live

Кинули напризволяще: На Київщині повністю провалена кампанія проти поширення коронавірусу

Олексій Дорошенко
Олексій Дорошенко

Засновник і директор  Української Асоціації постачальників торговельних мереж, спеціаліст у галузі корпоративного права, провідний експерт у галузі торгівлі.

Працівник комунальної служби в захисному костюмі дезінфікує будівлю в Києві EPA-EFE

На Київщині повністю провалена централізована протиепідеміологічна кампанія проти поширення коронавірусу. Це стало зрозуміло вчора на зустрічі депутатів Київської облради, які проводили нараду по ситуації в різних районах Київської області.

Про це пише Олексій Дорошенко на своїй сторінці в Facebook.

Виявилося, що ситуація однакова в усіх: відсутність централізованого постачання з боку держави або обласної адміністрації засобів індивідуального захисту, дезінфекторів, а також порушення діючого протоколу "Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Наприклад, усі міста скаржилися на те, що машини швидкої допомоги не виїжджали на виклики до людей, де за ознаками міг бути діагноз – зараження коронавірусом. Це тоді, коли за діючим на той час протоколом вони повинні були це робити. Пояснення було просте – відсутність засобів індивідуального захисту. Але навіть коли місцева влада та бізнес забезпечували окремі територіальні підрозділи всім необхідним, пояснення було вже іншим: у нас не має в штатному розкладі людей, які будуть обробляти дезінфекторами автомобілі. А оскільки у водія за штатним розкладом цього не має в обов’язках, то швидка медична допомога не буде виїжджати на виклики. Дехто говорить, що була негласна команда не реагувати на виклики з боку керівництва екстреної медицини Київської області.

Також виявилося, що за півтора місяця боротьби з COVID-19 лікарні отримали лише Domestos та дезінфектори. Великі районні лікарні області по 10 л Domestos, а маленькі – по 1 л. Теж саме і з дезінфікуючими засобами для шкіри. І це при цьому, що Київська обласна рада ще 17 березня, тобто 20 днів тому, на сесії дала можливість усі наявні гроші на медицину, мова йде про 120 млн грн, до кінця року витрати на закупку всього необхідного в першу чергу та готовність виділяти скільки завгодно коштів, знімаючи це з інших програм, як, наприклад, капітальне будівництво.

Новини за темою: Після скасування карантинних заходів дива не станеться: Як пережити кризу?

А торгівельні мережі скаржилися, що не можуть отримати розпоряджень Київської обласної адміністрації по діям щодо перевозок працюючих критичної інфраструктури, роз’яснень по роботі в цей час. Багато міст це почали робити, щоб впливати на роботу місцевого бізнесу, допомагати або обмежувати його. А в області, як з’ясувалося вчора на нараді депутатів, їх просто не було.

Тому кожне місто та район самостійно виходять із ситуації хто як може, із лайками на всіх, хто зверху, і хто їх кинув напризволяще. У результаті – найкраща ситуація із заходами безпеки виявилася в Броварах, де, за рахунок місцевого бізнесу та за участі волонтерів і місцевої влади, працює ціле медичне містечко.

Я розумію, що ситуація може відрізнятися від регіону до регіону, але в переважній більшості вона є однаковою: провал роботи президентської вертикалі (обласні адміністрації – районні адміністрації) під час кампанії по боротьбі з поширенням коронавіруса в Україні.

Олексій Дорошенко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...