Мільярди доларів на вітер: В Криму очікується колапс туризму через коронавірус

Forbes
Forbes

Американський фінансово-економічний журнал, одне з найбільш авторитетних і відомих економічних друкованих видань в світі

Відпочиваючі фотографуються біля замку "Ластівчине гніздо" на береговій скелі в селищі Гаспра в Криму РІА Новини/Костянтин Міхальчевський

Росія вклала мільярди доларів у Крим, однак туризм, одна з головних статей доходу цього регіону, сьогодні перебуває під загрозою через коронавірус.

Про це пише Forbes.

Значна частина коштів, вкладених Росією в цей півострів, була спрямована на поліпшення його інфраструктури. Одним з найбільш помітних проєктів стало будівництво автомобільного і залізничного мосту (довжина майже 19 кілометрів, або 12 миль, вартість 3,4 мільярда доларів), який пов'язує Росію з Кримом. Про важливість цього проєкту для престижу Росії можна судити з того, що Путін особисто відкрив цей маршрут у листопаді 2019 року (так в оригіналі замість грудня 2019 року — прим. редакції ІноЗМІ).

"Без перебільшення, це вселяє в нас впевненість у тому, що ми можемо і, звичайно ж, будемо і надалі працювати над проєктами подібного роду по всій країні", — сказав тоді Путін. Його слова в той час були опубліковані агентством "Рейтер".

Судячи з усього, туристи залишаться вдома

Сьогодні ситуацію не можна назвати такою рожевою. Передбачалося, що цей міст стане воротами для жителів Росії, що прямують у бік прибережних курортних місць, які є популярними ще з царських часів, але влітку їх не очікують в тій кількості, яка необхідна для підтримки туристичної індустрії Криму.

Росія продовжує вживати заходів по боротьбі з поширенням коронавірусу, і у зв'язку з цим влада оголосила, що деякі обмеження будуть зняті з 1 червня.

Новини за темою: "Коронавірусний" сезон-2020 в Криму: Російські туристи і зростання продажів нерухомості

"Безпечний і контрольований запуск внутрішнього туризму в першій половині літа, звичайно ж, є для нас пріоритетом", — підкреслив 25 травня російський віцепрем'єр Дмитро Чернишенко, слова якого наводить агентство ТАСС.

"Безпечний і контрольований туризм" не забезпечить потрібних кількісних показників

Можливо, "безпечний і контрольований" підхід виявиться недостатнім для Криму. Офіційні дані останніх років свідчать про те, що кількість туристів наближається до 6 мільйонів на рік, хоча в дослідженні 2019 року, опублікованому Європейською радою з міжнародних відносин (European Council on Foreign Relations), наводяться неофіційні дані "ближче до 2 мільйонів".

Обидві ці цифри сьогодні здаються оптимістичними. Ось що сказала власник хостелу Наталія Кириченко (Natalia Kirichenko) в бесіді з кореспондентом агентства "Рейтер": "Якщо люди взагалі поїдуть, то вони з'являться в кінці липня або в серпні".

Як і багато курортів в колишньому Радянському Союзі, Крим зазнав невдачі в умовах економічного хаосу, який послідував за розвалом радянської системи наприкінці 1980-х і на початку 1990-х років. Потім, коли життєвий рівень росіян зріс у 2000-х роках, багато хто почав витрачати кошти для відпочинку за кордоном на курортах Туреччини, Єгипту та інших країн.

Пандемія коронавірусу призвела до того, що тепер влада закликає росіян провести літо вдома — це "краще і безпечніше", як підкреслив у своєму виступі 25 травня прем'єр-міністр Михайло Мішустін. З точки зору Кремля, це стосується і Криму, але не з погляду Заходу, який увів великі економічні санкції стосовно Росії через її захоплення цієї території.

Однак російська економіка, як і економіки інших країн світу, сильно постраждає через пандемію коронавірусу, і в результаті у людей може взагалі не виявитися грошей для поїздки на курорт, хай як би їм хотілося відпочити влітку.

Джеймс Роджерс

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...