Коронавірус, Білл Гейтс, імпотенція: Чого бояться противники 5G

Катерина Чернявська
Катерина Чернявська

Журналістка, кореспондентка, блогерка

Пандемія COVID-19 призвела до зупинок у створенні та розбудові мереж 5G у всьому світі з відкритих джерел

Петиція на сайті президента України з вимогою заборонити впровадження 5G в Україні набрала понад 25 тисяч голосів. А це означає, що президент Зеленський тепер має її розглянути. Як йдеться у назві петиції, заборонити 5G в Україні хочуть через його "вкрай негативний вплив на здоров'я", який саме вплив — не уточнюється. У самому ж тексті петиції просять лише не впроваджувати 5G в Україні без клінічно підтвердженої доказової бази по безпечності даного виду зв'язку. 

Ми вирішили розібратися, звідки ростуть ноги у руху противників 5G, які вони приводять аргументи та що на це кажуть їхні опоненти.

Ініціаторка цієї петиції Юліана Гордей заявляє, що радіохвилі "якимось чином пригнічують імунну систему та мають здатність поширювати вірус". 

Водночас на сайті президента, чи то всерйоз, чи то з метою потролити прихильників попередньої петиції з'явилась ще одна — "Обов'язковий індивідуальний захист проти випромінювання". Так, автор петиції пропонує з впровадженням 5G в Україні зобов'язати громадян носити засоби індивідуального захисту проти хвиль, а саме — шапочку із фольги. 

"Так як використання індивідуального захисту органів дихання (масок) сприяло зменшенню розповсюдження COVID-19, а особливо зменшенню занепокоєння в Україні, то введення індивідуального радіоелектронного захисту, такого як шапочка з фольги, зробить те ж саме", — йдеться у тексті петиції.

Прихильники конспірологічної теорії про вплив вишок 5G на поширення коронавірусу вважають, що шапочки з фольги можуть захистити від негативного впливу радіохвиль на організм людини Кадр з фільму "Знаки"

5G і коронавірус

Варто одразу окреслити, що страх так званого шкідливого випромінювання вишок мобільного зв'язку був з появи першого телефону, проте саме прихильники шкідливості 5G набули такого широкого розповсюдження. Зокрема, через пандемію коронавірусу у світі.

Так, противники 5G стверджують, що коронавірус поширюється саме завдяки радіохвилям від вишок. Деякі ж стверджують, що коронавірус в принципі виник через 5G. Тут думки конспірологів розходяться: одні стверджують, що радіохвилі подавляють імунітет, а інші ж — що за допомогою хвиль вірус якимось чином обирає собі жертв.

Новини за темою: Старт 5G в світі та в Україні: Все, що потрібно знати про п'яте покоління мобільного зв'язку

І на це можна було б знизати плечима, мовляв, деякі люди і в пласку землю вірять. Проте коронавірусний психоз доходив до того, що, наприклад, у Великій Британії спалювали вишки 5G. На думку прихильників цієї теорії, коронавірус виник в китайському Ухані, тому що там незадовго до того запустили 5G.

Дійшло у Британії навіть до того, що уряд змушений був звернутися до адміністрації фейсбуку з проханням видалити групи, де людей закликали спалювати вишки. 

Інші захворювання від 5G і не тільки

Згідно з теорією конспірологів, 5G можна звинувачувати ледь не у всіх смертних гріхах.

Так, на їхню думку, 5G призводить до раку, безпліддя, облисіння, втрати лібідо, імпотенції, аутизму, серцевих захворювань та хвороби Альцгеймера.

Крім того, вони заявляють, що радіація від станцій 5G перевищує випромінювання на місці вибуху АЕС в Фукусімі в десятки разів, звісно, жодних доказів цього противники 5G не надають.

Також, на їхню думку, технологія 5G дозволяє контролювати кожного жителя країни, де ця технологія поширена. Що далі робити з цими жителями, на жаль, конспірологи не уточнюють.

Основним аргументом до усіх вищенаведених версій конспірологи висувають те, що при розробці технології 5G не проводилося жодних досліджень щодо безпечності радіохвиль. Водночас вони, звісно ж, без посилань заявляють, що було проведено тисячі "незалежних досліджень", які вказують на негативний вплив 5G на здоров'я людини.

До того ж 5G звинуватили навіть у масовій загибелі пташок. Так, у 2018 році в Нідерландах відбулась загадкова масова гибель шпаків. І поки вчені ламали голову над причинами такого явища, конспірологи одразу пов'язали це з тестами мережі 5G (спойлер: жодних тестів тоді неподалік не проводилось).

Кадр голландського телебачення з репортажу від 1 листопада 2018 р., що показує загиблу птицю в розглянутому тут інциденті в парку Huijgenspark, в Гаазі (Нідерланди) omroepwest

Як захиститися

Разом з теоріями про походження і вплив 5G конспірологи вигадали і способи захиститися.

Один з них ми уже згадували у цьому матеріалі — шапочка із фольги. Вони нібито мають захищати мозок від шкідливих випромінювань.

Також конспірологи рекомендують використовувати клітку Фарадея, хочі б під час сну. Клітка Фарадея — це пристрій, який, як можна здогадатися, виглядає як клітка і використовується для екранування апаратури від зовнішніх електромагнітних полів.

Звісно, на цьому намагалися і заробити. Так, на просторах інтернету продавали, наприклад, лосьйон, яких захищає від 5G. За оцінками, до того, як сайт з продажу закрили, його власник заробив на цьому близько півмільйона доларів. Також можна зустріти і продаж чудо-флешки. За словами виробника, флешку необхідно вставити в будь-який USB-роз'єм і це створить навкруги певне захисне поле, яке поширюється на відстань від 8 до 40 метрів.

Відомі прихильники конспірологічної 5G-теорії

Окрім того, що люди і без того радо вірять у всілякі конспірологічні теорії, деякі з них, зокрема і про шкідливість 5G, пропагують відомі особистості.

Наприклад, російська блогерка Вікторія Боня у своєму інстаграмі заявляла, що ті симптоми, які називають симптомами коронавірусу, насправді говорять про опромінення раціацією від 5G. Зокрема, вона наводить саме такі симптоми — втрату запаху і смаку, сухість в роті, тошнота, діарея, також заявляє, що раціація обпікає дихальні шляхи, а це у свою чергу викликає фіброз легень. Почала блогерка з нібито симптомів коронавірусу, потім різко перейшла до того, що це викличе безпліддя (без будь-якого логічного зв'язку). А потім знову ж таки говорить про те, що коронавірус вигадали, насправді усіх опромінюють 5G для того, щоб під час вакцинації від ковіду… чіпувати людей. З якою метою людей чіпуватимуть — вона, втім, не уточнює. 

Деякі ж прихильники теорії все-таки пояснюють, кому вигідна чіпізація: на їхню думку, чіпувати людей за допомогою вакцини планує Білл Гейтс. Саме це має викликати безпліддя і таким чином він хоче виродити людський рід. От тільки навіщо йому це — лишається таємницею.

У лютому Білл Гейтс заявляв, що Фонд Білла і Мелінди Гейтсів витратить на боротьбу з COVID-19 до 100 мільйонів доларів EPA-EFE

Окрім російської блогерки, теорії заговору притримується, наприклад, американський актор Вуді Харрельсон. Він у своєму інстаграмі поширював пост з нібито доповіддю про те, що 5G безпосередньо пов'язана з пандемією коронавірусу. Щоправда, він опублікував це з припискою, що інформацію він не перевіряв, але йому вона здалася цікавою.

Також актор Джон Кьюсак у своєму твіттері писав, що негативна дія 5G на людський організм найближчим часом буде доведена. А співачка М.І.А. писала, що хоч і вважає, що 5G не пов'язане з ковідом, але може "збити з толку" людський організм і уповільнити відновлювальні процеси.

І, в принципі, кожен може вірити в усе що хоче, але ці люди транслюють інформацію на багатотисячну аудиторію і мають нести перед нею хоч найменшу відповідальність.

Факти

Якщо відійти від усіх теорій і поглянути на сухі факти, то можна стверджувати наступне.

По-перше, радіохвилі, що використовуються у 5G, перебувають на низькочастотному кінці електромагнітного спектра і не є достатньо сильними, щоб нашкодити людині, тим паче змінити ДНК або пошкодити клітини. Більше шкоди людський організм отримує від звичайного рентгену або від сонячних променів.

По-друге, попри те, що конспірологи заявляють, що нібито жодних досліджень щодо вплив радіохвиль на людський організм не було, ще у 2014 році Всесвітня організація охорони здоров'я провела ґрунтовне дослідження щодо впливу мобільного зв'язку на людину. Воно виявило, що користування мобільним телефоном не несе взагалі жодних наслідків для здоров'я.

Міф про те, що нібито коронавірус передається через 5G, розвінчується дуже просто — як мінімум, він поширюється не лише в країнах, де є 5G. Як, максимум, COVID-19 — це вірус, який передається повітряно-крапельним та контактним шляхом, і жодні радіохвилі не можуть цьому сприяти.

Катерина ЧернявськаРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...