live

Коронавірус завдає удару по НАТО

Anadolu
Anadolu

Найбільше інформагенство Туреччини

Армія США Facebook

Союзники по НАТО чекають, що альянс надасть їм підтримку у боротьбі з пандемією. Однак НАТО не має стільки запасів ШВЛ та іншого медичного обладнання. Більше того, серед військових і персоналу зростає кількість інфікованих. Як COVID-19 паралізував діяльність військової організації?

Про це пише Anadolu.

Після виявлення COVID-19 у персоналу та військових НАТО через вірус були перенесені або скасовані деякі вчення альянсу.

Епідемія коронавірусу нового типу, яка виникла у китайському місті Ухань і продовжує супроводжуватися економічними і соціальними наслідками по всьому світу, позначилася і на діяльності НАТО — основного військового союзу західного світу.

Згідно з даними, отриманими кореспондентом "Анадолу", поряд з тим, що COVID-19 був виявлений в штаб-квартирі і у військового персоналу НАТО, вірус вдарив і по навчаннях альянсу.

Станом на 30 березня кількість співробітників штаб-квартири НАТО в Брюсселі, у яких був виявлений коронавірус, сягнула п'ятьох. Повідомляється, що серед військовослужбовців, задіяних у місіях альянсу в різних країнах світу, теж були зафіксовані випадки зараження, хоча точна кількість не називається.

У штаб-квартирі НАТО зменшилося число співробітників і зборів, ділові поїздки практично заборонені. З іншого боку, в штаб-квартирі скасовані прийоми іноземних відвідувачів, зустріч міністрів закордонних справ країн — членів альянсу, яка проводиться два рази на рік, вперше була перенесена у віртуальне середовище.

Новини за темою: Як коронавірус вбиває армії: Десять наслідків нової загрози

2 квітня глави зовнішньополітичних відомств обговорять питання безпеки, що стосуються альянсу, "вперше в режимі відеоконференції" по захищеній лінії.

Навчання НАТО припинені

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що з початком розповсюдження вірусу пріоритетом для організації є гарантування здоров'я та безпеки персоналу та військових.

За словами Столтенберга, операції та місії альянсу поки серйозно не постраждали від COVID-19, і про повне припинення діяльності такої організації, як НАТО, йтися не може.

Однак зі збільшенням швидкості поширення інфекції деякі військові навчання, спрямовані на підтримання високого рівня готовності і підвищення військового потенціалу альянсу, були скасовані, перенесені або обмежені меншою кількістю учасників.

В першу чергу вірус торкнувся навчань "Захисник Європи - 2020"

Серед перших були урізані навчання "Захисник Європи - 2020" (Defender Europe 2020), в рамках яких відпрацьовувалося перекидання військових та обладнання зі США в Європу. США оголосили, що перекидання буде припинене, а частину навчань буде згорнуто.

Крім того, припинилися навчання "Холодна відповідь - 2020" (Cold Response 2020), які почалися 9 березня в Норвегії. Навчання біля російських кордонів передбачали участь близько 15 тисяч військовослужбовців НАТО з дев'яти країн-членів, в тому числі США, і відпрацювання навичок в складних умовах і холодному кліматі.

Через COVID-19 скасовані також деякі інші навчання, які планувалося провести за участю союзників по НАТО, такі, як "Динамічний фронт" (Dynamic Front), "Удар шаблі" (Saber Strike), "Швидка відповідь" (Swift Response).

Новини за темою: Військово-морські сили Росії, США і Китаю на тлі світової економічної кризи

Росія ще не скасувала навчання

Передбачається, що скасування або призупинення навчань, спрямованих на підвищення рівня готовності до протистояння з основним геополітичним противником в особі Росії, може негативно позначитися на безпеці альянсу і його потенціалу стримування.

При цьому в Росії, де на даний момент кількість смертей від коронавірусу обчислюється двозначними цифрами і фіксується відносно низький рівень захворюваності, поки не повідомляли про скасування будь-яких навчань.

Якою мірою НАТО надає підтримку союзникам?

На тлі поширення вірусу НАТО, головним завданням якого є убезпечення своїх членів, в той же час розглядається в контексті прохань союзників про допомогу.

Звернені до альянсу прохання про допомогу з боку таких сильно постраждалих від COVID-19 країн-членів, як Іспанія, міжнародні ЗМІ винесли на свої перші шпальти.
"Союзники по НАТО діють солідарно і спільно в боротьбі з коронавірусом", - заявив кореспонденту "Анадолу" чиновник НАТО, який побажав залишитися невідомим.

Представник НАТО також повідомив, що сили безпеки продовжують підтримувати громадянські ініціативи в області логістики та планування, альянс сприяє транспортуванню медичного обладнання.

У НАТО як військового союзу немає запасу апаратів штучної вентиляції легень та іншого медичного устаткування, звернув увагу співрозмовник агентства. COVID-19 — це міжнародна криза в галузі охорони здоров'я, і головна відповідальність лежить на національній владі, підкреслив він.

Озвучується необхідність задіяти п'яту статтю

З іншого боку, у НАТО є дві окремі програми в області стратегічних повітряних перевезень. В зв'язку з цим відомо, що НАТО надає допомогу з транспортування різної медичної допомоги з Китаю в Чехію і Словаччину, з Південної Кореї в Румунію, з Чехії в Іспанію та Італію.

Новини за темою: Російська допомога Італії нагадує вторгнення СРСР в Афганістан

Проте вважається, що країни-члени, як можна бачити на прикладі ЄС, очікують більшої підтримки з боку НАТО перед випробуваннями, що виникли в контексті боротьби з пандемією.

Фактично деякі сторони навіть порушують на порядку денному необхідність задіяти п'яту статтю Статуту НАТО, яка обіцяє колективну оборону всім союзникам.

А НАТО продовжує говорити про те, що це оборонний альянс, сектор охорони здоров'я - в зоні національної відповідальності і у випадку запиту альянс може надати необхідну допомогу.

Шерифі Четін

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...