацював, але не тільки стосовно чинної влади, адже понад 60% виборців не можуть бути розчаровані тільки у владі.

3. Тому нові політичні проєкти, нові політичні партії, які змогли показати гарний результат на цих виборах, на мою думку, повинні задуматись, яким чином переконати тих 60% виборців, щоб вони їх підтримали на парламентських виборах.

Новини за темою: ЦВК назвала місцеві вибори одними з найскладніших в історії

4. А парламентські вибори, саме дочасні вибори, після місцевих виборів з великою ймовірнісю будуть на порядку денному української політики.

5. Цікаво також було учора ввечері і вночі дивитись телеканали, в яких різні власники і які фактично стали пропагандистськими для певних політичних партій.

6. На цих телеканалах успіхів на виборах досягли саме ті партії, за які вони агітували, вони зійшлися тільки в одному - у програші чинної влади, яку також по-різному критикували, м'яко кажучи.

7. Зараз вже почали говорити про розділ України за результатами виборів.

8. Не варто поспішати, адже результати ще не пораховані. А на місцевих виборах більшість вже не захотіла грати в експерименти з некомпетентною та непрофесійною чинною владою. А в різних регіонах різні люди були при владі, яких і підтримали на виборах. Не обійшлось і без сюрпризів - для когось ці сюрпризи неприємні, а для когось дуже приємні, така вона, демократія, і є.

9. Вперше регіональні політичні партії дали бій національним партіям і зокрема тим, які представлені у парламенті. За результатами виборів побачимо, хто реально переміг.

10. У будь-якому випадку вірус зеленої влади в Україні суттєво ослаб і, сподіваюсь, на парламентських виборах буде подоланий.

Віталій Бала

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...