Новини » Політика Читать эту новость на русском

"Менструальна бідність": Чому шотландки не можуть собі дозволити засоби особистої гігієни

Dagens Nyheter
Dagens Nyheter

Незалежне ліберальне ЗМІ Швеції

Дослідження Plan International в 2017 році виявило, що кожна десята дівчина у Великобританії насилу знаходить гроші на тампони і прокладки AP Photo, Rich Pedroncelli

Шотландія - перша в світі країна, яка закріпила право жінок на отримання безкоштовних засобів гігієни на законодавчому рівні.

Про це пише Dagens Nyheter.

Шотландія - перша в світі країна, яка зробила тампони і прокладки безкоштовними. На Британських островах активно обговорюють питання "менструальної бідності".

Угледіли навіть зв'язок із Брекзитом.

Цього тижня Шотландія зробила історичний крок. Відтепер в громадських туалетах, включаючи шкільні та університетські, будуть безкоштовно пропонуватися жіночі гігієнічні засоби.

Депутат від шотландської Лейбористської партії Моніка Леннон (Monica Lennon) кілька років вела кампанію проти того, що у Великій Британії називають "менструальною бідністю". Дослідження Plan International в 2017 році виявило, що кожна десята дівчина у Великій Британії насилу знаходить гроші на тампони і прокладки. Також майже половина дівчат у віці від 14 до 21 року відчувають сором у зв'язку з менструацією, констатували дослідники в тій же доповіді. Трапляється, що через цей сором дівчата навіть пропускають школу.

Ідея нової шотландської реформи в тому, щоб разом спробувати вирішити обидві проблеми, одна з яких пов'язана із соромом, а інша — з нестачею грошей. Сенс в тому, що якщо засоби жіночої гігієни стануть безкоштовними і такими ж звичними, як туалетний папір в громадських туалетах, стане ясно, що менструація і прокладки з тампонами — це щось природне.

Новини за темою: Таємницю довголіття розкрито: Вчені знайшли спосіб, як уповільнити процес старіння

Проблема менструальної бідності в останні роки жваво обговорюється на Британських островах. В Англії засоби жіночої гігієни стали видавати безкоштовно в школах після реформи 2019 року, проведеної ще за Терези Мей. Шотландія ж зараз пішла іще далі. У цьому немає нічого незвичайного. Шотландська політика в цілому, як правило, більш "ліва", ніж англійська, в Шотландії схильні витрачати більше податкових коштів на громадські проєкти. З іншого боку, в Шотландії бідність не така проблема, як в решті Великої Британії. Тут всього 19% сімей живуть у бідності, тоді як в Англії — 22%, а в Уельсі — 24%.

Не менш активно у Великій Британії обговорюють ще одне питання - так званий податок на тампони. І він якраз справді пов'язаний з Брекзитом.

Британський феміністський рух багато років люто виступає проти п'ятивідсоткового податку на додану вартість, яким обкладають засоби жіночої гігієни. Британський уряд, однак, постійно посилався на те, що директиви ЄС не дають знизити "податок на тампони", якщо країна не вийде з європейського митного союзу.

Навряд чи багато феміністок у 2016 році проголосували за Brexit виключно з цієї причини. Але в будь-якому випадку саме завдяки Брекзиту вони зараз отримали те, що хотіли. У березні уряд Бориса Джонсона оголосив, що ненависний "податок на тампони" зникне 1 січня майбутнього року.

Так що у Брекзиту вже є хоча б один конкретний наслідок, з яким усе ясно.

Катріні Марсал

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...