live

Коронавірус викликає імпотенцію і чоловіче безпліддя?

Sasapost
Sasapost

Єгипетська політична онлайн-газета

Лікарі припустили, що якщо в деяких випадках коронавірус вражає нирки, то цілком ймовірно, що вірус може чинити негативний вплив на функціонування сечової та репродуктивної системи чоловіків Depositphotos

У лютому група китайських лікарів опублікувала припущення, що коронавірус нового типу може викликати повну еректильну дисфункцію. Автори видання Sasapost звернулися за роз'ясненнями до фахівця сексуального і репродуктивного здоров'я.

Про це пише Sasapost.

Еректильна дисфункція очолює список головних чоловічих страхів. Деякі продукти харчування, лікарські препарати та фізична активність можуть надавати стимулюючу дію на чоловічу репродуктивну систему, тим самим, допомагаючи представникам сильної статі уникати імпотенції та безпліддя. Однак, якщо причиною імпотенції стає вірус, який людина не в змозі контролювати або тримати на відстані?

В останні дні в соціальних мережах з'явилася інформація про те, що коронавірусна інфекція може стати причиною виникнення еректильної дисфункції у чоловіків. Не виключається, що після повного одужання проблеми з репродуктивним здоров'ям нікуди не подінуться.

В арабському світі новинні портали пішли далі, висловивши припущення про те, що коронавірус призводить до повної еректильної дисфункції у чоловіків. Подібні висловлювання змусили людей засумніватися в правдивості даної інформації. Чи підкріплюється вона міцною доказовою базою або ж це просто припущення, яке медицина поки офіційно не підтвердила?

Новини за темою: Вірусне зізнання: Лікар-пульмонолог з Нью-Йорку розвіює чутки і дає практичні поради щодо пандемії COVID-19

Нижче наведено коментарі фахівця сексуального і репродуктивного здоров'я лікаря-андролога Умара Аймана, в якій він з медичної точки зору пояснює причини виникнення еректильної дисфункції і відповідає на головне питання: чи призводить коронавірус до розвитку безпліддя у чоловіків?

"Медицина поки офіційно не підтвердила"

Після того, як в соціальних мережах поповзли чутки про те, що коронавірус викликає повну еректильну дисфункцію у чоловіків, автори видання Sasapost зв'язалися з доктором Умаром Айманом. Спеціаліст по сексуальному та репродуктивному здоров'ю повідомив в інтерв'ю єгипетському виданню, що ніяких офіційних підтверджень цьому немає, однак, не можна повністю виключати таку ймовірність. За словами доктора Аймана, необхідно поки розглядати подібні чутки лише як гіпотезу, тому що новий тип коронавірусу в першу чергу вражає дихальну систему, а от вплив вірусу на жіночу або чоловічу репродуктивну систему досі не було доведено.

Як повідомляє доктор Умар Айман, численні чутки про коронавірус поширюються через те, що лікарі не мали можливості ретельно вивчити новий тип вірусу і дізнатися, як він діє на організм людини, і які органи страждають в першу чергу. Таким чином, медичні працівники поспіхом зробили висновок про те, що коронавірусна інфекція негативно впливає на чоловічу репродуктивну систему, викликаючи еректильну дисфункцію. Звідки з'явилися такі чутки? Нижче ми розповімо про це докладніше.

"Коронавірус і імпотенція. Результати дослідження ще належить оцінити"

13 лютого 2020 року група китайських лікарів опублікувала дослідження "Коронавірус може викликати пошкодження яєчок і чоловіче безпліддя", попередньо попередивши про те, що дана дослідницька робота була опублікована без рецензування і не має офіційного підтвердження з боку будь-якої медичної науково-дослідної організації.

Таким чином, дослідницька робота китайських лікарів демонструє лише попередні результати досліджень, що стосуються коронавірусу нового типу, які раніше не публікувалися в якомусь науковому журналі. В першу чергу її необхідно представити лікарям, які проводять дослідження про вплив коронавірусу на організм людини, а потім направити в науково-дослідні журнали, де публікується інформація про підтверджені медичні відкриття.

А оскільки проведення медичних досліджень вимагає багато часу, то сайт, на якому була опублікована китайська дослідницька робота, надав лікарям можливість ділитися гіпотезами та попередніми результатами. Це дозволило їм стежити за останніми новинами, обговорювати і коментувати інформацію, що надходить від колег з інших країн.

Проте читачі, які не є лікарями, мають розуміти, що дослідні роботи, опубліковані на медичному сайті, можуть містити помилки чи неточну інформацію, яка ще не була підтверджена медичним співтовариством. Адміністрація сайту настійно закликає засоби масової інформації не зображати витяги з дослідних робіт як незаперечні факти, тому що даний ресурс в першу чергу призначений для обговорення медичними працівниками коронавірусної інфекції та її впливу на організм людини.

Про що говорилося в дослідженні?

Коли спалах коронавірусної інфекції став представляти загрозу для здоров'я китайських громадян в місті Ухань, місцеві лікарі повідомили, що новий вірус в першу чергу вражає дихальну систему. Однак, деякі дослідження показали, що пацієнти, інфіковані коронавірусом, страждають від дисфункції нирок, ниркової недостатності і респіраторних інфекцій. У світлі появи різних симптомів китайські лікарі опублікували скандальну дослідну роботу: "Коронавірус може викликати пошкодження яєчок і чоловіче безпліддя".

Лікарі припустили, що в деяких випадках коронавірус вражає нирки, то цілком ймовірно, що вірус може чинити негативний вплив на функціонування сечової та репродуктивної системи чоловіків. У дослідницькій роботі китайські лікарі проаналізували дані про заражених коронавірусом, що знаходяться у відкритому доступі в мережі. Далі вони співвіднесли отримані результати з інформацією про пацієнтів, що страждають захворюваннями нирок і дихальної системи. В результаті китайські лікарі виявили, що деякі хворі страждають від еректильної дисфункції і безпліддя.

За словами лікарів-авторів дослідження, еректильна дисфункція безпосередньо пов'язана з хворобою нирок. І раз коронавірусна інфекція вражає сечовидільну систему, то, ймовірно, негативно позначається на репродуктивному здоров'ї чоловіків, тому що вірус викликає пошкодження тканини яєчок, що призводить до безпліддя. Автори дослідження закликають лікарів уважно стежити за станом нирок у пацієнтів з коронавірусною інфекцією, тому що дисфункція нирок в кінцевому підсумку призводить до чоловічої імпотенції та безпліддя.
Як пояснює доктор Умар Айман, чоловік, що страждає від ниркової недостатності або хвороби нирки, може підхопити коронавірусну інфекцію, яка матиме негативний вплив на сперматозоїди, що, в свою чергу, призведе до безплідності. Варто відзначити, що якщо стан хворого погіршиться, то імпотенція буде найменшою з його проблем.

Підсумовуючи все вищенаведене, доктор Умар Айман радить всім читачам не вірити непідтвердженим чуткам про коронавірус, підкреслюючи, що новий тип коронавірусної інфекції ще не достатньо вивчений. Сьогодні медичні працівники зосередилися на заходах запобігання поширення коронавірусной інфекції, наполягаючи на тому, що в даний момент необхідно максимально уникати контактів з похилими людьми, тому що вони більш сприйнятливі до зараження і не володіють достатнім імунітетом для боротьби з вірусом. Що стосується еректильної дисфункції і безпліддя через коронавірус, то поки що немає про що турбуватися, оскільки медицина офіційно не підтвердила цей факт.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...