Коронавірус в Північній Кореї: Чи впаде диктатура Кіма через кризу?

Bild
Bild

Бульварна газета, флагман видавництва Axel Springer, найбільш тиражна газета Німеччини

Голова Державної ради КНДР, голова Трудової партії Кореї, а також вищий керівник КНДР Кім Чен Ин під час ракетних випробувань в Північній Кореї

EPA-EFE

Наскільки пандемія коронавірусу торкнулася найбільш закритої країни світу — Північної Кореї? Достеменно про це нікому не відомо, але експерт з КНДР припускає, що жертв чимало. 

Про це пише Bild.

Північна Корея каже про "виживання нації". Інтерв'ю з експертом про стан комуністичного режиму.

Криза через коронавірус добралася й до самої закритої країни світу.

Наприкінці минулого тижня з Північної Кореї надійшли відомості, що президент США Дональд Трамп надіслав північнокорейському диктатору Кім Чен Ину лист. Трамп нібито написав про намір співпрацювати в боротьбі з епідеміями. Про це йдеться в заяві впливової сестри Кіма 31-річної Кім Йо Чен з натяком на пандемію коронавірусу.

З самого початку кризи, викликаної китайським коронавірусом, режим діяв вкрай рішуче. Принаймні символічно. Зарубіжні посольства змусили закритися (в тому числі і представництво Німеччини), їх співробітників вивезли на літаках. Зараз будується нова лікарня.

"Північна Корея відноситься до пандемії дуже серйозно. Можна сказати, що вона сама ввела ефективні санкції проти власної економіки, припинивши будь-які торговельні відносини з Китаєм", — сказав Анкіт Панда, один з провідних експертів з Північної Кореї в США, в інтерв'ю газеті Bild.

В Твіттері експерт з Північної Кореї написав, що, однак, не варто розраховувати на крах держави Кіма:

"Мені не здається, що версія про крах режиму знову увійде в моду. Припускаю, що режим переживе кризу, за яку дорого заплатять звичайні північні корейці, яким доводиться постійно страждати".

Чи розвалиться Північна Корея, паралізована коронавірусом?

За даними державного інформаційного агентства KCNA, за останніми військовими маневрами на початку березні все ще особисто спостерігав 36-річний Кім Чен Ин. Він нібито високо оцінив "ідеальну боєготовність" збройних сил. На поширених пропагандистських фотографіях Кім без маски, в той час як військові на офіційних фотографіях маски носять. На початку року Кім заявив, що більше не буде дотримуватися мораторію на випробування ядерної зброї і міжконтинентальних ракет. Він пригрозив, що незабаром продемонструє "нову стратегічну зброю".

Новини за темою: Війна за виживання: Для боротьби з пандемією коронавірусу почали задіювати національні армії

Чи перекреслить вірус плани Кіма?

Демонстрація сили всупереч коронавірусу

Кореспондент "Більд" поговорив з експертом з Північної Кореї, військовим аналітиком і письменником Анкітом Пандою про те, що криза, викликана коронавірусом, означає для диктатури Кіма.

Bild: Нещодавно ми спостерігали за армійськими навчаннями і випробуваннями ракет у Північній Кореї.

Анкіт Панда: Березень — звичайний місяць для проведення планових маневрів північнокорейської армії, в тому числі для навчань ракетних підрозділів. Нинішні маневри свідчать про повернення до звичної практики демонстрації сили і показують, що, незважаючи на коронавірус в Північній Кореї, Кім Чен Ин вирішив не звільняти свою армію від навчань.

Відносини з Росією можуть у майбутньому стати "активно розвиваючою галуззю"

- Чи є Китай, Росія та Північна Корея новою "віссю зла"?

- Я остерігаюся вживати це поняття. Не думаю, що Пхеньян повністю довіряє Москві і Пекіну. Там існує історично сформована і непереборна недовіра. Тим не менш Північна Корея бачить переваги у співпраці з обома великими сусідами.

- З Китаєм все ясно, але у чому переваги відносин з Росією?

- В Росії КНДР бачить не тільки великого сусіда, але й партнера, який в майбутньому зможе убезпечити її від надмірної залежності від Китаю. Певні важливі призначення в керівних колах, зроблені останнім часом, висунули на перший план людей, що мають досвід спілкування з російськими чиновниками.

- У найближчі роки відносини з Росією можуть стати "галуззю, що активно розвивається" для КНДР.

- Попри все інше, Москва може бути надійним союзником Північній Кореї в Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй. Однак є область, де у сторін є розбіжності, — це озброєння. Ще в радянські часи Москва не хотіла бачити в Північній Кореї ядерну державу і досі відчуває себе незатишно, маючи озброєну ядерною зброєю Північну Корею під боком.

- Чи представляє коронавірус для Північної Кореї екзистенціальну небезпеку?

- Режим описав загрозу COVID-19 як екзистенціальну і заявив, що вірус — це виклик, пов'язаний з виживанням нації. Можливості північнокорейської охорони здоров'я вельми обмежені, і вірус, швидше за все, вже призвів до значних людських втрат. Брак прозорості означає, що практично немає можливості оцінити масштаб кризи всередині країни.

- Чи варто нам боятися Північної Кореї?

- Ні, Північну Корею можна налякати, і тому вона в кінцевому підсумку веде себе розсудливо.

- Наскільки реально на вашу думку возз'єднання Корей?

- Не думаю, що це станеться за мого життя, — звичайно, якщо в Північній Кореї не станеться великого внутрішнього шоку. Крім того, демографічний розвиток Південної Кореї не передбачає возз'єднання.

Марк Олівер Рюле

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...