Космічна катастрофа: Галактика Андромеди неухильно рухається в бік Чумацького Шляху, і їх зіткнення не уникнути

Okaz
Okaz

Саудівська щоденна газета

Чумацький шлях flickr.com, ESA/IPEV/PNRA/ A. Kumar

Галактика Андромеди, відома як M31, знаходиться на відстані 2,5 мільйона світлових років від Землі. За словами вчених, вона повільно і неухильно рухається в бік нашої галактики — Чумацького Шляху, і їх зіткнення не уникнути. Астрономам вдалося розрахувати, коли саме відбудеться "катастрофа".

Про це пише Okaz.

Космічний телескоп НАСА "Хаббл" відобразив незвичайну галактику, що утворилася в результаті злиття двох галактик. Зіткнення з іншою галактикою неминуче і для Чумацького шляху - нашої галактики.

Пекулярна спіральна галактика NGC 1614 знаходиться в 200 мільйонах світлових років від Землі і розташована в сузір'ї Ерідан на південній півкулі. Галактика NGC 1614 примітна тим, що вона утворилася після зіткнення двох галактик одна з одною.

Центральна галактика оточена великим потоком міжзоряного газу і має довгий приливний хвіст - це витягнута область з міжзоряного газу і зірок, яка простягається з галактики в навколишній простір і надає їй схожість з пуголовком.

Галактика NGC 1614 була виявлена в 1885 році американським астрономом Льюїсом Свіфтом.

"NGC 1614 — результат активного галактичного зіткнення, яке призвело до її незвичайного зовнішнього вигляду, включаючи приливний хвіст", - заявило Європейське космічне агентство (ESA). Космічне зіткнення також призвело до турбулентного потоку міжзоряного газу з меншої з двох галактик, залучених в ядро великої, що призвело до спалаху зореутворення, яке почалося в ядрі і повільно поширилося по всій галактиці. Як повідомляється, через бурхливе минуле і нинішній зовнішній вигляд астрономи класифікують NGC 1614 як пекулярну спіральну галактику, а також галактику зі спалахом зореутворення й інфрачервону галактику, що світиться.

Новини за темою: Отримані нові докази занесення життя з космосу

Астрономи очікують, що подібне зіткнення одного разу може статися і з нашою Галактикою, Чумацьким шляхом, коли вона зіткнеться з галактикою Андромеди.

У 2012 році астрономи NASA оголосили, що наступною "великою космічною подією", яка вплине на нашу галактику і Сонячну систему, стане "гігантське зіткнення" між Чумацьким шляхом і сусідньою галактикою Андромеди.

За словами астрономів, коли це станеться, цілком імовірно, що наша Сонячна система переміститься в зовсім інше місце новоствореної галактики.
"Після майже століття припущень про долю Туманності Андромеди і нашого Чумацького шляху у нас є, нарешті, ясна картина того, що відбудеться в найближчі мільярди років", — заявив Сангмо Тоні Сон з Інституту Space Telescope Science в Балтіморі, штат Меріленд.

Галактика Андромеди, також відома як M31, розташована на відстані 2,5 мільйона світлових років від Землі та повільно і неухильно рухається в напрямку Чумацького Шляху. За словами астрономів, вони зіткнуться приблизно через чотири мільярди років.

Та, хоча галактики рухаються у напрямку одна до одної, вони піддаються впливу таємничої темної матерії, що оточує їх.

Дані, зібрані космічним телескопом "Хаббл", показують, що для повного злиття галактик буде потрібно ще чотири мільярди років після зіткнення.

На щастя, за словами астрономів, відстань між окремими зірками настільки велика, що дуже малоймовірно, що вони зіткнуться одна з одною.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...