Кошмар для танків НАТО: В Росії представили надзвукову ракету "Гермес"

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Протитанковий ракетний комплекс "Гермес" на виставці озброєнь міжнародного військово-технічного форуму (МВТФ) "Армія-2020" у військово-патріотичному парку "Патріот" РІА Новини, Григорій Сисоєв

Модернізований російський комплекс керованої зброї "Гермес" подає дуже потужний сигнал. Надзвукова ракета дальньої дії здатна знищити західний танк зі стовідсотковою гарантією. Максимальна дальність стрільби для комплексу "Гермес" становить 100 кілометрів.

Про це пише The National Interest.

У грецькій міфології Гермес був покровителем гінців, мандрівників, злодіїв і торговців — він також виступав в ролі емісара і посланника богів. Нещодавно представлений Росією комплекс керованої зброї "Гермес" нового покоління може нести дуже потужне "послання": Надзвукова ракета дальньої дії здатна знищити західний танк з гарантією майже 100 відсотків.

"Конструкторське бюро приладобудування ім. Шипунова", що входить до складу НВО "Високоточні комплекси" держкорпорації Ростех, офіційно представило нову ракету на російському міжнародному військово-технічному форумі" армія-2020", що проходив в Конгресно-виставковому центрі "Патріот" в підмосковній Кубинці.

"За підсумками проведення повного циклу випробувань "Гермеса" на полігоні з ураженням різних типів мішеней було зроблено висновок, що на гарантоване знищення будь-якого існуючого західного танка достатньо однієї єдиної ракети комплексу", — розповів представник КБП імені Шипунова, уточнивши, що ймовірність ураження при цьому становить 98-99 відсотків, відхилення ракети від мети не перевищувала п'ятдесяти сантиметрів навіть в ході стрільби на максимальну дальність, яка для комплексу "Гермес" становить 100 кілометрів.

Нові боєприпаси, як повідомляється, мають швидкість польоту понад чотири швидкості звуку. Вони можуть зайняти особливу нішу між високоточними боєприпасами та зенітними комплексами.

Новини за темою: Зброя майбутнього: Роботи-вбивці Пентагону і секретні розробки Китаю

За повідомленнями державних ЗМІ, до складу "Гермеса" входить кілька безпілотних літальних апаратів розвідки та наведення, які забезпечують виявлення мети і її підсвічування. Комплекс оснащений також компактним бойовим модулем з пусковими установками на шість ракет і може вести залпову стрільбу відразу по шести цілях. Бойова частина кожної ракети є осколково-фугасною і містить 20 кілограмів тротилу.

"Гермес" може застосовуватися проти бронетехніки противника, проте повідомляється також, що він ефективний проти командних або штабних машин, вузлів зв'язку, складів. Бойовий модуль може встановлюватися на будь-яке шасі, включаючи бронеавтомобілі, що могло б дати перевагу вже існуючим платформам.

"Гермес", що володіє автономною системою "вистрілив і забув", здатний також завдавати удари по цілях при наведенні з безпілотника і морських платформ. Комплекс може стати проривом в області протитанкової зброї та здатний скласти конкуренцію ізраїльським ракетам "Спайк" (Spike). На тлі "Гермеса" безумовно застарілим видається й американський протитанковий комплекс "Джавелін" (Javelin).

Минулого тижня Росія оголосила також, що 38-й науково-дослідний випробувальний інститут бронетанкового озброєння і техніки оприлюднив доповідь про можливості модернізації танка "Армата" Т-14 за допомогою нової безлюдної вежі та більш потужної гармати, здатної в тому числі завдавати удари за допомогою надзвукових бронебійних підкаліберних снарядів, боєприпасів об'ємного вибуху і навіть ракет, що діють за принципом "вистрілив — забув — знову вистрілив".

Пітер Сучіу

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...