Коронавірус був створений у лабораторіях Китаю, - доповідь вірусологині-втікачки з Гонконгу

El Mundo
El Mundo

Щоденна газета іспанською мовою

Китайська вірусологиня Янь Лімен EM

Вірусологиня, що втекла з Гонконгу, розповіла, що, на її думку, коронавірус був створений в лабораторіях Китаю. Доповідь з доказами вона опублікувала кілька днів тому.

Про це пише El Mundo.

У липні в інтерв'ю виданню El Mundo китайська вірусологиня Янь Лімен повідомила, що опублікує наукову доповідь, в якій будуть представлені докази того, що вона назвала "правдою про COVID-19". Йдеться про штучне походження коронавірусу. У понеділок, 14 вересня, вона опублікувала документ обсягом 26 сторінок.

У липні китайський вірусолог Янь Лімен (Li-Meng Yan) дала ексклюзивне інтерв'ю виданню El Mundo. В ході нього вона заявила, що опублікує наукову доповідь з доказами того, що вона називає "правдою про COVID-19", а саме про штучне походження нового коронавірусу. З грудня ним заразилося вже більше 29 мільйонів осіб, а кількість жертв склала 930 тисяч.

Новини за темою: 30 мільйонів інфікованих COVID-19 у світі: Це багато чи мало?

Янь втекла з Гонконгу в квітні і вже кілька місяців керує групою китайських вчених, які також були змушені покинути батьківщину. 14 вересня вона опублікувала довгоочікувану доповідь. Вона включає 26 сторінок і називається "незвичайні характеристики геному SARS-CoV-2, що вказують на його розробку в лабораторії, а не на природний розвиток". У доповіді вірусологиня намагається навести докази того, що пандемія, яка почалася на початку року і призвела до значного збитку, — це результат розробки вірусу в одній з таємних лабораторій Китаю.

Під текстом доповіді підписалися ще троє вчених. Крім того, вона отримала підтримку організації Rule of Law Society (Товариство верховенства права), заснованої китайським магнатом Го Веньгуем (Guo Wengui), який п'ять років тому був змушений тікати до США, оскільки в Китаї йому пред'явили звинувачення в різних злочинах, у тому числі в корупції і сексуальних домаганнях. Також підтримку надав колишній радник президента США Дональда Трампа Стівен Беннон (Stephen Bannon), який є ключовою фігурою руху вкрай правих у США.

Опубліковані дані

Документ був опублікований 14 вересня в сховищі Zenodo, створеному сім років тому в рамках програми OpenAIRE і керованому Європейським центром ядерних досліджень (CERN) за підтримки Європейської комісії. Його мета - заохочувати обмін науковими досягненнями та поширювати їх. "SARS-CoV-2 справив руйнівний вплив на всі країни світу, а його походження досі оповите мороком і викликає суперечки. Хоча багато вчених погодилися з теорією про природне походження, істотної підтримки вона не отримала", - наголошується у вступній частині документа. Також у доповіді наводиться критика досліджень, опублікованих провідними науковими журналами, наприклад, Nature.

"Згідно з досить часто цитованою публікацією в журналі Nature Medicine, можливо, SARS-CoV-2 з'явився в природі. Проте вчені з усього світу досі сперечаються щодо цієї статті та її основного висновку. Крім того, помітно, що між авторами існував конфлікт інтересів, отже виникають сумніви щодо достовірності статті", — підкреслюється в доповіді, автори якої, схоже, також прагнуть приховати свої конфлікти інтересів.

Новини за темою: Твіндемія: Чи можна захворіти на сезонний грип та COVID-19 одночасно?

Згідно з дослідженням Янь, недолік інформації про походження вірусу пояснюється цензурою, якій піддаються наукові публікації, і основним принципом, якого дотримуються при оцінці публікацій. Мова про колегіальний огляд. За словами авторів доповіді, така практика дозволяє зрозуміти, чому дослідження, що вказують на штучне походження вірусу, ще не пройшли перевірку і були зупинені на етапі, що передує публікації. "Альтернативна теорія про те, що вірус міг бути розроблений в лабораторії, піддається суворій цензурі в наукових журналах, що використовують механізм колегіального огляду. Проте SARS-CoV-2 має біологічні характеристики, невластиві природній зоонозній інфекції. Геномні, структурні та медичні докази, а також наукові дослідження йдуть врозріз з теорією про природне походження", — сказано в доповіді.

Її основний висновок полягає в тому, що новий коронавірус, що з'явився в Ухані, — це "результат лабораторних досліджень, в ході яких за основу брали коронавірус кажанів ZC45 і/або ZXC21". Свою теорію вчені засновують на "трьох лініях доказів". Згідно з першою, "геномна послідовність SARS-CoV-2 підозріло схожа на послідовність коронавірусу кажанів, відкритого військовими лабораторіями третього Військово-медичного університету Чунцина та Інституту медичних досліджень Нанкіна в Китаї".

Друга полягає в тому, що рецептор-зв'язувальний мотив (RBM) вірусу, компонент, який грає ключову роль при попаданні вірусу в клітини господаря, "підозріло схожий на мотив SARS-CoV, що викликав епідемію в 2003 році". "Згідно з геномними доказами, RBM вірусу піддавався генетичним змінам", - йдеться в доповіді.

Третя і остання лінія доказів стосується активації фуріну в s-білку. Цей глікопротеїн є ключем до потрапляння в клітини господаря через так звані двері - ангіотензинперетворювальний фермент 2 (ACE2). "Це значно підвищує інфекційність вірусу і сприяє тканинному тропізму". "Інші природні коронавіруси, що належать до цього класу, зовсім не здатні активувати фурін", — наголошується в доповіді. Вчені розглядають можливість того, що "це не результат природної еволюції, і така властивість була додана в геном SARS-CoV-2 штучним шляхом".

У документі також описується "синтетичний процес", через який пройшов вірус під час передбачуваної розробки. "Ми наводимо докази того, що такий коронавірус можна створити в лабораторії приблизно за шість місяців", — підкреслюють вчені. Крім того, вони пообіцяли, що незабаром опублікують другу частину, яка буде присвячена "викриттю брехливої природи коронавірусу кажанів (Bat-CoV-RaTG13)".

Франсиско Карріон

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...