Крик і розпач: 46 немовлят, народжених для іноземців, застрягли в українському готелі

Blick
Blick

Швейцарська щоденна газета німецькою мовою

Майже півсотні дітей, народжених сурогатними матерями для іноземців знаходяться в готелі Києва youtube.com

В готелі "Венеція" в столиці України Києві зараз багато незвичайних гостей. 46 немовлят, народжених сурогатними матерями, чекають в одному з його приміщень своїх нових батьків, які не можуть в'їхати в країну через коронавірус. Правозахисники вимагають покласти край подібній торгівлі дітьми.

Про це пише Blick.

Розчулює ця картина або шокує? У закритому зараз київському готелі "Венеція" 46 немовлят, народжених сурогатними матерями, чекають на своїх нових батьків. На поширеному в інтернеті відео видно, як діти рядами лежать у великому приміщенні і кричать, ніби змагаючись, хто голосніше. Вони застрягли тут, тому що через кризу з коронавірусом їх не можуть передати батькам.

Хто ж заправляє цією фабрикою з виробництва дітей? Посередником є київська клініка BioTexCom, яка сама себе називає "Центром репродукції людини". Батьки платять за послуги від 6,8 до 68 тисяч у перерахунку на швейцарські франки. Комерційне сурогатне материнство, коли жінка за гроші виношує дитину для інших людей і потім віддає її їм, заборонена в більшості країн Європи, але не в Україні.

Спілкуються по відео

На відео жінка в захисній масці каже батькам наступне: "Дорогі батьки, мене звуть Марина, я — адміністратор готелю "Венеція". Нянечки цілодобово стежать за дітьми в нашій дитячій кімнаті. Кожен день вони з ними гуляють і купають їх".

Новини за темою: Заборона сурогатного материнства, або Як ще обмежити українців

Згідно з відео, батьки дітей, що застрягли в Києві, живуть у Великій Британії, США, Італії, Іспанії, Франції, Німеччині, Китаї, Мексиці, Румунії, Болгарії, Австрії і Португалії. "Ми показуємо батькам дітей онлайн і розповідаємо, як вони їдять, сплять і скільки важать", — йдеться на відеозаписі. За словами представниці готелю, у всіх серце розривається, коли вони уявляють собі страждання батьків. "Ми сподіваємося, що скоро ви зможете возз'єднатися".

З допомогою відео компанія, що займається сурогатним материнством, закликає батьків через свої уряди чинити тиск на Україну. Країна нібито зобов'язана видати особливі дозволи на в'їзд, щоб батьки змогли забрати дітей.

Покласти край торгівлі людьми

Розчулює це або шокує? Українська уповноважена з прав людини Людмила Денісова сповнена жаху. Вона вимагає від поліції і міністерств негайно посилити закони про сурогатне материнство для іноземців. "Діти в Україні не повинні бути об'єктами торгівлі людьми", — говорить вона.

Клініка BioTexCom ще в 2018 році потрапила на перші сторінки газет як найбільша українська фірма, що пропонує недорого обзавестися дитиною. Тоді аналіз ДНК в одному випадку підтвердив, що батьки й дитина не мають спільного генетичного матеріалу. А згідно з українським законам як мінімум один з батьків має бути генетичним родичем дитини.

Синдром Дауна? Спасибі, не треба

Бізнес на репродуктивній медицині процвітає в Україні відтоі, як комерційне сурогатне материнство в більшості країн було або повністю заборонено або обмежено парами всередині країни. Ці зміни в законах були викликані цілою низкою скандалів.

Весь світ обурила пригода з малюком Гаммі в 2014 році. Тоді австралійську подружню пару звинуватили в тому, що вона відмовилася забрати у таїландської сурогатної матері свою дитину, тому що у дитини виявили синдром Дауна. З'ясувалося також, що майбутній батько був засуджений за скоєння злочинів на сексуальному ґрунті.

Гвідо Фельдер

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...