Кузьмін: А чи потрібна взагалі нашій багатостраждальній батьківщині посада Президента?

Ренат Кузьмін
Ренат Кузьмін

Український юрист і політик, колишній заступник секретаря РНБО України, народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя"

Фото з відкритих джерел

Після сьогоднішнього феєричного виступу Зеленського в Раді мимоволі задаєшся питанням: а чи потрібна взагалі нашій багатостраждальній батьківщині посада Президента?

Оригінал на стопінці Facebook Рената Кузьміна

Відомо, що в традиційній системі поділу влади законодавчу владу представляє Парламент і його Спікер, виконавчу - Уряд з Прем'єром, і судову - Верховний суд з його Головою. А ось яку з гілок влади в Україні представляє Президент? Виконавчу? Так чому ж він не керує Кабміном тоді, а тільки мудрує перед Радою, ні за що, по суті, не відповідаючи?

Ось в США, наприклад, в цьому світочі демократії і державного устрою, посади Прем'єра взагалі немає, там Президент очолює виконавчу владу і керує Урядом. Чому ж в Україні не так? Чому у нашого Голобородька одні тільки права і ніяких обов'язків? І, що найбільш зухвало, так це ніякої відповідальності, та до того ж ще і президентська недоторканність? З чого б це раптом таке щастя нашому-то?

Адже тут як у воза п'яте колесо: або Президент зайвий, або Прем'єр. Як думаєте, чи не час нам задуматися про скасування посади Президента України, зміну Конституції і повного перезавантаження влади?

Ренат Кузьмін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...