Лікарка з Нью-Йорку, зберігаючи анонімність, розповіла, як місто перетворилося у реанімаційне відділення

L'espresso
L'espresso

Один з найбільш відомих італійський щотижневих журналів

Медпрацівники приймають пацієнта з підозрою на коронавірусну інфекцію Covid-19 в Нью-Йорку EPA-EFE

Все як в Ломбардії, тільки помножене на тисячу. Приватні лікарні не готові. В парках в екстреному порядку зводяться наметові містечка. "Ми наймогутніша країна світу, а медсестри захищаються за допомогою мішків для сміття", — обурюється лікар в "окопах" інтенсивної терапії.

Про це пише l'espresso.

Коли лікар Д. Дж. (D. J.) починає зміну у відділенні інтенсивної терапії своєї лікарні в Нью-Йорку, надія у неї завжди одна: "Лише б сьогодні загиблих від коронавірусу було не більше, ніж вчора". Але майже кожен день ця надія виявляється марною.

Щоб вільно говорити з нами, Д. Дж. попросила зберегти анонімність. Ми не можемо навіть назвати лікарню, в якій вона працює. "Було розпорядження не давати пресі жодної інформації про те, що відбувається в цих стінах", — пояснює вона. А те, що тут відбувається", крім нестачі медичних масок і відсутності апаратів для штучної вентиляції легенів, дуже схоже на те, що вже пережила за минулі тижні Італія. Але тільки у збільшених масштабах гігантського Нью-Йорка.

Доктор Д. Дж. розповідає нам про все це серед ночі, після закінчення однієї з вбивчих змін, що стали для неї звичною справою. Вона — жінка середнього віку, давно живе в Нью-Йорку. Як лікар в цьому місті вона вже багато чого надивилася, але такого, як зараз, їй не доводилося бачити ніколи.

Новини за темою: Вірусне зізнання: Лікар-пульмонолог з Нью-Йорку розвіює чутки і дає практичні поради щодо пандемії COVID-19

"Протоколи і години роботи змінюються у великому поспіху, ми всі намагаємося створити якомога більше ліжкомісць, щоб впоратися з майбутнім піком. Але їх недостатньо", — розповідає вона. Пік, за прогнозами губернатора штату Нью-Йорк Ендрю Куомо (Andrew Cuomo), очікується в період із середини до кінця квітня. Тоді, за його підрахунками, лікарні візьмуть 110 тисяч осіб, з яких щонайменше 30 тисяч виявляться у відділеннях інтенсивної терапії по всьому штату.

Ось найменше, що можна написати про доктора Д. Дж.: лікарня, де вона працює, — одна з найважливіших і найпрестижніших у Нью-Йорку. Однак днями криза коронавірусу торкнулася й її, вона заполонила приватне відділення інтенсивної терапії як хвиля, яку неможливо стримати: "В останні тижні нас найбільше засмучувало, що ми про це знали, але ніхто в керівництві до нас не прислухався, — розповідає доктор Д. Дж. — Ми з колегами були готові, але нас дуже мало".

Вона знає, що їх чекає: вона спостерігала це спочатку в Китаї, а потім в Італії: "Думаю, що тут буде набагато гірше, ніж в Уханю і Бергамо".

Коли ми, італійці, спостерігаємо Нью-Йорк поза стінами перевантажених лікарень, виникає ефект дежавю — тільки серед хмарочосів. Закриті бари та ресторани (за рішенням губернатора Куомо), а також всі музеї, театри на Бродвеї, бібліотеки і, зрозуміло, школи та університети. Нью-йоркці ж, принаймні частково, здається, ще не усвідомили серйозність цунамі, що насувається: йдеш по Манхеттену і зустрічаєш людей, що насолоджуються прекрасними весняними днями у парку, як ніби нічого не відбувається, — без рукавичок і масок. Хтось ходить за покупками, хтось — в банк, не дотримуючись безпечної дистанції в два метри, незважаючи на гучні заклики державних інститутів.

Зате якщо раніше в місті було неймовірно важко скласти тест на коронавірус, то зараз тест-системи всюди, і, схоже, вони діють: кожен день безкоштовне тестування в Нью-Йорку проходять тисячі людей, і через кілька годин вже можна дізнатися, у кого позитивний результат.

Ситуація сильно покращилася після рішучого втручання губернатора Куомо: "Ми буквально полюємо на тих, у кого позитивний результат на коронавірус", — розповідає він на своїх щоденних прес-конференціях в столиці штату місті Олбані. Стратегія полягає в тому, щоб зрозуміти, де знаходяться заражені, і ізолювати їх і їх коло спілкування — приблизно як це зробили в Південній Кореї.

До цих пір, однак, занадто великі сумніви щодо вартості лікування. Несподівані рахунки можуть застати пацієнтів зненацька. Про це стане відомо лише за кілька тижнів, коли страхові компанії відправлять рахунки за лікування пацієнтам, які перебувають у відділеннях інтенсивної терапії і борються зараз за життя. Американська приватна страхова система по-справжньому хитромудра і складна: хворий, зрозуміло, отримує лікування, але часто не знає, покриває його поліс витрати на всю отримувану ним терапію або лише на її частину. Тому багато хто боїться, що, зцілившись, виявить вдома рахунки на тисячі доларів.

"А хвиля госпіталізацій тільки почалася, — говорить доктор Д. Дж. — Наслухавшись про досвід моїх друзів-лікарів в Італії та Іспанії, я поділилася ним з колегами тут, і деякі сприйняли мене за божевільну".

Новини за темою: Коронавірус: Лікар з Італії, зберігаючи анонімність, розповів жахливі факти розповсюдження й перебігу хвороби

А тепер, в момент найбільшої потреби, в її відділенні не вистачає буквально всього. "У нас дві величезні проблеми. Перша: у медичних працівників відсутній належний захист", — пояснює вона і розповідає про випадок Кайюса Келлі (Kious Kelly), 48-річного медбрата, який помер в одній з лікарень, персоналу якої доводилося користуватися мішками для сміття, щоб захистити себе.

"По-вашому, нормально, що в наймогутнішій країни світу за лічені дні до спалаху кризи пандемії не вистачає наборів для медсестер?" — задається питанням Д. Дж.

Друга проблема — нестача спеціалізованого персоналу: "У нас недостатньо медсестер, здатних правильно працювати з апаратами штучної вентиляції легенів. І інститути, в тому числі федеральні, про це знали: ми просто робили вигляд, що це не так".

Боротьба з пандемією в Сполучених Штатах тільки почалася. Ентоні Фаучі (Anthony Fauci), імунолог, який володіє, як вважається, найбільшим авторитетом в США в цій області, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (National Institute of Allergy and Infectious Diseases), прогнозував від 100 до 200 тисяч жертв у період з теперішнього часу до літа. Трамп підтвердив, що "якщо жертв буде менше 100 тисяч, значить, ми зробили гарну роботу".

Італійський генетик Антоніо Джордано (Antonio Giordano), з 1992 року працює в Філадельфії, автор понад 400 наукових публікацій, пропонує нашому виданню свій коментар: "Зараз дуже важко дати більш точний прогноз, тому що в нашому розпорядженні немає достатньої кількості даних для реалістичних оцінок ризику поширення. Нинішньої "заборони на подорожі" недостатньо, а практика соціального дистанціювання, яка могла б допомогти обмежити поширення вірусу, не застосовується на сьогоднішній день у Сполучених Штатах належним чином. США просто надто велика держава, і люди легко переміщуються. Це країна, де люди навіть у цей кризовий час не перестають переїжджати з штату в штат, долаючи значні відстані. Так вони поширюють вірус в різних зонах і з різною частотою".

Наслідки вже стають очевидними. У штаті Іллінойс пару тижнів тому була зареєстрована наймолодша жертва COVID-19 — дитина, якій не виповнилося ще й року. У Луїзіані 33-річна Ейпріл Данн (April Dunn), співробітниця штабу губернатора Джона Бель Едвардза (John Bel Edwards), пішла з життя після ускладнень коронавірусу. А столиця штату Новий Орлеан разом з Детройтом і Чикаго стає новим епіцентром зараження.

Вірус поширюється стрімко, Флорида і Техас не виняток. Медсестра Джекі Селон (Jackie Salon), каліфорнійка, що живе в Остіні, розповідає про це страшне очікування: "На даний момент у нас всього кілька випадків у відділенні інтенсивної терапії, але напруга зросла до крайнього рівня: якщо така ситуація виникла в Нью-Йорку, де знаходяться кращі лікарні, то тут все може виявитися набагато гірше".

Новини за темою: Кошмарний сценарій Білла Гейтса: Мільярдер вийшов на стежку війни з коронавірусом

А проблеми однакові що в Коннектикуті, що в Нью-Джерсі, де італійський хірург з однієї відомої лікарні на кордоні з Нью-Йорком вимовляє в розмові з нами класичну фразу, яку ми вже багато разів чули в Ломбардії: "Ми переживаємо крах". Він теж, як і Д. Дж., вважає за краще зберегти анонімність: "Я не на передньому краї, бо моя роль, ніяк не пов'язана з кризою, але вже зараз я не отримую маски, які зазвичай у мене є для операцій: всі віддають колегам, які займаються лікуванням вірусу, — розповідає він. — Одну маску №95 я розтягую на цілий день".

"Мої колеги по відділенню на карантині, а медсестри змушені справлятися з цією надзвичайною ситуацією без необхідного захисту, — додає він. — Підключити людину до апарату штучної вентиляції легенів — це не жарти і не дитячі іграшки: пацієнт усвідомлює те, що відбувається, у процесі він легко може зрушитися, закашлятися, його слина може потрапити на медперсонал". Без належного захисту "медперсонал абсолютно елементарно заражається вірусом".

Ось що нам розповіла Сумія Гордон (Sumiyah Gordon), 31-річна медсестра, випускниця Колумбійського університету: "Кількість пацієнтів, що надходять в останні дні, збільшилася, і ми вже відзначаємо брак всього. Не вистачає масок №95, ми часто приймаємо пацієнтів без рукавичок". Такі медсестри, як вона, хоча і не працюють у відділенні інтенсивної терапії, але виконують іншу важливу роботу. Вони піклуються про найбільш вразливу і схильну до коронавірусу частину населення — про бездомних. "Сюди приходять все більше бездомних з температурою і кашлем. Якщо результати тестів позитивні, ми перевозимо їх в "притулок COVID", спеціально створений у штаті Нью-Йорк". Два головних притулку знаходяться в Брукліні і Бронксі, і зростаюча кількість випадків захворювання вже ставить їх перед важким викликом, адже місткість обмежена. Часто місць вже немає, і багатьом бездомним доводиться повернутися туди, звідки вони прийшли і продовжувати поширювати вірус. "Це самий надійний план, наявний у нашому розпорядженні, — розповідає Сумія, — але є ризик, що цього недостатньо, хоча б тому, що майже неможливо відстежити пересування всіх бездомних з позитивним результатом тесту".

Класова різниця відчутна навіть серед тих, у кого немає дома. В одному з недавніх досліджень, проведених "Об'єднаним лікарняним фондом Нью-Йорка" (United Hospital Fund Neighborhood of New York), було виявлено, що в процентному співвідношенні найбільша кількість людей з позитивним результатом аналізу на коронавірус живе в більш бідних і густонаселених кварталах міста. Якщо у Верхньому Іст-Сайді і Верхньому Вест-Сайді Манхеттена (або в Парк-Слоуп в Брукліні) кількість позитивних результатів становить від 40 до 50% із числа тих, у кого брали аналіз, то в таких місцях, як Хай-Брідж і Мотт-Хейвен в Бронксі, Західний Квінс і Ямайка в Квінсі, Іст-Флетбуш в Брукліні, кількість позитивних результатів — від 68 до 86%.

Незважаючи на те, що штат Нью-Йорк продемонстрував наявність плану, кількість померлих продовжує зростати, а шум сирен все частіше і частіше лунає на авеню міста. Минулої неділі все місто шокувала фотографія, зроблена однією медсестрою нью-йоркської лікарні: у вантажівці перед лікарнею — тіла людей, померлих від COVID-19 в попередні години.

В місті, яке колись через безліч туристів називали Великим яблуком, в найближчі тижні таких вантажівок буде все більше і більше.

Давиде Мамоне з Нью-Йорку

За матеріалами: ІноЗМІ

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...