Кузьмін: Корупційний скандал із Венедіктовою може стати початком імпічменту Зеленського

Ренат Кузьмін
Ренат Кузьмін

Український юрист і політик, колишній заступник секретаря РНБО України, народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя"

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова Фото з відкритих джерел

Корупційний скандал з генеральним прокурором Іриною Венедіктовою може стати початком імпічменту для президента Володимира Зеленського.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін.

Наводимо текст його повідомлення дослівно:

Друзі, ви просите мене прокоментувати корупційний скандал з генпрокурором Венедіктовою. Я вже давно не коментую події в Генпрокуратурі, але цього разу зроблю виняток: аж надто резонансна подія.

Для початку нагадаю, що президент Зеленський обіцяв віддати українським дітям всі державні резиденції та переобладнати їх в дитячі табори, а потім сам взяв та й вселився в державну резиденцію. Ясна річ, без будь-яких докорів сумління. Потім був корупційний скандал із недекларуванням президентом багатомільйонних доходів від операцій з держоблігаціями. Потім генпрокурор Венедіктова скаржилася на низьку зарплату, якої їй не вистачає на те, щоб прогодувати собачку, і стверджувала, що з житловими умовами у неї все добре. Потім, правда, був скандал з недекларуванням "коштовностей" і нерухомості, який якось вже і призабувся б, якби не новий корупційний скандал, від якого новій владі буде ой як важко відмитися.

Отже, суть справи:

1. Генпрокурор Венедіктова, не маючи права проживати в державній резиденції, призначеній, як відомо, для проживання президента, в червні 2020 року в цю резиденцію незаконно вселилася і почала використовувати її на свій розсуд і у власних інтересах.

2. Для того, щоб створити видимість законності свого там проживання, Венедіктова змусила директора комплексу "Пуща-Водиця" Єгорова, щодо якого прокурори центрального апарату Генпрокуратури, тобто підлеглі Венедиктової, підтримують державне обвинувачення в суді, укласти з нею фіктивний договір оренди. У цьому договорі зазначено, що орендує вона не державну резиденцію, на утримання якої з Державного бюджету України виділяється 163.000 грн на місяць, а стару нежитлову держдачу, якою вже багато років ніхто не користується, вартістю 63.000 грн на місяць.

3. Після цього, з метою легалізації своїх незаконних дій, Венедіктова змусила прем'єра Шмигаля підписати "закриту" постанову Кабміну, що дозволяє здавати президентські резиденції всім бажаючим, в т. ч. і генпрокурору, чим фактично зробила Шмигаля співучасником цієї мерзенної афери.

4. Після підписання Шмигалем постанови Кабміну Венедіктова примусила Єгорова укласти з нею новий договір оренди, тепер уже вказавши в ньому приміщення, яке вона фактично займала, тобто державну резиденцію. При цьому, використовуючи свої посадові повноваження і фактичну залежність Єгорова у зв'язку із притягненням його до кримінальної відповідальності, примусила його вказати в договорі вартість оренди державної резиденції — 63.000 грн при фактичній її вартості 163.000 грн на місяць.

5. Після всіх цих шахрайських дій генпрокурор Венедіктова продовжує проживати в державній резиденції донині і платить орендну плату на 100.000 грн на місяць менше, ніж її реальна вартість.

Що в підсумку? А в підсумку за таких обставин Венедіктова повинна бути звільнена і притягнута до кримінальної відповідальності, можливо навіть разом із прем'єром Шмигалем. Правда, Зеленський, який забув скасувати для себе коханого президентську недоторканність, у в'язницю зараз не сяде, проте в ході слідства необхідно обов'язково дати кримінально-правову оцінку і його діям (знав про шахрайство - не знав; давав вказівки поселити генпрокурора в держрезиденції - не давав; розумів злочинний характер угод - не розумів тощо). Доведеність провини президента може стати підставою для початку процедури імпічменту, а народ України отримає право вимагати його негайної відставки.

І останнє. Навіщо "слуг народу", постійно моралізаторствовать і корчити з себе невинних дів? Навіщо постійно звинувачувати всіх навколо в корупції та обіцяти якісь міфічні посадки, якщо у самих рило в пуху і клейма на ньому ставити ніде? Навіщо ці пафосні промови про "папередників", про золотий батон Януковича, про його Межигір'я і страусів? Навіщо? Йшли б вже куди подалі, нові ви особи...

Ну, а для того, щоб і цю справу нова влада не "поховала", як, втім, і всі інші, публікую депутатське звернення до керівника САП про притягнення всіх учасників цього ганебного шахрайства до кримінальної відповідальності.

Копія документа за посиланням.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.